Uppsala Cup | Epee | Women's | U17 | Individual | Uppsala (SWE)

Date: 07.09.2019 19:55 | Svenska Fäktförbundet


No. 1: Results checked
Pi FINAL | Sat 09:00 | Referee: ANDANÉ André

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
SWE ERIKSSON Ebba
FFF Stockholm
1 V5 V5 V5 D2 D3 3 20 19 0.600 1 3. 12.
SWE CEDERLUND Elsa
FFF Stockholm
2 D2 D3 D3 D2 D4 0 14 24 0.000 -10 6. 23.
SWE ANTONSSON Tilda
KF99 Kungsbacka
3 D3 V5 V5 D2 V5 3 20 18 0.600 2 2. 11.
SWE DARWÉN Tekla
ARA Helsingborg
4 D4 V5 D4 D2 D2 1 17 23 0.200 -6 5. 20.
SWE SENNERLIN HOLM Engla
FKC Karlskrona
5 V5 V4 V5 V5 V5 5 24 9 1.000 15 1. 1.
SWE KROON Linnea
UF Uppsala
6 V5 V5 D1 V5 D1 3 17 19 0.600 -2 4. 13.
details
CEDERLUND Elsa   D 2 V 5   ERIKSSON Ebba R:
ANTONSSON Tilda   V 5 D 4   DARWÉN Tekla R:
SENNERLIN HOLM Engla   V 5 D 1   KROON Linnea R:
ERIKSSON Ebba   V 5 D 3   ANTONSSON Tilda R:
KROON Linnea   V 5 D 4   CEDERLUND Elsa R:
DARWÉN Tekla   D 2 V 5   SENNERLIN HOLM Engla R:
KROON Linnea   V 5 D 3   ERIKSSON Ebba R:
SENNERLIN HOLM Engla   V 5 D 2   ANTONSSON Tilda R:
CEDERLUND Elsa   D 3 V 5   DARWÉN Tekla R:
ERIKSSON Ebba   D 2 V 5   SENNERLIN HOLM Engla R:
DARWÉN Tekla   D 2 V 5   KROON Linnea R:
ANTONSSON Tilda   V 5 D 3   CEDERLUND Elsa R:
DARWÉN Tekla   D 4 V 5   ERIKSSON Ebba R:
CEDERLUND Elsa   D 2 V 4   SENNERLIN HOLM Engla R:
KROON Linnea   D 1 V 5   ANTONSSON Tilda R:

No. 2: Results checked
Pi RODA | Sat 09:00 | Referee: SVENSSON Mats

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
NOR LÖDERUP Natalia
SIF Nacka
1 V5 D4 V5 D3 D1 2 18 23 0.400 -5 4. 16.
SWE SZILASI Isabelle
GoFK Visby
2 D4 D4 V5 D2 D4 1 19 20 0.200 -1 5. 19.
SWE FREDÉN Anna
DIF Stockholm
3 V5 V5 V5 V5 D3 4 23 15 0.800 8 2. 6.
SWE NORSTRÖM Emilia
UF Uppsala
4 D4 D0 D0 D1 D1 0 6 25 0.000 -19 6. 25.
NOR TENGESDAL Vilde
Bergens FK
5 V5 V5 D2 V5 D4 3 21 16 0.600 5 3. 9.
SWE MAANINKA Moa
KF99 Kungsbacka
6 V5 V5 V5 V5 V5 5 25 13 1.000 12 1. 3.
details
SZILASI Isabelle   D 4 V 5   LÖDERUP Natalia R:
FREDÉN Anna   V 5 D 0   NORSTRÖM Emilia R:
TENGESDAL Vilde   D 4 V 5   MAANINKA Moa R:
LÖDERUP Natalia   D 4 V 5   FREDÉN Anna R:
MAANINKA Moa   V 5 D 4   SZILASI Isabelle R:
NORSTRÖM Emilia   D 1 V 5   TENGESDAL Vilde R:
MAANINKA Moa   V 5 D 1   LÖDERUP Natalia R:
TENGESDAL Vilde   D 2 V 5   FREDÉN Anna R:
SZILASI Isabelle   V 5 D 0   NORSTRÖM Emilia R:
LÖDERUP Natalia   D 3 V 5   TENGESDAL Vilde R:
NORSTRÖM Emilia   D 1 V 5   MAANINKA Moa R:
FREDÉN Anna   V 5 D 4   SZILASI Isabelle R:
NORSTRÖM Emilia   D 4 V 5   LÖDERUP Natalia R:
SZILASI Isabelle   D 2 V 5   TENGESDAL Vilde R:
MAANINKA Moa   V 5 D 3   FREDÉN Anna R:

