Nordic Championships Sabre 2017 | Sabre | male | Senior | Individuel | Kristiansand (NOR)

Stand: 14.10.2017 13:32 | Norges Fekteforbund

A: Table of 32, B: Table of 16, H: Table of 8
I: Semi-Final, K: Final

 

A | Table of 32

B | Table of 16

H | Table of 8

1 BERLAND Mick With
SJ Roskilde FK
DEN Ba
32 *** bye ***
17 SVÄRD Lucas
ST FFF Stockholm
SWE D 7
16 VARJU Barna
TTC GEREVICH ALADAR VIVISZAKOSZTALY
HUN V 15
9 TROEN Magnus
SJ Roskilde FK
DEN V 15
24 VIDAR Indridi
UMFA Mosfellsbae
ISL D 2
25 *** bye *** Ba
8 HAMRE Ulrik
KFK Kristiansand
NOR
5 SIGURDSSON Atli Bjorn
FH Hafnarfjordur
ISL Ba
28 *** bye ***
21 SILFVERBERG Leevi
SK
FIN D 8
12 THELIN Oliver
SJ Roskilde FK
DEN V 15
13 KONYA Balazs
SY LUGI Lund
HUN V 15
20 BROCH August
KFK Kristiansand
NOR D 1
29 *** bye *** Ba
4 BRINGSTRUP Sebastian Toft
HS FKT Kobenhavn
DEN
3 EMPEREUR Elliott
20 ORLEANS CE
FRA Ba
30 *** bye ***
19 HEIDDAL Hilmar
FC Reykjavik
ISL D 12
14 TENKANEN Onni
TAPERÄ
FIN V 15
11 ERIKSSON Johan
ST FFF Stockholm
SWE V 15
22 RICCI Stefano
TAPERÄ
FIN D 11
27 *** bye *** Ba
6 SZEGEDI Aron
TTC GEREVICH ALADAR VIVISZAKOSZTALY
HUN
7 GREVE BREGENHOF Adam
SJ Roskilde FK
DEN Ba
26 *** bye ***
23 RUNDE David
KFK Kristiansand
NOR D 1
10 KRISTJANSSON Franklin Ernir
ISL V 15
15 SAMSIG Theis Andersen
HS FKT Kobenhavn
DEN V 15
18 AGUSTSSON Kjartan Oli
FC Reykjavik
ISL D 10
31 *** bye *** Ba
2 FISKER Andreas
SJ Roskilde FK
DEN
 
BERLAND Mick With
SJ Roskilde FK
DEN V 15
VARJU Barna
TTC GEREVICH ALADAR VIVISZAKOSZTALY
HUN D 6
 
 
TROEN Magnus
SJ Roskilde FK
DEN V 15
HAMRE Ulrik
KFK Kristiansand
NOR D 3
 
 
SIGURDSSON Atli Bjorn
FH Hafnarfjordur
ISL D 14
THELIN Oliver
SJ Roskilde FK
DEN V 15
 
 
KONYA Balazs
SY LUGI Lund
HUN D 5
BRINGSTRUP Sebastian Toft
HS FKT Kobenhavn
DEN V 15
 
 
EMPEREUR Elliott
20 ORLEANS CE
FRA V 15
TENKANEN Onni
TAPERÄ
FIN D 3
 
 
ERIKSSON Johan
ST FFF Stockholm
SWE D 14
SZEGEDI Aron
TTC GEREVICH ALADAR VIVISZAKOSZTALY
HUN V 15
 
 
GREVE BREGENHOF Adam
SJ Roskilde FK
DEN D 8
KRISTJANSSON Franklin Ernir
ISL V 15
 
 
SAMSIG Theis Andersen
HS FKT Kobenhavn
DEN D 10
FISKER Andreas
SJ Roskilde FK
DEN V 15
 
 
 
 
BERLAND Mick With
SJ Roskilde FK
DEN V 15
TROEN Magnus
SJ Roskilde FK
DEN D 5
 
 
 
 
 
 
THELIN Oliver
SJ Roskilde FK
DEN D 5
BRINGSTRUP Sebastian Toft
HS FKT Kobenhavn
DEN V 15
 
 
 
 
 
 
EMPEREUR Elliott
20 ORLEANS CE
FRA V 15
SZEGEDI Aron
TTC GEREVICH ALADAR VIVISZAKOSZTALY
HUN D 7
 
 
 
 
 
 
KRISTJANSSON Franklin Ernir
ISL D 10
FISKER Andreas
SJ Roskilde FK
DEN V 15
 
 
 
nach oben
 

I | Semi-Final

K | Final

1 BERLAND Mick With
SJ Roskilde FK
DEN D 14
4 BRINGSTRUP Sebastian Toft
HS FKT Kobenhavn
DEN V 15
3 EMPEREUR Elliott
20 ORLEANS CE
FRA V 15
2 FISKER Andreas
SJ Roskilde FK
DEN D 8
 
BRINGSTRUP Sebastian Toft
HS FKT Kobenhavn
DEN V 15
EMPEREUR Elliott
20 ORLEANS CE
FRA D 13
 
nach oben