Last transmission: 25.06.2022 21:14 | Brasilian Fencing Federation

y: Table of 128, z: Table of 64
A: Table of 32, B: Table of 16, H: Table of 8
I: Semi-Final, K: Final

 

y | Table of 128

z | Table of 64

1 FERREIRA Nicolas
SP ECP Pinheiros
BRA Pi
128 *** bye ***
65 MEINE Paulo
RS GNU Nautico Uniao
BRA D 7
64 LEMOS Victor
RJ Academia de Esgrima Rio de Janeiro
BRA V 15
33 YAMASHITA Koiti
SP EEAM Abel Melian
BRA Pi
96 *** bye ***
97 *** bye *** Pi
32 HORTA Anderson
RP BTC Barroca
BRA
17 SEINI Leandro
SP ECP Pinheiros
BRA Pi
112 *** bye ***
81 *** bye *** Pi
48 OBALDIA Cesar
RJ Esgrima Castillo
BRA
49 SANTOS Leonardo
RJ GEEN Escola Naval
BRA Pi
80 *** bye ***
113 *** bye *** Pi
16 AGUIAR Victor
RJ SCM Magnolia
BRA
9 MAROSTEGA Pedro
RS GNU Nautico Uniao
BRA Pi
120 *** bye ***
73 *** bye *** Pi
56 VASCONCELLOS Leopoldo
SP SSJE Sao Jorge
BRA
41 GONCALVES Eduardo
SP SSJE Sao Jorge
BRA Pi
88 *** bye ***
105 *** bye *** Pi
24 OLIVEIRA Jose
PR CMPR Parana
BRA
25 NOGUEIRA Heitor
SP CAP Paulistano
BRA Pi
104 *** bye ***
89 *** bye *** Pi
40 GIFFONI Miguel
RP BTC Barroca
BRA
57 FOGUEL Lucca
SP ECP Pinheiros
BRA Pi
72 *** bye ***
121 *** bye *** Pi
8 SCHWANTES Athos
PR AMK Mestre Kato
BRA
5 PETTERLE Amaury
RJ CDE Rio de Janeiro
BRA Pi
124 *** bye ***
69 *** bye *** Pi
60 OLIVETO Jose
RJ Academia de Esgrima Rio de Janeiro
BRA
37 CAVALHEIRO João
PR AMK Mestre Kato
BRA Pi
92 *** bye ***
101 *** bye *** Pi
28 HUBERT George
PR CMPR Parana
BRA
21 SASAQUI Gabriel
RJ SCM Magnolia
BRA Pi
108 *** bye ***
85 *** bye *** Pi
44 MARIANO Andrey
RJ SCM Magnolia
BRA
53 MOREIRA Carlos
MG Esgrima Rapier
BRA Pi
76 *** bye ***
117 *** bye *** Pi
12 SIDNEY Azevedo
RJ CDE Rio de Janeiro
BRA
13 DONATO Olavo
RP BTC Barroca
BRA Pi
116 *** bye ***
77 *** bye *** Pi
52 PICARD Felipe
RJ Academia de Esgrima Rio de Janeiro
BRA
45 MARQUES Gabriel
RJ GEEN Escola Naval
BRA Pi
84 *** bye ***
109 *** bye *** Pi
20 GUIMARÃES Edson
RJ SCM Magnolia
BRA
29 PELLEGRINO Mauricio
SP ECP Pinheiros
BRA Pi
100 *** bye ***
93 *** bye *** Pi
36 MANGIATERRA Rafael
SP ECP Pinheiros
BRA
61 ESTEVES Thomas
MG Esgrima Rapier
BRA V 15
68 MEZZACAPA Henrique
SP SSJE Sao Jorge
BRA D 7
125 *** bye *** Pi
4 DONATO Alvaro
RP BTC Barroca
BRA
3 GRUNHAUSER Richard
SP ECP Pinheiros
BRA Pi
126 *** bye ***
67 CARVALHO Murilo
RJ Academia de Esgrima Rio de Janeiro
BRA D 6
62 COSTA Lucas
RJ SCM Magnolia
BRA V 15
35 SCHWEIZER Yannick
RJ Academia de Esgrima Rio de Janeiro
BRA Pi
94 *** bye ***
99 *** bye *** Pi
30 ASSIS Gabriel
PR AMK Mestre Kato
BRA
19 RAMOS Pedro
PR AMK Mestre Kato
BRA Pi
110 *** bye ***
83 *** bye *** Pi
46 PETRACHI Luiz
SP CAP Paulistano
BRA
51 SICCHIERI Bruno
SP EEAM Abel Melian
BRA Pi
78 *** bye ***
115 *** bye *** Pi
14 HOMSI Bernardo
RP BTC Barroca
BRA
11 MENDES Tarcisio
RP BTC Barroca
BRA Pi
118 *** bye ***
75 *** bye *** Pi
54 LEANDRO Rosa
RS GNU Nautico Uniao
BRA
43 MUTTI João
RJ SCM Magnolia
BRA Pi
86 *** bye ***
107 *** bye *** Pi
22 ROMANELLI Matheus
RJ SCM Magnolia
BRA
27 ANGULO Camilo Andres
RJ Esgrima Castillo
COL Pi
102 *** bye ***
91 *** bye *** Pi
38 NEVES Vitor
PR AMK Mestre Kato
BRA
59 SILVA André Luiz
RJ Academia de Esgrima Rio de Janeiro
BRA Pi
70 *** bye ***
123 *** bye *** Pi
6 GUBERT Leopoldo
PR AMK Mestre Kato
BRA
7 BONAMIGO Gabriel
PR AMK Mestre Kato
BRA Pi
122 *** bye ***
71 *** bye *** Pi
58 BITTAR Gabriel
SP SSJE Sao Jorge
BRA
39 COSTA Gabriel
RJ AMAN Agulhas Negras
BRA Pi
90 *** bye ***
103 *** bye *** Pi
26 BORGES Gabriel
RJ SCM Magnolia
BRA
23 GARCIA Guilherme Luis
SP CAP Paulistano
BRA Pi
106 *** bye ***
87 *** bye *** Pi
42 FIDELES João
SP EEAM Abel Melian
BRA
55 LEMES Fabio
SP CMSP Sao Paulo
BRA Pi
74 *** bye ***
119 *** bye *** Pi
10 PETRICH Pedro
PR AMK Mestre Kato
BRA
15 BUSNARDO Lucas
SP ECP Pinheiros
BRA Pi
114 *** bye ***
79 *** bye *** Pi
50 DE OLIVEIRA Fernando
RJ Academia de Esgrima Rio de Janeiro
BRA
47 JULIO Gabriel
SP ECP Pinheiros
BRA Pi
82 *** bye ***
111 *** bye *** Pi
18 RIBEIRO Rafael
SP SSJE Sao Jorge
BRA
31 QUIRINO Henrique
MG Esgrima Rapier
BRA Pi
98 *** bye ***
95 *** bye *** Pi
34 WU Nicky
SP SSJE Sao Jorge
BRA
63 ALVES Marco
MG Esgrima Rapier
BRA V 15
66 PEREIRA Francisco
PR AMK Mestre Kato
BRA D 2
127 *** bye *** Pi
2 LAZZAROTTO Fabrizio
PR AMK Mestre Kato
BRA
 
FERREIRA Nicolas
SP ECP Pinheiros
BRA V 15
LEMOS Victor
RJ Academia de Esgrima Rio de Janeiro
BRA D 3
 
 
YAMASHITA Koiti
SP EEAM Abel Melian
BRA D 12
HORTA Anderson
RP BTC Barroca
BRA V 15
 
 
SEINI Leandro
SP ECP Pinheiros
BRA V 15
OBALDIA Cesar
RJ Esgrima Castillo
BRA D 7
 
 
SANTOS Leonardo
RJ GEEN Escola Naval
BRA D 6
AGUIAR Victor
RJ SCM Magnolia
BRA V 15
 
 
MAROSTEGA Pedro
RS GNU Nautico Uniao
BRA V 15
VASCONCELLOS Leopoldo
SP SSJE Sao Jorge
BRA D 5
 
 
GONCALVES Eduardo
SP SSJE Sao Jorge
BRA V 15
OLIVEIRA Jose
PR CMPR Parana
BRA D 10
 
 
NOGUEIRA Heitor
SP CAP Paulistano
BRA D 12
GIFFONI Miguel
RP BTC Barroca
BRA V 15
 
 
FOGUEL Lucca
SP ECP Pinheiros
BRA D 6
SCHWANTES Athos
PR AMK Mestre Kato
BRA V 15
 
 
PETTERLE Amaury
RJ CDE Rio de Janeiro
BRA V 15
OLIVETO Jose
RJ Academia de Esgrima Rio de Janeiro
BRA D 3
 
 
CAVALHEIRO João
PR AMK Mestre Kato
BRA D 6
HUBERT George
PR CMPR Parana
BRA V 15
 
 
SASAQUI Gabriel
RJ SCM Magnolia
BRA V 15
MARIANO Andrey
RJ SCM Magnolia
BRA D 9
 
 
MOREIRA Carlos
MG Esgrima Rapier
BRA D 7
SIDNEY Azevedo
RJ CDE Rio de Janeiro
BRA V 15
 
 
DONATO Olavo
RP BTC Barroca
BRA V 15
PICARD Felipe
RJ Academia de Esgrima Rio de Janeiro
BRA D 11
 
 
MARQUES Gabriel
RJ GEEN Escola Naval
BRA D 2
GUIMARÃES Edson
RJ SCM Magnolia
BRA V 15
 
 
PELLEGRINO Mauricio
SP ECP Pinheiros
BRA V 15
MANGIATERRA Rafael
SP ECP Pinheiros
BRA D 10
 
 
ESTEVES Thomas
MG Esgrima Rapier
BRA D 14
DONATO Alvaro
RP BTC Barroca
BRA V 15
 
 
GRUNHAUSER Richard
SP ECP Pinheiros
BRA V 15
COSTA Lucas
RJ SCM Magnolia
BRA D 3
 
 
SCHWEIZER Yannick
RJ Academia de Esgrima Rio de Janeiro
BRA D 7
ASSIS Gabriel
PR AMK Mestre Kato
BRA V 15
 
 
RAMOS Pedro
PR AMK Mestre Kato
BRA D 14
PETRACHI Luiz
SP CAP Paulistano
BRA V 15
 
 
SICCHIERI Bruno
SP EEAM Abel Melian
BRA D 7
HOMSI Bernardo
RP BTC Barroca
BRA V 15
 
 
MENDES Tarcisio
RP BTC Barroca
BRA V 15
LEANDRO Rosa
RS GNU Nautico Uniao
BRA D 3
 
 
MUTTI João
RJ SCM Magnolia
BRA D 6
ROMANELLI Matheus
RJ SCM Magnolia
BRA V 15
 
 
ANGULO Camilo Andres
RJ Esgrima Castillo
COL D 14
NEVES Vitor
PR AMK Mestre Kato
BRA V 15
 
 
SILVA André Luiz
RJ Academia de Esgrima Rio de Janeiro
BRA D 4
GUBERT Leopoldo
PR AMK Mestre Kato
BRA V 15
 
 
BONAMIGO Gabriel
PR AMK Mestre Kato
BRA V 15
BITTAR Gabriel
SP SSJE Sao Jorge
BRA D 5
 
 
COSTA Gabriel
RJ AMAN Agulhas Negras
BRA V 15
BORGES Gabriel
RJ SCM Magnolia
BRA D 4
 
 
GARCIA Guilherme Luis
SP CAP Paulistano
BRA V 15
FIDELES João
SP EEAM Abel Melian
BRA D 13
 
 
LEMES Fabio
SP CMSP Sao Paulo
BRA D 7
PETRICH Pedro
PR AMK Mestre Kato
BRA V 15
 
 
BUSNARDO Lucas
SP ECP Pinheiros
BRA V 15
DE OLIVEIRA Fernando
RJ Academia de Esgrima Rio de Janeiro
BRA D 4
 
 
JULIO Gabriel
SP ECP Pinheiros
BRA V 15
RIBEIRO Rafael
SP SSJE Sao Jorge
BRA D 6
 
 
QUIRINO Henrique
MG Esgrima Rapier
BRA D 11
WU Nicky
SP SSJE Sao Jorge
BRA V 15
 
 
ALVES Marco
MG Esgrima Rapier
BRA D 4
LAZZAROTTO Fabrizio
PR AMK Mestre Kato
BRA V 15
 
Back to top
 

A | Table of 32

B | Table of 16

H | Table of 8

1 FERREIRA Nicolas
SP ECP Pinheiros
BRA V 15
32 HORTA Anderson
RP BTC Barroca
BRA D 6
17 SEINI Leandro
SP ECP Pinheiros
BRA D 10
16 AGUIAR Victor
RJ SCM Magnolia
BRA V 11
9 MAROSTEGA Pedro
RS GNU Nautico Uniao
BRA V 15
24 GONCALVES Eduardo
SP SSJE Sao Jorge
BRA D 12
25 GIFFONI Miguel
RP BTC Barroca
BRA D 4
8 SCHWANTES Athos
PR AMK Mestre Kato
BRA V 15
5 PETTERLE Amaury
RJ CDE Rio de Janeiro
BRA V 15
28 HUBERT George
PR CMPR Parana
BRA D 6
21 SASAQUI Gabriel
RJ SCM Magnolia
BRA D 13
12 SIDNEY Azevedo
RJ CDE Rio de Janeiro
BRA V 15
13 DONATO Olavo
RP BTC Barroca
BRA D 14
20 GUIMARÃES Edson
RJ SCM Magnolia
BRA V 15
29 PELLEGRINO Mauricio
SP ECP Pinheiros
BRA V 14
4 DONATO Alvaro
RP BTC Barroca
BRA D 13
3 GRUNHAUSER Richard
SP ECP Pinheiros
BRA V 15
30 ASSIS Gabriel
PR AMK Mestre Kato
BRA D 4
19 PETRACHI Luiz
SP CAP Paulistano
BRA D 6
14 HOMSI Bernardo
RP BTC Barroca
BRA V 15
11 MENDES Tarcisio
RP BTC Barroca
BRA D 11
22 ROMANELLI Matheus
RJ SCM Magnolia
BRA V 15
27 NEVES Vitor
PR AMK Mestre Kato
BRA D 9
6 GUBERT Leopoldo
PR AMK Mestre Kato
BRA V 15
7 BONAMIGO Gabriel
PR AMK Mestre Kato
BRA V 13
26 COSTA Gabriel
RJ AMAN Agulhas Negras
BRA D 11
23 GARCIA Guilherme Luis
SP CAP Paulistano
BRA D 8
10 PETRICH Pedro
PR AMK Mestre Kato
BRA V 15
15 BUSNARDO Lucas
SP ECP Pinheiros
BRA D 11
18 JULIO Gabriel
SP ECP Pinheiros
BRA V 15
31 WU Nicky
SP SSJE Sao Jorge
BRA D 8
2 LAZZAROTTO Fabrizio
PR AMK Mestre Kato
BRA V 15
 
FERREIRA Nicolas
SP ECP Pinheiros
BRA V 15
AGUIAR Victor
RJ SCM Magnolia
BRA D 4
 
 
MAROSTEGA Pedro
RS GNU Nautico Uniao
BRA D 14
SCHWANTES Athos
PR AMK Mestre Kato
BRA V 15
 
 
PETTERLE Amaury
RJ CDE Rio de Janeiro
BRA D 13
SIDNEY Azevedo
RJ CDE Rio de Janeiro
BRA V 15
 
 
GUIMARÃES Edson
RJ SCM Magnolia
BRA D 9
PELLEGRINO Mauricio
SP ECP Pinheiros
BRA V 15
 
 
GRUNHAUSER Richard
SP ECP Pinheiros
BRA V 15
HOMSI Bernardo
RP BTC Barroca
BRA D 5
 
 
ROMANELLI Matheus
RJ SCM Magnolia
BRA D 7
GUBERT Leopoldo
PR AMK Mestre Kato
BRA V 13
 
 
BONAMIGO Gabriel
PR AMK Mestre Kato
BRA D 7
PETRICH Pedro
PR AMK Mestre Kato
BRA V 15
 
 
JULIO Gabriel
SP ECP Pinheiros
BRA D 10
LAZZAROTTO Fabrizio
PR AMK Mestre Kato
BRA V 15
 
 
 
 
FERREIRA Nicolas
SP ECP Pinheiros
BRA D 10
SCHWANTES Athos
PR AMK Mestre Kato
BRA V 15
 
 
 
 
 
 
SIDNEY Azevedo
RJ CDE Rio de Janeiro
BRA D 13
PELLEGRINO Mauricio
SP ECP Pinheiros
BRA V 15
 
 
 
 
 
 
GRUNHAUSER Richard
SP ECP Pinheiros
BRA D 6
GUBERT Leopoldo
PR AMK Mestre Kato
BRA V 15
 
 
 
 
 
 
PETRICH Pedro
PR AMK Mestre Kato
BRA V 15
LAZZAROTTO Fabrizio
PR AMK Mestre Kato
BRA D 9
 
 
 
Back to top
 

I | Semi-Final

K | Final

1 SCHWANTES Athos
PR AMK Mestre Kato
BRA V 15
4 PELLEGRINO Mauricio
SP ECP Pinheiros
BRA D 13
3 GUBERT Leopoldo
PR AMK Mestre Kato
BRA V 15
2 PETRICH Pedro
PR AMK Mestre Kato
BRA D 7
 
SCHWANTES Athos
PR AMK Mestre Kato
BRA V 15
GUBERT Leopoldo
PR AMK Mestre Kato
BRA D 13
 
Back to top