No. 3: Results checked
Pi RODB | Sat 09:00 | Referee: FAGELL Maximilian

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 7 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
NOR WEN Jiayi
1 BF Bergen
1 V4 V5 D4 D3 V5 V5 4 26 19 0.667 7 3. 7.
SWE NYGÅRDS EKBERG Liv
SIF Nacka
2 D3 D2 D1 D2 D2 D1 0 11 26 0.000 -15 7. 24.
SWE KROON Lisa
UF Uppsala
3 D2 V5 D0 D2 D4 D1 1 14 27 0.167 -13 6. 22.
SWE ULLTJÄRN Louise
LFK Linköping
4 V5 V4 V5 V5 V5 D4 5 28 13 0.833 15 1. 4.
SWE KRANSFORS Filippa
KF99 Kungsbacka
5 V5 V5 V5 D3 V5 V5 5 28 19 0.833 9 2. 5.
SWE BOOBERG Maja
GoFK Visby
6 D2 V5 V5 D0 D3 D2 2 17 26 0.333 -9 5. 18.
SWE ATTELLESEY Inaas
MF19 Malmö
7 D2 V3 V5 V5 D4 V5 4 24 18 0.667 6 4. 8.
details
ULLTJÄRN Louise   V 5 D 4   WEN Jiayi R:
KRANSFORS Filippa   V 5 D 2   NYGÅRDS EKBERG Liv R:
BOOBERG Maja   V 5 D 4   KROON Lisa R:
WEN Jiayi   V 5 D 2   ATTELLESEY Inaas R:
ULLTJÄRN Louise   V 5 D 3   KRANSFORS Filippa R:
KROON Lisa   V 5 D 2   NYGÅRDS EKBERG Liv R:
ATTELLESEY Inaas   V 5 D 2   BOOBERG Maja R:
WEN Jiayi   D 3 V 5   KRANSFORS Filippa R:
KROON Lisa   D 0 V 5   ULLTJÄRN Louise R:
NYGÅRDS EKBERG Liv   D 2 V 5   BOOBERG Maja R:
ATTELLESEY Inaas   D 4 V 5   KRANSFORS Filippa R:
WEN Jiayi   V 5 D 2   KROON Lisa R:
BOOBERG Maja   D 0 V 5   ULLTJÄRN Louise R:
NYGÅRDS EKBERG Liv   D 1 V 3   ATTELLESEY Inaas R:
KRANSFORS Filippa   V 5 D 2   KROON Lisa R:
BOOBERG Maja   D 2 V 5   WEN Jiayi R:
ULLTJÄRN Louise   V 4 D 1   NYGÅRDS EKBERG Liv R:
KROON Lisa   D 1 V 5   ATTELLESEY Inaas R:
KRANSFORS Filippa   V 5 D 3   BOOBERG Maja R:
NYGÅRDS EKBERG Liv   D 3 V 4   WEN Jiayi R:
ATTELLESEY Inaas   V 5 D 4   ULLTJÄRN Louise R:

No. 4: Results checked
Pi GRONA | Sat 09:00 | Referee: POURMAND Tara

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
SWE SCHULTZ Stina
FKA Trollhättan
1 V5 D3 D0 V5 D4 2 17 18 0.400 -1 4. 15.
SWE MANN Beatrix
GoFK Visby
2 D2 D2 V5 V5 V5 3 19 15 0.600 4 2. 10.
NOR SMØRAAS Louise
Bergens FK
3 V5 V4 V5 V5 V5 5 24 10 1.000 14 1. 2.
NOR NUKSA Armina
1 NjF Oslo
4 V5 D1 D1 D3 D4 1 14 20 0.200 -6 6. 21.
SWE MUMM Alice
DIF Stockholm
5 D1 D1 D0 V5 V5 2 12 22 0.400 -10 5. 17.
SWE EKMAN Ingrid
FFF Stockholm
6 V5 D4 D4 V5 D4 2 22 23 0.400 -1 3. 14.
details
MANN Beatrix   D 2 V 5   SCHULTZ Stina R:
SMØRAAS Louise   V 5 D 1   NUKSA Armina R:
MUMM Alice   V 5 D 4   EKMAN Ingrid R:
SCHULTZ Stina   D 3 V 5   SMØRAAS Louise R:
EKMAN Ingrid   D 4 V 5   MANN Beatrix R:
NUKSA Armina   D 3 V 5   MUMM Alice R:
EKMAN Ingrid   V 5 D 4   SCHULTZ Stina R:
MUMM Alice   D 0 V 5   SMØRAAS Louise R:
MANN Beatrix   V 5 D 1   NUKSA Armina R:
SCHULTZ Stina   V 5 D 1   MUMM Alice R:
NUKSA Armina   D 4 V 5   EKMAN Ingrid R:
SMØRAAS Louise   V 4 D 2   MANN Beatrix R:
NUKSA Armina   V 5 D 0   SCHULTZ Stina R:
MANN Beatrix   V 5 D 1   MUMM Alice R:
EKMAN Ingrid   D 4 V 5   SMØRAAS Louise R: