Sanssouci-Pokal | Florett | weiblich | U13 | Individuell | Potsdam (GER)

Date: 14.09.2019 10:58 | ekays Fechtsport


No. 1: Results checked
Pi 9 | | Referee: PECHE Robert

Nation Name No. 1 2 3 4 5 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER ERTEL Alisa
SVA Oranienburg
1 D0 D1 D1 D0 0 2 20 0.000 -18 5. 14.
GER KÖSLING Anik
USC Magdeburg
2 V5 V5 D4 V5 3 19 10 0.750 9 1. 3.
GER FISCHER Marie
OSC Berlin
3 V5 D2 D1 D2 1 10 16 0.250 -6 4. 11.
GER FRIGEWSKI Joy
TSV Berlin-Wittenau
4 V5 V5 V5 D3 3 18 11 0.750 7 3. 5.
GER GUO Ellen Yiyun
FC Grunewald
5 V5 D3 V5 V5 3 18 10 0.750 8 2. 4.
details
KÖSLING Anik   V 5 D 0   ERTEL Alisa R:
FRIGEWSKI Joy   V 5 D 1   FISCHER Marie R:
ERTEL Alisa   D 0 V 5   GUO Ellen Yiyun R:
FISCHER Marie   D 2 V 5   KÖSLING Anik R:
FRIGEWSKI Joy   D 3 V 5   GUO Ellen Yiyun R:
FISCHER Marie   V 5 D 1   ERTEL Alisa R:
GUO Ellen Yiyun   D 3 V 5   KÖSLING Anik R:
ERTEL Alisa   D 1 V 5   FRIGEWSKI Joy R:
GUO Ellen Yiyun   V 5 D 2   FISCHER Marie R:
KÖSLING Anik   D 4 V 5   FRIGEWSKI Joy R:

No. 2: Results checked
Pi 8 | | Referee: STUTZKE Lena

Nation Name No. 1 2 3 4 5 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER LEISTER Jade Marie
VFL Wolfsburg
1 V5 D0 D4 V5 2 14 13 0.500 1 3. 9.
GER RATKOGLO Maria
SVA Oranienburg
2 D3 D0 D1 V5 1 9 19 0.250 -10 4. 12.
GER HERWIG Finja Malu
VFL Marburg FA
3 V5 V5 V5 V5 4 20 0 1.000 20 1. 1.
GER RANFT Abby
Fechtclub Radebeul
4 V5 V5 D0 V5 3 15 11 0.750 4 2. 7.
GER SCHMALFUß Maya-My
Berliner FC
5 D0 D4 D0 D1 0 5 20 0.000 -15 5. 13.
details
RATKOGLO Maria   D 3 V 5   LEISTER Jade Marie R:
RANFT Abby   D 0 V 5   HERWIG Finja Malu R:
LEISTER Jade Marie   V 5 D 0   SCHMALFUß Maya-My R:
HERWIG Finja Malu   V 5 D 0   RATKOGLO Maria R:
RANFT Abby   V 5 D 1   SCHMALFUß Maya-My R:
HERWIG Finja Malu   V 5 D 0   LEISTER Jade Marie R:
SCHMALFUß Maya-My   D 4 V 5   RATKOGLO Maria R:
LEISTER Jade Marie   D 4 V 5   RANFT Abby R:
SCHMALFUß Maya-My   D 0 V 5   HERWIG Finja Malu R:
RATKOGLO Maria   D 1 V 5   RANFT Abby R:

No. 3: Results checked
Pi 10 | | Referee: PFEIFFER Jonathan

Nation Name No. 1 2 3 4 5 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER SCHMIDT Charlotte
SVA Oranienburg
1 V5 V5 V5 D2 3 17 14 0.750 3 3. 8.
GER BEST Tenisha
SVA Oranienburg
2 D1 D1 D0 D0 0 2 20 0.000 -18 5. 14.
GER RÖTHIG Helene
Fechtclub Radebeul
3 D4 V5 D3 D2 1 14 16 0.250 -2 4. 10.
GER HERWIG Merle
VFL Marburg FA
4 D4 V5 V5 V5 3 19 9 0.750 10 1. 2.
GER KLIMEK Leah
SC Berlin
5 V5 V5 V5 D1 3 16 9 0.750 7 2. 6.
details
BEST Tenisha   D 1 V 5   SCHMIDT Charlotte R:
HERWIG Merle   V 5 D 3   RÖTHIG Helene R:
SCHMIDT Charlotte   D 2 V 5   KLIMEK Leah R:
RÖTHIG Helene   V 5 D 1   BEST Tenisha R:
HERWIG Merle   V 5 D 1   KLIMEK Leah R:
RÖTHIG Helene   D 4 V 5   SCHMIDT Charlotte R:
KLIMEK Leah   V 5 D 0   BEST Tenisha R:
SCHMIDT Charlotte   V 5 D 4   HERWIG Merle R:
KLIMEK Leah   V 5 D 2   RÖTHIG Helene R:
BEST Tenisha   D 0 V 5   HERWIG Merle R: