Internationales Jugendfechtturnier 2019 | Florett | männlich | U13 | Individual | Hamburg (GER)

Date: 08.09.2019 07:33 | LFV Hamburg


No. 1: Results checked
Pi 3 | | Referee:

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER SANDFORT Jonah
Walddörfer SV
1 V5 V3 V5 D4 D4 3 21 18 0.600 3 3. 10.
GER WEBER Noah
Walddörfer SV
2 D4 V5 V3 D1 D0 2 13 20 0.400 -7 5. 17.
DEN RIKNAGEL MIKKEL
VFK Varde 1969
3 D2 D3 V3 D1 V5 2 14 18 0.400 -4 4. 16.
GER KOHNERT Tristan
FG Schwerin
4 D2 D2 D2 V4 D0 1 10 18 0.200 -8 6. 20.
GER MENTE Alexander
TSV Winsen
5 V5 V5 V5 D2 D4 3 21 15 0.600 6 2. 9.
GER WITTEK Julian
TSV Bad Kissingen
6 V5 V5 D3 V5 V5 4 23 13 0.800 10 1. 5.
details
WEBER Noah   D 4 V 5   SANDFORT Jonah R:
RIKNAGEL MIKKEL   V 3 D 2   KOHNERT Tristan R:
MENTE Alexander   D 4 V 5   WITTEK Julian R:
SANDFORT Jonah   V 3 D 2   RIKNAGEL MIKKEL R:
WITTEK Julian   V 5 D 0   WEBER Noah R:
KOHNERT Tristan   V 4 D 2   MENTE Alexander R:
WITTEK Julian   V 5 D 4   SANDFORT Jonah R:
MENTE Alexander   V 5 D 1   RIKNAGEL MIKKEL R:
WEBER Noah   V 3 D 2   KOHNERT Tristan R:
SANDFORT Jonah   D 4 V 5   MENTE Alexander R:
KOHNERT Tristan   D 0 V 5   WITTEK Julian R:
RIKNAGEL MIKKEL   D 3 V 5   WEBER Noah R:
KOHNERT Tristan   D 2 V 5   SANDFORT Jonah R:
WEBER Noah   D 1 V 5   MENTE Alexander R:
WITTEK Julian   D 3 V 5   RIKNAGEL MIKKEL R:

No. 2: Results checked
Pi 6 | | Referee:

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER STENGEL Fabio
Walddörfer SV
1 V5 D0 D2 D2 D3 1 12 22 0.200 -10 5. 21.
GER WALTHER Elias
Walddörfer SV
2 D2 D0 D0 D0 D0 0 2 25 0.000 -23 6. 24.
DEN NABATIFAR AFSHIN
Trekanten København
3 V5 V5 V5 V5 D3 4 23 8 0.800 15 2. 4.
GER RÄTHEL Werner
FC Greifswald
4 V5 V5 D0 D3 D2 2 15 17 0.400 -2 4. 15.
GER RAPHAEL Radant
FG Schwerin
5 V5 V5 D3 V5 D4 3 22 15 0.600 7 3. 8.
GER RACHAU Samuel
TB Hamburg-Eilbeck
6 V5 V5 V5 V5 V5 5 25 12 1.000 13 1. 3.
details
WALTHER Elias   D 2 V 5   STENGEL Fabio R:
NABATIFAR AFSHIN   V 5 D 0   RÄTHEL Werner R:
RAPHAEL Radant   D 4 V 5   RACHAU Samuel R:
STENGEL Fabio   D 0 V 5   NABATIFAR AFSHIN R:
RACHAU Samuel   V 5 D 0   WALTHER Elias R:
RÄTHEL Werner   D 3 V 5   RAPHAEL Radant R:
RACHAU Samuel   V 5 D 3   STENGEL Fabio R:
RAPHAEL Radant   D 3 V 5   NABATIFAR AFSHIN R:
WALTHER Elias   D 0 V 5   RÄTHEL Werner R:
STENGEL Fabio   D 2 V 5   RAPHAEL Radant R:
RÄTHEL Werner   D 2 V 5   RACHAU Samuel R:
NABATIFAR AFSHIN   V 5 D 0   WALTHER Elias R:
RÄTHEL Werner   V 5 D 2   STENGEL Fabio R:
WALTHER Elias   D 0 V 5   RAPHAEL Radant R:
RACHAU Samuel   V 5 D 3   NABATIFAR AFSHIN R:

No. 3: Results checked
Pi 9 | | Referee:

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER KWOK Felix
Walddörfer SV
1 D4 D2 D3 V5 V5 2 19 20 0.400 -1 4. 14.
GER SCHARFENBERG Stig Sixten
VFL Pinneberg
2 V5 D3 D1 V5 V5 3 19 18 0.600 1 3. 11.
GER MARTINIUS Onno
TB Hamburg-Eilbeck
3 V5 V4 D0 V5 V5 4 19 17 0.800 2 2. 7.
GER RANCK Christoffer
Walddörfer SV
4 V5 V5 V5 V5 V5 5 25 9 1.000 16 1. 2.
GER GUTHÖHRLEIN Christoph
Walddörfer SV
5 D2 D1 D3 D3 D0 0 9 25 0.000 -16 6. 22.
GER KAVALERCHYK Samuel
FG Schwerin
6 D3 D4 D4 D2 V5 1 18 20 0.200 -2 5. 18.
details
SCHARFENBERG Stig Sixten   V 5 D 4   KWOK Felix R:
MARTINIUS Onno   D 0 V 5   RANCK Christoffer R:
GUTHÖHRLEIN Christoph   D 0 V 5   KAVALERCHYK Samuel R:
KWOK Felix   D 2 V 5   MARTINIUS Onno R:
KAVALERCHYK Samuel   D 4 V 5   SCHARFENBERG Stig Sixten R:
RANCK Christoffer   V 5 D 3   GUTHÖHRLEIN Christoph R:
KAVALERCHYK Samuel   D 3 V 5   KWOK Felix R:
GUTHÖHRLEIN Christoph   D 3 V 5   MARTINIUS Onno R:
SCHARFENBERG Stig Sixten   D 1 V 5   RANCK Christoffer R:
KWOK Felix   V 5 D 2   GUTHÖHRLEIN Christoph R:
RANCK Christoffer   V 5 D 2   KAVALERCHYK Samuel R:
MARTINIUS Onno   V 4 D 3   SCHARFENBERG Stig Sixten R:
RANCK Christoffer   V 5 D 3   KWOK Felix R:
SCHARFENBERG Stig Sixten   V 5 D 1   GUTHÖHRLEIN Christoph R:
KAVALERCHYK Samuel   D 4 V 5   MARTINIUS Onno R:

No. 4: Results checked
Pi 10 | | Referee:

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER WERNER Jonathan
FG Schwerin
1 D1 D4 V5 D1 D2 1 13 19 0.200 -6 5. 19.
GER HEMPEL Jan Lucas
FG Schwerin
2 V5 V5 V5 V5 V5 5 25 6 1.000 19 1. 1.
GER BRENNECKE Johannes
Walddörfer SV
3 V5 D1 V5 D2 V5 3 18 18 0.600 0 3. 12.
GER BRUSCHEK Robin
SV Angern
4 D0 D1 D2 D1 D0 0 4 25 0.000 -21 6. 23.
GER MARKS Florian
FC Rothenbaum
5 V4 D2 V3 V5 V2 4 16 10 0.800 6 2. 6.
GER VON DER HEYDE Serafin
FC Ratzeburg
6 V5 D1 D4 V5 D1 2 16 14 0.400 2 4. 13.
details
HEMPEL Jan Lucas   V 5 D 1   WERNER Jonathan R:
BRENNECKE Johannes   V 5 D 2   BRUSCHEK Robin R:
MARKS Florian   V 2 D 1   VON DER HEYDE Serafin R:
WERNER Jonathan   D 4 V 5   BRENNECKE Johannes R:
VON DER HEYDE Serafin   D 1 V 5   HEMPEL Jan Lucas R:
BRUSCHEK Robin   D 1 V 5   MARKS Florian R:
VON DER HEYDE Serafin   V 5 D 2   WERNER Jonathan R:
MARKS Florian   V 3 D 2   BRENNECKE Johannes R:
HEMPEL Jan Lucas   V 5 D 1   BRUSCHEK Robin R:
WERNER Jonathan   D 1 V 4   MARKS Florian R:
BRUSCHEK Robin   D 0 V 5   VON DER HEYDE Serafin R:
BRENNECKE Johannes   D 1 V 5   HEMPEL Jan Lucas R:
BRUSCHEK Robin   D 0 V 5   WERNER Jonathan R:
HEMPEL Jan Lucas   V 5 D 2   MARKS Florian R:
VON DER HEYDE Serafin   D 4 V 5   BRENNECKE Johannes R: