Last transmission: 25.06.2022 19:05 | Brasilian Fencing Federation


No. 1: Results checked
Pi 1 | Sa 9:00 | Referee: LIENDO JuanGUEDES Danilo

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 7 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
BRA SICCHIERI Bruno
EEAM Abel Melian
1 V5 D1 D0 D2 V5 D1 2 14 26 0.333 -12 6. 51.
BRA LEANDRO Rosa
GNU Nautico Uniao
2 D3 D4 D1 V5 D4 D2 1 19 28 0.167 -9 7. 54.
BRA CAVALHEIRO João
AMK Mestre Kato
3 V5 V5 D1 D3 D4 V5 3 23 24 0.500 -1 3. 36.
BRA SCHWANTES Athos
AMK Mestre Kato
4 V5 V5 V5 V5 V5 D2 5 27 11 0.833 16 1. 8.
BRA COSTA Gabriel
AMAN Agulhas Negras
5 V5 D3 V5 D2 V5 D2 3 22 24 0.500 -2 4. 39.
BRA PETRACHI Luiz
CAP Paulistano
6 D3 V5 V5 D4 D4 D1 2 22 28 0.333 -6 5. 46.
BRA MENDES Tarcisio
BTC Barroca
7 V5 V5 D4 V3 V5 V5 5 27 13 0.833 14 2. 11.
Details
SCHWANTES Athos   V 5 D 0   SICCHIERI Bruno
COSTA Gabriel   D 3 V 5   LEANDRO Rosa
PETRACHI Luiz   V 5 D 4   CAVALHEIRO João
SICCHIERI Bruno   D 1 V 5   MENDES Tarcisio
SCHWANTES Athos   V 5 D 2   COSTA Gabriel
CAVALHEIRO João   V 5 D 4   LEANDRO Rosa
MENDES Tarcisio   V 5 D 1   PETRACHI Luiz
SICCHIERI Bruno   D 2 V 5   COSTA Gabriel
CAVALHEIRO João   D 1 V 5   SCHWANTES Athos
LEANDRO Rosa   D 4 V 5   PETRACHI Luiz
MENDES Tarcisio   V 5 D 2   COSTA Gabriel
SICCHIERI Bruno   D 1 V 5   CAVALHEIRO João
PETRACHI Luiz   D 4 V 5   SCHWANTES Athos
LEANDRO Rosa   D 2 V 5   MENDES Tarcisio
COSTA Gabriel   V 5 D 3   CAVALHEIRO João
PETRACHI Luiz   D 3 V 5   SICCHIERI Bruno
SCHWANTES Athos   V 5 D 1   LEANDRO Rosa
CAVALHEIRO João   V 5 D 4   MENDES Tarcisio
COSTA Gabriel   V 5 D 4   PETRACHI Luiz
LEANDRO Rosa   D 3 V 5   SICCHIERI Bruno
MENDES Tarcisio   V 3 D 2   SCHWANTES Athos

No. 2: Results checked
Pi 2 | Sa 9:00 | Referee: ANZOLIN Carolina

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 7 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
COL ANGULO Camilo Andres
Esgrima Castillo
1 D2 D1 V5 V5 V5 V5 4 23 22 0.667 1 4. 27.
BRA RAMOS Pedro
AMK Mestre Kato
2 V5 D4 D4 V5 V5 V5 4 28 18 0.667 10 2. 19.
BRA FERREIRA Nicolas
ECP Pinheiros
3 V5 V5 V5 V5 V5 V5 6 30 10 1.000 20 1. 1.
BRA BORGES Gabriel
SCM Magnolia
4 D4 V5 D1 V5 V5 V5 4 25 24 0.667 1 3. 26.
BRA MEINE Paulo
GNU Nautico Uniao
5 D3 D3 D0 D2 D1 D3 0 12 30 0.000 -18 7. 65.
BRA VASCONCELLOS Leopoldo
SSJE Sao Jorge
6 D2 D1 D1 D4 V5 D3 1 16 26 0.167 -10 6. 56.
BRA MARQUES Gabriel
GEEN Escola Naval
7 D3 D2 D3 D4 V5 V5 2 22 26 0.333 -4 5. 45.
Details
BORGES Gabriel   D 4 V 5   ANGULO Camilo Andres
MEINE Paulo   D 3 V 5   RAMOS Pedro
VASCONCELLOS Leopoldo   D 1 V 5   FERREIRA Nicolas
ANGULO Camilo Andres   V 5 D 3   MARQUES Gabriel
BORGES Gabriel   V 5 D 2   MEINE Paulo
FERREIRA Nicolas   V 5 D 4   RAMOS Pedro
MARQUES Gabriel   V 5 D 3   VASCONCELLOS Leopoldo
ANGULO Camilo Andres   V 5 D 3   MEINE Paulo
FERREIRA Nicolas   V 5 D 1   BORGES Gabriel
RAMOS Pedro   V 5 D 1   VASCONCELLOS Leopoldo
MARQUES Gabriel   V 5 D 3   MEINE Paulo
ANGULO Camilo Andres   D 1 V 5   FERREIRA Nicolas
VASCONCELLOS Leopoldo   D 4 V 5   BORGES Gabriel
RAMOS Pedro   V 5 D 2   MARQUES Gabriel
MEINE Paulo   D 0 V 5   FERREIRA Nicolas
VASCONCELLOS Leopoldo   D 2 V 5   ANGULO Camilo Andres
BORGES Gabriel   V 5 D 4   RAMOS Pedro
FERREIRA Nicolas   V 5 D 3   MARQUES Gabriel
MEINE Paulo   D 1 V 5   VASCONCELLOS Leopoldo
RAMOS Pedro   V 5 D 2   ANGULO Camilo Andres
MARQUES Gabriel   D 4 V 5   BORGES Gabriel

No. 3: Results checked
Pi 3 | Sa 9:00 | Referee: FINARDI Luciano

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 7 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
BRA OBALDIA Cesar
Esgrima Castillo
1 D3 D2 V5 D4 D2 V2 2 18 25 0.333 -7 5. 47.
BRA BUSNARDO Lucas
ECP Pinheiros
2 V5 V5 V5 V4 D1 V5 5 25 19 0.833 6 3. 15.
BRA HORTA Anderson
BTC Barroca
3 V5 D4 V5 D3 D1 V5 3 23 18 0.500 5 4. 32.
BRA FOGUEL Lucca
ECP Pinheiros
4 D3 D4 D1 D4 D0 V5 1 17 29 0.167 -12 6. 57.
BRA HOMSI Bernardo
BTC Barroca
5 V5 D2 V5 V5 V5 V5 5 27 18 0.833 9 2. 14.
BRA GUBERT Leopoldo
AMK Mestre Kato
6 V5 V5 V5 V5 D3 V5 5 28 9 0.833 19 1. 6.
BRA CARVALHO Murilo
Academia de Esgrima Rio de Janeiro
7 D2 D1 D0 D4 D0 D0 0 7 27 0.000 -20 7. 67.
Details
FOGUEL Lucca   D 3 V 5   OBALDIA Cesar
HOMSI Bernardo   D 2 V 4   BUSNARDO Lucas
GUBERT Leopoldo   V 5 D 1   HORTA Anderson
OBALDIA Cesar   V 2 D 2   CARVALHO Murilo
FOGUEL Lucca   D 4 V 5   HOMSI Bernardo
HORTA Anderson   D 4 V 5   BUSNARDO Lucas
CARVALHO Murilo   D 0 V 5   GUBERT Leopoldo
OBALDIA Cesar   D 4 V 5   HOMSI Bernardo
HORTA Anderson   V 5 D 1   FOGUEL Lucca
BUSNARDO Lucas   D 1 V 5   GUBERT Leopoldo
CARVALHO Murilo   D 0 V 5   HOMSI Bernardo
OBALDIA Cesar   D 2 V 5   HORTA Anderson
GUBERT Leopoldo   V 5 D 0   FOGUEL Lucca
BUSNARDO Lucas   V 5 D 1   CARVALHO Murilo
HOMSI Bernardo   V 5 D 3   HORTA Anderson
GUBERT Leopoldo   V 5 D 2   OBALDIA Cesar
FOGUEL Lucca   D 4 V 5   BUSNARDO Lucas
HORTA Anderson   V 5 D 0   CARVALHO Murilo
HOMSI Bernardo   V 5 D 3   GUBERT Leopoldo
BUSNARDO Lucas   V 5 D 3   OBALDIA Cesar
CARVALHO Murilo   D 4 V 5   FOGUEL Lucca

No. 4: Results checked
Pi 4 | Sa 9:00 | Referee: GARRIGOS Murilo

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 7 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
BRA SANTOS Leonardo
GEEN Escola Naval
1 D3 V5 D1 D1 D1 V5 2 16 25 0.333 -9 5. 49.
BRA BITTAR Gabriel
SSJE Sao Jorge
2 V5 D4 D3 D1 D0 D2 1 15 28 0.167 -13 6. 58.
BRA SILVA André Luiz
Academia de Esgrima Rio de Janeiro
3 D1 V5 D2 D0 D0 D3 1 11 29 0.167 -18 7. 59.
BRA YAMASHITA Koiti
EEAM Abel Melian
4 V5 V5 V5 D3 D4 D2 3 24 21 0.500 3 4. 33.
BRA GRUNHAUSER Richard
ECP Pinheiros
5 V5 V5 V5 V5 V5 V5 6 30 10 1.000 20 1. 1.
BRA GUIMARÃES Edson
SCM Magnolia
6 V5 V5 V5 V5 D2 D2 4 24 15 0.667 9 2. 20.
BRA SASAQUI Gabriel
SCM Magnolia
7 D4 V5 V5 V5 D3 V5 4 27 19 0.667 8 3. 21.
Details
YAMASHITA Koiti   V 5 D 1   SANTOS Leonardo
GRUNHAUSER Richard   V 5 D 1   BITTAR Gabriel
GUIMARÃES Edson   V 5 D 0   SILVA André Luiz
SANTOS Leonardo   V 5 D 4   SASAQUI Gabriel
YAMASHITA Koiti   D 3 V 5   GRUNHAUSER Richard
SILVA André Luiz   V 5 D 4   BITTAR Gabriel
SASAQUI Gabriel   V 5 D 2   GUIMARÃES Edson
SANTOS Leonardo   D 1 V 5   GRUNHAUSER Richard
SILVA André Luiz   D 2 V 5   YAMASHITA Koiti
BITTAR Gabriel   D 0 V 5   GUIMARÃES Edson
SASAQUI Gabriel   D 3 V 5   GRUNHAUSER Richard
SANTOS Leonardo   V 5 D 1   SILVA André Luiz
GUIMARÃES Edson   V 5 D 4   YAMASHITA Koiti
BITTAR Gabriel   D 2 V 5   SASAQUI Gabriel
GRUNHAUSER Richard   V 5 D 0   SILVA André Luiz
GUIMARÃES Edson   V 5 D 1   SANTOS Leonardo
YAMASHITA Koiti   V 5 D 3   BITTAR Gabriel
SILVA André Luiz   D 3 V 5   SASAQUI Gabriel
GRUNHAUSER Richard   V 5 D 2   GUIMARÃES Edson
BITTAR Gabriel   V 5 D 3   SANTOS Leonardo
SASAQUI Gabriel   V 5 D 2   YAMASHITA Koiti

No. 5: Results checked
Pi 5 | Sa 9:00 | Referee: GARRIGOS HenriqueSCHWANTES Lorana

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 7 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
BRA LEMOS Victor
Academia de Esgrima Rio de Janeiro
1 D2 D0 D4 D2 D1 D4 0 13 30 0.000 -17 7. 64.
BRA PETRICH Pedro
AMK Mestre Kato
2 V5 V5 D4 V5 V5 V5 5 29 15 0.833 14 1. 10.
BRA MUTTI João
SCM Magnolia
3 V5 D2 D3 D2 V5 D4 2 21 23 0.333 -2 6. 43.
BRA NOGUEIRA Heitor
CAP Paulistano
4 V5 V5 V5 V5 D4 D4 4 28 25 0.667 3 3. 25.
BRA ROMANELLI Matheus
SCM Magnolia
5 V5 D2 V5 D4 V5 V5 4 26 18 0.667 8 2. 22.
BRA MANGIATERRA Rafael
ECP Pinheiros
6 V5 D3 D3 V5 D2 V5 3 23 24 0.500 -1 4. 36.
BRA GIFFONI Miguel
BTC Barroca
7 V5 D1 V5 V5 D2 D4 3 22 27 0.500 -5 5. 40.
Details
NOGUEIRA Heitor   V 5 D 4   LEMOS Victor
ROMANELLI Matheus   D 2 V 5   PETRICH Pedro
MANGIATERRA Rafael   D 3 V 5   MUTTI João
LEMOS Victor   D 4 V 5   GIFFONI Miguel
NOGUEIRA Heitor   V 5 D 4   ROMANELLI Matheus
MUTTI João   D 2 V 5   PETRICH Pedro
GIFFONI Miguel   D 4 V 5   MANGIATERRA Rafael
LEMOS Victor   D 2 V 5   ROMANELLI Matheus
MUTTI João   D 3 V 5   NOGUEIRA Heitor
PETRICH Pedro   V 5 D 3   MANGIATERRA Rafael
GIFFONI Miguel   D 2 V 5   ROMANELLI Matheus
LEMOS Victor   D 0 V 5   MUTTI João
MANGIATERRA Rafael   V 5 D 4   NOGUEIRA Heitor
PETRICH Pedro   V 5 D 1   GIFFONI Miguel
ROMANELLI Matheus   V 5 D 2   MUTTI João
MANGIATERRA Rafael   V 5 D 1   LEMOS Victor
NOGUEIRA Heitor   V 5 D 4   PETRICH Pedro
MUTTI João   D 4 V 5   GIFFONI Miguel
ROMANELLI Matheus   V 5 D 2   MANGIATERRA Rafael
PETRICH Pedro   V 5 D 2   LEMOS Victor
GIFFONI Miguel   V 5 D 4   NOGUEIRA Heitor

No. 6: Results checked
Pi 6 | Sa 9:00 | Referee: FACHINI FernandoXAVIER Marco

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 7 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
BRA COSTA Lucas
SCM Magnolia
1 D1 D3 D2 D3 D4 D2 0 15 30 0.000 -15 7. 61.
BRA LAZZAROTTO Fabrizio
AMK Mestre Kato
2 V5 V5 V5 V5 V5 V5 6 30 10 1.000 20 1. 1.
BRA SCHWEIZER Yannick
Academia de Esgrima Rio de Janeiro
3 V5 D2 V5 D4 V5 D3 3 24 24 0.500 0 4. 35.
BRA FIDELES João
EEAM Abel Melian
4 V5 D2 D4 D4 V5 D3 2 23 25 0.333 -2 5. 42.
BRA GARCIA Guilherme Luis
CAP Paulistano
5 V5 D2 V5 V5 V5 D4 4 26 22 0.667 4 3. 23.
BRA OLIVETO Jose
Academia de Esgrima Rio de Janeiro
6 V5 D0 D2 D3 D1 D0 1 11 29 0.167 -18 6. 59.
BRA DONATO Olavo
BTC Barroca
7 V5 D3 V5 V5 V5 V5 5 28 17 0.833 11 2. 12.
Details
FIDELES João   V 5 D 2   COSTA Lucas
GARCIA Guilherme Luis   D 2 V 5   LAZZAROTTO Fabrizio
OLIVETO Jose   D 2 V 5   SCHWEIZER Yannick
COSTA Lucas   D 2 V 5   DONATO Olavo
FIDELES João   D 4 V 5   GARCIA Guilherme Luis
SCHWEIZER Yannick   D 2 V 5   LAZZAROTTO Fabrizio
DONATO Olavo   V 5 D 0   OLIVETO Jose
COSTA Lucas   D 3 V 5   GARCIA Guilherme Luis
SCHWEIZER Yannick   V 5 D 4   FIDELES João
LAZZAROTTO Fabrizio   V 5 D 0   OLIVETO Jose
DONATO Olavo   V 5 D 4   GARCIA Guilherme Luis
COSTA Lucas   D 3 V 5   SCHWEIZER Yannick
OLIVETO Jose   D 3 V 5   FIDELES João
LAZZAROTTO Fabrizio   V 5 D 3   DONATO Olavo
GARCIA Guilherme Luis   V 5 D 4   SCHWEIZER Yannick
OLIVETO Jose   V 5 D 4   COSTA Lucas
FIDELES João   D 2 V 5   LAZZAROTTO Fabrizio
SCHWEIZER Yannick   D 3 V 5   DONATO Olavo
GARCIA Guilherme Luis   V 5 D 1   OLIVETO Jose
LAZZAROTTO Fabrizio   V 5 D 1   COSTA Lucas
DONATO Olavo   V 5 D 3   FIDELES João

No. 7: Results checked
Pi 7 | Sa 9:00 | Referee: BINDI Ricardo

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 7 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
BRA MARIANO Andrey
SCM Magnolia
1 V5 D2 V5 D2 D3 D4 2 21 24 0.333 -3 5. 44.
BRA JULIO Gabriel
ECP Pinheiros
2 D4 D1 V5 D2 D1 V5 2 18 25 0.333 -7 6. 47.
BRA HUBERT George
CMPR Parana
3 V2 V5 V5 V5 D1 D3 4 21 20 0.667 1 3. 28.
BRA ESTEVES Thomas
Esgrima Rapier
4 D3 D1 D4 D0 D4 D3 0 15 30 0.000 -15 7. 61.
BRA SIDNEY Azevedo
CDE Rio de Janeiro
5 V5 V5 D3 V5 V5 V5 5 28 17 0.833 11 2. 12.
BRA MAROSTEGA Pedro
GNU Nautico Uniao
6 V5 V5 V5 V5 D4 V5 5 29 14 0.833 15 1. 9.
BRA NEVES Vitor
AMK Mestre Kato
7 V5 D4 V5 V5 D4 D0 3 23 25 0.500 -2 4. 38.
Details
ESTEVES Thomas   D 3 V 5   MARIANO Andrey
SIDNEY Azevedo   V 5 D 2   JULIO Gabriel
MAROSTEGA Pedro   V 5 D 1   HUBERT George
MARIANO Andrey   D 4 V 5   NEVES Vitor
ESTEVES Thomas   D 0 V 5   SIDNEY Azevedo
HUBERT George   V 5 D 1   JULIO Gabriel
NEVES Vitor   D 0 V 5   MAROSTEGA Pedro
MARIANO Andrey   D 2 V 5   SIDNEY Azevedo
HUBERT George   V 5 D 4   ESTEVES Thomas
JULIO Gabriel   D 1 V 5   MAROSTEGA Pedro
NEVES Vitor   D 4 V 5   SIDNEY Azevedo
MARIANO Andrey   D 2 V 2   HUBERT George
MAROSTEGA Pedro   V 5 D 4   ESTEVES Thomas
JULIO Gabriel   V 5 D 4   NEVES Vitor
SIDNEY Azevedo   D 3 V 5   HUBERT George
MAROSTEGA Pedro   V 5 D 3   MARIANO Andrey
ESTEVES Thomas   D 1 V 5   JULIO Gabriel
HUBERT George   D 3 V 5   NEVES Vitor
SIDNEY Azevedo   V 5 D 4   MAROSTEGA Pedro
JULIO Gabriel   D 4 V 5   MARIANO Andrey
NEVES Vitor   V 5 D 3   ESTEVES Thomas

No. 8: Results checked
Pi 10 | Sa 9:00 | Referee: VELOSSO Paulo Juan

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 7 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
BRA OLIVEIRA Jose
CMPR Parana
1 D1 V5 V5 V5 V5 D2 4 23 19 0.667 4 3. 24.
BRA DONATO Alvaro
BTC Barroca
2 V5 V5 V5 V5 V5 V5 6 30 12 1.000 18 1. 4.
BRA DE OLIVEIRA Fernando
Academia de Esgrima Rio de Janeiro
3 D1 D2 V5 V5 D2 D0 2 15 27 0.333 -12 5. 50.
BRA LEMES Fabio
CMSP Sao Paulo
4 D4 D2 D3 V5 D1 D2 1 17 26 0.167 -9 6. 55.
BRA PEREIRA Francisco
AMK Mestre Kato
5 D3 D0 D4 D1 D0 D2 0 10 30 0.000 -20 7. 66.
BRA WU Nicky
SSJE Sao Jorge
6 D1 D3 V5 V5 V5 D2 3 21 18 0.500 3 4. 34.
BRA BONAMIGO Gabriel
AMK Mestre Kato
7 V5 D4 V5 V5 V5 V5 5 29 13 0.833 16 2. 7.
Details
LEMES Fabio   D 4 V 5   OLIVEIRA Jose
PEREIRA Francisco   D 0 V 5   DONATO Alvaro
WU Nicky   V 5 D 2   DE OLIVEIRA Fernando
OLIVEIRA Jose   D 2 V 5   BONAMIGO Gabriel
LEMES Fabio   V 5 D 1   PEREIRA Francisco
DE OLIVEIRA Fernando   D 2 V 5   DONATO Alvaro
BONAMIGO Gabriel   V 5 D 2   WU Nicky
OLIVEIRA Jose   V 5 D 3   PEREIRA Francisco
DE OLIVEIRA Fernando   V 5 D 3   LEMES Fabio
DONATO Alvaro   V 5 D 3   WU Nicky
BONAMIGO Gabriel   V 5 D 2   PEREIRA Francisco
OLIVEIRA Jose   V 5 D 1   DE OLIVEIRA Fernando
WU Nicky   V 5 D 1   LEMES Fabio
DONATO Alvaro   V 5 D 4   BONAMIGO Gabriel
PEREIRA Francisco   D 4 V 5   DE OLIVEIRA Fernando
WU Nicky   D 1 V 5   OLIVEIRA Jose
LEMES Fabio   D 2 V 5   DONATO Alvaro
DE OLIVEIRA Fernando   D 0 V 5   BONAMIGO Gabriel
PEREIRA Francisco   D 0 V 5   WU Nicky
DONATO Alvaro   V 5 D 1   OLIVEIRA Jose
BONAMIGO Gabriel   V 5 D 2   LEMES Fabio

No. 9: Results checked
Pi 9 | Sa 9:00 | Referee: VASQUES Gabriel

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
BRA GONCALVES Eduardo
SSJE Sao Jorge
1 D1 D3 V5 D3 V5 2 17 17 0.400 0 4. 41.
BRA PETTERLE Amaury
CDE Rio de Janeiro
2 V5 V5 V5 V5 V5 5 25 9 1.000 16 1. 5.
BRA QUIRINO Henrique
Esgrima Rapier
3 V5 D3 V5 D3 V5 3 21 20 0.600 1 3. 31.
BRA MOREIRA Carlos
Esgrima Rapier
4 D1 D0 D4 D0 V5 1 10 22 0.200 -12 5. 53.
BRA SEINI Leandro
ECP Pinheiros
5 V4 D3 V5 V5 V5 4 22 11 0.800 11 2. 17.
BRA ALVES Marco
Esgrima Rapier
6 D2 D2 D3 D2 D0 0 9 25 0.000 -16 6. 63.
Details
PETTERLE Amaury   V 5 D 1   GONCALVES Eduardo
QUIRINO Henrique   V 5 D 4   MOREIRA Carlos
SEINI Leandro   V 5 D 0   ALVES Marco
GONCALVES Eduardo   D 3 V 5   QUIRINO Henrique
ALVES Marco   D 2 V 5   PETTERLE Amaury
MOREIRA Carlos   D 0 V 5   SEINI Leandro
ALVES Marco   D 2 V 5   GONCALVES Eduardo
SEINI Leandro   V 5 D 3   QUIRINO Henrique
PETTERLE Amaury   V 5 D 0   MOREIRA Carlos
GONCALVES Eduardo   D 3 V 4   SEINI Leandro
MOREIRA Carlos   V 5 D 2   ALVES Marco
QUIRINO Henrique   D 3 V 5   PETTERLE Amaury
MOREIRA Carlos   D 1 V 5   GONCALVES Eduardo
PETTERLE Amaury   V 5 D 3   SEINI Leandro
ALVES Marco   D 3 V 5   QUIRINO Henrique

No. 10: Results checked
Pi 8 | Sa 9:00 | Referee: PISSATO Pedro

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
BRA PELLEGRINO Mauricio
ECP Pinheiros
1 D2 D4 V5 V5 V5 3 21 14 0.600 7 3. 29.
BRA RIBEIRO Rafael
SSJE Sao Jorge
2 V5 V5 V5 V5 D1 4 21 15 0.800 6 2. 18.
BRA ASSIS Gabriel
AMK Mestre Kato
3 V5 D3 V5 V5 D1 3 19 16 0.600 3 4. 30.
BRA MEZZACAPA Henrique
SSJE Sao Jorge
4 D0 D3 D1 D1 D0 0 5 25 0.000 -20 6. 68.
BRA PICARD Felipe
Academia de Esgrima Rio de Janeiro
5 D1 D2 D1 V5 D1 1 10 19 0.200 -9 5. 52.
BRA AGUIAR Victor
SCM Magnolia
6 D3 V5 V5 V5 V3 4 21 8 0.800 13 1. 16.
Details
RIBEIRO Rafael   V 5 D 2   PELLEGRINO Mauricio
ASSIS Gabriel   V 5 D 1   MEZZACAPA Henrique
PICARD Felipe   D 1 V 3   AGUIAR Victor
PELLEGRINO Mauricio   D 4 V 5   ASSIS Gabriel
AGUIAR Victor   V 5 D 1   RIBEIRO Rafael
MEZZACAPA Henrique   D 1 V 5   PICARD Felipe
AGUIAR Victor   D 3 V 5   PELLEGRINO Mauricio
PICARD Felipe   D 1 V 5   ASSIS Gabriel
RIBEIRO Rafael   V 5 D 3   MEZZACAPA Henrique
PELLEGRINO Mauricio   V 5 D 1   PICARD Felipe
MEZZACAPA Henrique   D 0 V 5   AGUIAR Victor
ASSIS Gabriel   D 3 V 5   RIBEIRO Rafael
MEZZACAPA Henrique   D 0 V 5   PELLEGRINO Mauricio
RIBEIRO Rafael   V 5 D 2   PICARD Felipe
AGUIAR Victor   V 5 D 1   ASSIS Gabriel