Youngster-Cup - The last fight of the season | Florett | männlich | Schüler (J) | Einzel | Wildau (GER)

Stand: 10.06.2017 16:09 | ekays

A: 32er Tableau, B: 16er Tableau, H: 8er Tableau
I: Halbfinale, K: Finale

 

A | 32er Tableau

B | 16er Tableau

H | 8er Tableau

1 DLUGOKECKI Ludomir
MKS Kusy Szczecin
POL Ba
32 *** bye ***
17 KUHLE Johannes
BR PFC Potsdam
GER V 10
16 SIEG David
BE Berliner FC
GER D 6
9 TURBO Daniel
MKS Kusy Szczecin
POL Ba
24 *** bye ***
25 *** bye *** Ba
8 WOROPAY-HORDZIEJEWICZ Lubomir
MKS Kusy Szczecin
POL
5 HARCZTARK Nikolas
BR PFC Potsdam
GER Ba
28 *** bye ***
21 *** bye *** Ba
12 MAYER Milan
BR FSC Cottbus
GER
13 RITTER Valentin
BR PFC Potsdam
GER Ba
20 *** bye ***
29 *** bye *** Ba
4 LIZAK Adam
MKS Kusy Szczecin
POL
3 WALTER Raphael
BR FSC Cottbus
GER Ba
30 *** bye ***
19 POLLMER Vincent
ST Fechtcentrum Halle
GER D 5
14 HAINKE Lennart
BR FSC Cottbus
GER V 10
11 LEIMERT Luca Nicky
ST Fechtcentrum Halle
GER Ba
22 *** bye ***
27 *** bye *** Ba
6 SCHMIDT Konrad
ST USC Magdeburg
GER
7 NAROLEWSKI Jakub
MKS Kusy Szczecin
POL Ba
26 *** bye ***
23 *** bye *** Ba
10 WALTER Sebastian
BR FSC Cottbus
GER
15 LANGNER Ben
BE Berliner FC
GER V 10
18 SCHMIDT Theodor
BR PFC Potsdam
GER D 1
31 *** bye *** Ba
2 BECKMANN Otto
ST USC Magdeburg
GER
 
DLUGOKECKI Ludomir
MKS Kusy Szczecin
POL V 10
KUHLE Johannes
BR PFC Potsdam
GER D 0
 
 
TURBO Daniel
MKS Kusy Szczecin
POL V 8
WOROPAY-HORDZIEJEWICZ Lubomir
MKS Kusy Szczecin
POL D 7
 
 
HARCZTARK Nikolas
BR PFC Potsdam
GER V 10
MAYER Milan
BR FSC Cottbus
GER D 9
 
 
RITTER Valentin
BR PFC Potsdam
GER D 4
LIZAK Adam
MKS Kusy Szczecin
POL V 10
 
 
WALTER Raphael
BR FSC Cottbus
GER V 10
HAINKE Lennart
BR FSC Cottbus
GER D 1
 
 
LEIMERT Luca Nicky
ST Fechtcentrum Halle
GER D 2
SCHMIDT Konrad
ST USC Magdeburg
GER V 10
 
 
NAROLEWSKI Jakub
MKS Kusy Szczecin
POL D 1
WALTER Sebastian
BR FSC Cottbus
GER V 10
 
 
LANGNER Ben
BE Berliner FC
GER D 4
BECKMANN Otto
ST USC Magdeburg
GER V 10
 
 
 
 
DLUGOKECKI Ludomir
MKS Kusy Szczecin
POL V 5
TURBO Daniel
MKS Kusy Szczecin
POL D 2
 
 
 
 
 
 
HARCZTARK Nikolas
BR PFC Potsdam
GER D 1
LIZAK Adam
MKS Kusy Szczecin
POL V 10
 
 
 
 
 
 
WALTER Raphael
BR FSC Cottbus
GER D 8
SCHMIDT Konrad
ST USC Magdeburg
GER V 10
 
 
 
 
 
 
WALTER Sebastian
BR FSC Cottbus
GER D 1
BECKMANN Otto
ST USC Magdeburg
GER V 10
 
 
 
nach oben
 

I | Halbfinale

K | Finale

1 DLUGOKECKI Ludomir
MKS Kusy Szczecin
POL D 5
4 LIZAK Adam
MKS Kusy Szczecin
POL V 10
3 SCHMIDT Konrad
ST USC Magdeburg
GER Ba 7
2 BECKMANN Otto
ST USC Magdeburg
GER
 
LIZAK Adam
MKS Kusy Szczecin
POL D 4
BECKMANN Otto
ST USC Magdeburg
GER V 10
 
nach oben