Last transmission: 04.12.2021 17:33 | Hamburger Fecht-Verband e.V.

A: 32er Tableau, B: 16er Tableau, H: 8er Tableau
I: Halbfinale, K: Finale

 

A | 32er Tableau

B | 16er Tableau

H | 8er Tableau

1 SCHWALB Keno
HH Walddörfer SV
GER Pi
32 *** bye ***
17 SCHWABE Markus
HB Bremen 1860 Fechten
GER V 15
16 LOGEMANN Ionel
HH VFW Oberalster
GER D 9
9 KRUMSTROH Sönke
HH Walddörfer SV
GER V 15
24 SCHLIEPER Cornelius
HH ETV Hamburg
GER D 4
25 KANTE Marten Bjarne
HB Bremen 1860 Fechten
GER D 9
8 BISCHOF Finn
HB Bremen 1860 Fechten
GER V 15
5 LAMIDON Maxime
NS TSV Winsen
FRA V 15
28 BEDEROW Michael
NR DFC Düsseldorf
GER D 8
21 FAQIZADAH Abdulghafar
HH ETV Hamburg
AFG D 10
12 VOGEL Linus
HH Hamburger FC
GER V 15
13 DETERMANN Marius
HH Hamburger FC
GER D 14
20 WEIMANN Dorian
HH Walddörfer SV
GER V 15
29 DLUGI Frederic
HH SV Preußen Reinfeld
GER D 5
4 TOTH Andries
Schermzaal Tóth
NED V 15
3 KRAFT Fynn-Frithjof
HH Hamburger FC
GER V 15
30 SKIBA Finn
HH VFW Oberalster
GER D 3
19 BECKER Lukas Marius
HE Darmstädter FC
GER V 15
14 HOHORST Philip
HE Darmstädter FC
GER D 14
11 KLETSCHKOWSKI Thomas
HH VFW Oberalster
GER V 15
22 MOGILIN Matvey
HB Bremen 1860 Fechten
GER D 13
27 TEICHERT Carl
HB Bremen 1860 Fechten
GER D 4
6 SCHMOLKE Claas
HH VFW Oberalster
GER V 15
7 LUSCAN Ovidiu-Lorin
HH ETV Hamburg
GER V 15
26 BEU Lars
SH FC Lütjensee
GER D 5
23 MEYER Lennard
HH Walddörfer SV
GER V 15
10 ZIEBELL Olaf
HH ETV Hamburg
GER D 13
15 RIECKMANN Nels
HH Hamburger FC
GER D 13
18 OFFERMANN Carsten
HH TB Hamburg-Eilbeck
GER V 15
31 HAVERKAMP Thomas
SH FC Lütjensee
GER D 0
2 HARTMANN Markus
BN FC Tauberbischofsheim
GER V 15
 
SCHWALB Keno
HH Walddörfer SV
GER V 15
SCHWABE Markus
HB Bremen 1860 Fechten
GER D 12
 
 
KRUMSTROH Sönke
HH Walddörfer SV
GER V 15
BISCHOF Finn
HB Bremen 1860 Fechten
GER D 11
 
 
LAMIDON Maxime
NS TSV Winsen
FRA V 15
VOGEL Linus
HH Hamburger FC
GER D 6
 
 
WEIMANN Dorian
HH Walddörfer SV
GER D 5
TOTH Andries
Schermzaal Tóth
NED V 15
 
 
KRAFT Fynn-Frithjof
HH Hamburger FC
GER D 9
BECKER Lukas Marius
HE Darmstädter FC
GER V 15
 
 
KLETSCHKOWSKI Thomas
HH VFW Oberalster
GER V 15
SCHMOLKE Claas
HH VFW Oberalster
GER D 5
 
 
LUSCAN Ovidiu-Lorin
HH ETV Hamburg
GER D 0
MEYER Lennard
HH Walddörfer SV
GER V 0
 
 
OFFERMANN Carsten
HH TB Hamburg-Eilbeck
GER D 6
HARTMANN Markus
BN FC Tauberbischofsheim
GER V 15
 
 
 
 
SCHWALB Keno
HH Walddörfer SV
GER D 10
KRUMSTROH Sönke
HH Walddörfer SV
GER V 12
 
 
 
 
 
 
LAMIDON Maxime
NS TSV Winsen
FRA D 13
TOTH Andries
Schermzaal Tóth
NED V 15
 
 
 
 
 
 
BECKER Lukas Marius
HE Darmstädter FC
GER V 15
KLETSCHKOWSKI Thomas
HH VFW Oberalster
GER D 10
 
 
 
 
 
 
MEYER Lennard
HH Walddörfer SV
GER D 3
HARTMANN Markus
BN FC Tauberbischofsheim
GER V 15
 
 
 
Back to top
 

I | Halbfinale

K | Finale

1 KRUMSTROH Sönke
HH Walddörfer SV
GER V 0
4 TOTH Andries
Schermzaal Tóth
NED D 0
3 BECKER Lukas Marius
HE Darmstädter FC
GER D 2
2 HARTMANN Markus
BN FC Tauberbischofsheim
GER V 15
 
KRUMSTROH Sönke
HH Walddörfer SV
GER D 10
HARTMANN Markus
BN FC Tauberbischofsheim
GER V 15
 
Back to top