Last transmission: 27.11.2021 10:48 | Steve Glinka


No. 1: Results checked
Pi 9 | Sa 9:00 | Referee: BARDENHAGEN Jan

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 7 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER FRANKE Tim Ole
TV Haueneberstein
1 D0 V5 D1 D3 V5 V5 3 19 23 0.500 -4 5. 32.
GER EHRICH Marlon
SC Berlin
2 V5 V5 V5 D3 D3 D2 3 23 20 0.500 3 4. 25.
GER KRUMSTROH Sönke
Walddörfer SV
3 D3 D2 V5 D2 D3 D3 1 18 29 0.167 -11 7. 46.
GER RAEKER Hans Martin
Hanseatischer FC Lübeck
4 V5 D3 D4 D1 D2 D3 1 18 26 0.167 -8 6. 45.
GER SCHRAMM Nils Michael
OFC Bonn
5 V5 V5 V5 V5 V5 D2 5 27 16 0.833 11 1. 11.
GER MEIER Richard
FS TG Würzburg
6 D1 V5 V5 V5 D2 V5 4 23 22 0.667 1 3. 21.
GER FERIZI Florian
TG Frankenthal
7 D4 V5 V5 V5 V5 D4 4 28 20 0.667 8 2. 16.
Details
RAEKER Hans Martin   V 5 D 1   FRANKE Tim Ole
SCHRAMM Nils Michael   V 5 D 3   EHRICH Marlon
MEIER Richard   V 5 D 3   KRUMSTROH Sönke
FRANKE Tim Ole   V 5 D 4   FERIZI Florian
RAEKER Hans Martin   D 1 V 5   SCHRAMM Nils Michael
KRUMSTROH Sönke   D 2 V 5   EHRICH Marlon
FERIZI Florian   D 4 V 5   MEIER Richard
FRANKE Tim Ole   D 3 V 5   SCHRAMM Nils Michael
KRUMSTROH Sönke   V 5 D 4   RAEKER Hans Martin
EHRICH Marlon   D 3 V 5   MEIER Richard
FERIZI Florian   V 5 D 2   SCHRAMM Nils Michael
FRANKE Tim Ole   V 5 D 3   KRUMSTROH Sönke
MEIER Richard   V 5 D 2   RAEKER Hans Martin
EHRICH Marlon   D 2 V 5   FERIZI Florian
SCHRAMM Nils Michael   V 5 D 2   KRUMSTROH Sönke
MEIER Richard   D 1 V 5   FRANKE Tim Ole
RAEKER Hans Martin   D 3 V 5   EHRICH Marlon
KRUMSTROH Sönke   D 3 V 5   FERIZI Florian
SCHRAMM Nils Michael   V 5 D 2   MEIER Richard
EHRICH Marlon   V 5 D 0   FRANKE Tim Ole
FERIZI Florian   V 5 D 3   RAEKER Hans Martin

No. 2: Results checked
Pi 10 | Sa 9:00 | Referee: ALY SherifHERZHOFF Julius

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 7 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER ZELLER Markus
TG Tuttlingen
1 V5 V5 D3 V5 D3 V5 4 26 17 0.667 9 2. 15.
GER GOLLNICK Noah
Eintracht Hildesheim
2 D2 D0 D2 D4 D1 D3 0 12 30 0.000 -18 7. 51.
GER ZACHER Niklas
FSC Jena
3 D1 V5 D4 V5 D2 V5 3 22 22 0.500 0 4. 27.
GER LENSCHOW Nick-Malte
FC Moers
4 V5 V5 V5 D3 D4 V5 4 27 19 0.667 8 3. 17.
GER MAISON Jost
TSV Winsen
5 D2 V5 D3 V5 D0 D1 2 16 27 0.333 -11 6. 41.
GER HAMLESCHER Magnus
OFC Bonn
6 V5 V5 V5 V5 V5 V5 6 30 12 1.000 18 1. 2.
GER MÄRKLE Felix
PSV Stuttgart
7 D2 V5 D4 D0 V5 D2 2 18 24 0.333 -6 5. 37.
Details
LENSCHOW Nick-Malte   V 5 D 3   ZELLER Markus
MAISON Jost   V 5 D 4   GOLLNICK Noah
HAMLESCHER Magnus   V 5 D 2   ZACHER Niklas
ZELLER Markus   V 5 D 2   MÄRKLE Felix
LENSCHOW Nick-Malte   D 3 V 5   MAISON Jost
ZACHER Niklas   V 5 D 0   GOLLNICK Noah
MÄRKLE Felix   D 2 V 5   HAMLESCHER Magnus
ZELLER Markus   V 5 D 2   MAISON Jost
ZACHER Niklas   D 4 V 5   LENSCHOW Nick-Malte
GOLLNICK Noah   D 1 V 5   HAMLESCHER Magnus
MÄRKLE Felix   V 5 D 1   MAISON Jost
ZELLER Markus   V 5 D 1   ZACHER Niklas
HAMLESCHER Magnus   V 5 D 4   LENSCHOW Nick-Malte
GOLLNICK Noah   D 3 V 5   MÄRKLE Felix
MAISON Jost   D 3 V 5   ZACHER Niklas
HAMLESCHER Magnus   V 5 D 3   ZELLER Markus
LENSCHOW Nick-Malte   V 5 D 2   GOLLNICK Noah
ZACHER Niklas   V 5 D 4   MÄRKLE Felix
MAISON Jost   D 0 V 5   HAMLESCHER Magnus
GOLLNICK Noah   D 2 V 5   ZELLER Markus
MÄRKLE Felix   D 0 V 5   LENSCHOW Nick-Malte

No. 3: Results checked
Pi 11 | Sa 9:00 | Referee: GSCHING Alexander

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 7 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER MEIER-ECKHOFF Campino
MTV Braunschweig
1 D3 D0 D3 D0 D1 D1 0 8 30 0.000 -22 7. 53.
GER GAASEIDNES Kjell
SC Berlin
2 V5 V5 D4 V5 D3 D3 3 25 23 0.500 2 4. 26.
GER KLAUS Felix
TSV Neu-Ulm
3 V5 D3 D0 D4 D0 V5 2 17 23 0.333 -6 5. 38.
GER LINDNER Ruben
FC Tauberbischofsheim
4 V5 V5 V5 V5 V5 D4 5 29 16 0.833 13 2. 8.
GER STIEREN Niklas
FC Moers
5 V5 D2 V5 D2 D1 D0 2 15 24 0.333 -9 6. 39.
GER OLBRICH Justus
MTV München
6 V5 V5 V5 D2 V5 V5 5 27 12 0.833 15 1. 6.
GER BRAUN Noah
TG Münster
7 V5 V5 D3 V5 V5 D2 4 25 18 0.667 7 3. 19.
Details
LINDNER Ruben   V 5 D 3   MEIER-ECKHOFF Campino
STIEREN Niklas   D 2 V 5   GAASEIDNES Kjell
OLBRICH Justus   V 5 D 0   KLAUS Felix
MEIER-ECKHOFF Campino   D 1 V 5   BRAUN Noah
LINDNER Ruben   V 5 D 2   STIEREN Niklas
KLAUS Felix   D 3 V 5   GAASEIDNES Kjell
BRAUN Noah   D 2 V 5   OLBRICH Justus
MEIER-ECKHOFF Campino   D 0 V 5   STIEREN Niklas
KLAUS Felix   D 0 V 5   LINDNER Ruben
GAASEIDNES Kjell   D 3 V 5   OLBRICH Justus
BRAUN Noah   V 5 D 0   STIEREN Niklas
MEIER-ECKHOFF Campino   D 0 V 5   KLAUS Felix
OLBRICH Justus   D 2 V 5   LINDNER Ruben
GAASEIDNES Kjell   D 3 V 5   BRAUN Noah
STIEREN Niklas   V 5 D 4   KLAUS Felix
OLBRICH Justus   V 5 D 1   MEIER-ECKHOFF Campino
LINDNER Ruben   V 5 D 4   GAASEIDNES Kjell
KLAUS Felix   V 5 D 3   BRAUN Noah
STIEREN Niklas   D 1 V 5   OLBRICH Justus
GAASEIDNES Kjell   V 5 D 3   MEIER-ECKHOFF Campino
BRAUN Noah   V 5 D 4   LINDNER Ruben

No. 4: Results checked
Pi 12 | Sa 9:00 | Referee: MOLDENHAUER MarianMEYBERG Juan Felipe

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 7 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER HAMANN Gabriel
FG Schwerin
1 V5 V5 D2 D0 V5 D4 3 21 22 0.500 -1 4. 29.
GER JOCHIMS Felix
Dürener FC
2 D1 D2 D4 D1 D0 D0 0 8 30 0.000 -22 7. 53.
GER BAPPERT Alexander
TG Frankenthal
3 D3 V5 V5 D2 V5 D2 3 22 22 0.500 0 3. 27.
GER SAUERMANN Tim
DFC Düsseldorf
4 V5 V5 D4 D3 D2 D1 2 20 26 0.333 -6 6. 35.
GER FAUL Paul-Luca
FC Tauberbischofsheim
5 V5 V5 V5 V5 V5 V5 6 30 11 1.000 19 1. 1.
GER OTT Daniel
TG Münster
6 D3 V5 D1 V5 D4 D2 2 20 22 0.333 -2 5. 34.
GER SCHMITZ-HÜBSCH Gregor
Fechtclub Radebeul
7 V5 V5 V5 V5 D1 V5 5 26 14 0.833 12 2. 10.
Details
SAUERMANN Tim   V 5 D 2   HAMANN Gabriel
FAUL Paul-Luca   V 5 D 1   JOCHIMS Felix
OTT Daniel   D 1 V 5   BAPPERT Alexander
HAMANN Gabriel   D 4 V 5   SCHMITZ-HÜBSCH Gregor
SAUERMANN Tim   D 3 V 5   FAUL Paul-Luca
BAPPERT Alexander   V 5 D 2   JOCHIMS Felix
SCHMITZ-HÜBSCH Gregor   V 5 D 2   OTT Daniel
HAMANN Gabriel   D 0 V 5   FAUL Paul-Luca
BAPPERT Alexander   V 5 D 4   SAUERMANN Tim
JOCHIMS Felix   D 0 V 5   OTT Daniel
SCHMITZ-HÜBSCH Gregor   D 1 V 5   FAUL Paul-Luca
HAMANN Gabriel   V 5 D 3   BAPPERT Alexander
OTT Daniel   V 5 D 2   SAUERMANN Tim
JOCHIMS Felix   D 0 V 5   SCHMITZ-HÜBSCH Gregor
FAUL Paul-Luca   V 5 D 2   BAPPERT Alexander
OTT Daniel   D 3 V 5   HAMANN Gabriel
SAUERMANN Tim   V 5 D 4   JOCHIMS Felix
BAPPERT Alexander   D 2 V 5   SCHMITZ-HÜBSCH Gregor
FAUL Paul-Luca   V 5 D 4   OTT Daniel
JOCHIMS Felix   D 1 V 5   HAMANN Gabriel
SCHMITZ-HÜBSCH Gregor   V 5 D 1   SAUERMANN Tim

No. 5: Results checked
Pi 13 | Sa 9:00 | Referee: LANGHAMMER Tom

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 7 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER REHDA Felix
FG Schwerin
1 / / / / / / Did not start
GER SCHWALB Keno
Walddörfer SV
2 / V5 V5 D2 D0 V5 3 17 16 0.600 1 4. 24.
GER KOTHIERINGER Michael
KTF Luitpold München
3 / D3 D1 D1 D0 D3 0 8 25 0.000 -17 6. 50.
GER KÜHNER Ludwig
PSV Stuttgart
4 / D0 V5 D2 D2 D0 1 9 21 0.200 -12 5. 44.
GER POLOTZEK Simon
FC Moers
5 / V5 V5 V5 D3 V5 4 23 14 0.800 9 2. 13.
GER SEMBACH Philipp
TSG Weinheim
6 / V5 V5 V5 V5 D4 4 24 10 0.800 14 1. 12.
GER FROHWEIN Moritz
TG Dörnigheim
7 / D3 V5 V5 D4 V5 3 22 17 0.600 5 3. 22.
Details
KÜHNER Ludwig   -- --   REHDA Felix
POLOTZEK Simon   V 5 D 2   SCHWALB Keno
SEMBACH Philipp   V 5 D 0   KOTHIERINGER Michael
REHDA Felix   -- --   FROHWEIN Moritz
KÜHNER Ludwig   D 2 V 5   POLOTZEK Simon
KOTHIERINGER Michael   D 3 V 5   SCHWALB Keno
FROHWEIN Moritz   V 5 D 4   SEMBACH Philipp
REHDA Felix   -- --   POLOTZEK Simon
KOTHIERINGER Michael   D 1 V 5   KÜHNER Ludwig
SCHWALB Keno   D 0 V 5   SEMBACH Philipp
FROHWEIN Moritz   D 4 V 5   POLOTZEK Simon
REHDA Felix   -- --   KOTHIERINGER Michael
SEMBACH Philipp   V 5 D 2   KÜHNER Ludwig
SCHWALB Keno   V 5 D 3   FROHWEIN Moritz
POLOTZEK Simon   V 5 D 1   KOTHIERINGER Michael
SEMBACH Philipp   -- --   REHDA Felix
KÜHNER Ludwig   D 0 V 5   SCHWALB Keno
KOTHIERINGER Michael   D 3 V 5   FROHWEIN Moritz
POLOTZEK Simon   D 3 V 5   SEMBACH Philipp
SCHWALB Keno   -- --   REHDA Felix
FROHWEIN Moritz   V 5 D 0   KÜHNER Ludwig

No. 6: Results checked
Pi 14 | Sa 9:00 | Referee: UFTRING NiklasKLUGER Vincent

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 7 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER ZSCHÄTZSCH Daniel
MTV Giessen
1 D1 V5 V5 D3 D1 V5 3 20 22 0.500 -2 4. 30.
GER SCHMIDT Friedrich
USC Magdeburg
2 V5 D4 V5 D3 V5 V5 4 27 22 0.667 5 3. 20.
GER ANDRITZKI Paul
TSV Berlin-Wittenau
3 D0 V5 V5 D1 D3 D1 2 15 26 0.333 -11 6. 42.
GER SCHWANNINGER Timi
CTG Koblenz
4 D4 D4 D2 D4 D1 D4 0 19 30 0.000 -11 7. 48.
GER FABINGER Nils Alexander
FC Moers
5 V5 V5 V5 V5 V5 V5 6 30 13 1.000 17 1. 3.
GER SPIELMANN Richard
Fechtcentrum Halle
6 V5 D3 V5 V5 D1 V5 4 24 16 0.667 8 2. 18.
GER HELLMUND Vincent
PSV Stuttgart
7 D3 D4 V5 V5 D1 D1 2 19 25 0.333 -6 5. 36.
Details
SCHWANNINGER Timi   D 4 V 5   ZSCHÄTZSCH Daniel
FABINGER Nils Alexander   V 5 D 3   SCHMIDT Friedrich
SPIELMANN Richard   V 5 D 3   ANDRITZKI Paul
ZSCHÄTZSCH Daniel   V 5 D 3   HELLMUND Vincent
SCHWANNINGER Timi   D 4 V 5   FABINGER Nils Alexander
ANDRITZKI Paul   V 5 D 4   SCHMIDT Friedrich
HELLMUND Vincent   D 1 V 5   SPIELMANN Richard
ZSCHÄTZSCH Daniel   D 3 V 5   FABINGER Nils Alexander
ANDRITZKI Paul   V 5 D 2   SCHWANNINGER Timi
SCHMIDT Friedrich   V 5 D 3   SPIELMANN Richard
HELLMUND Vincent   D 1 V 5   FABINGER Nils Alexander
ZSCHÄTZSCH Daniel   V 5 D 0   ANDRITZKI Paul
SPIELMANN Richard   V 5 D 1   SCHWANNINGER Timi
SCHMIDT Friedrich   V 5 D 4   HELLMUND Vincent
FABINGER Nils Alexander   V 5 D 1   ANDRITZKI Paul
SPIELMANN Richard   V 5 D 1   ZSCHÄTZSCH Daniel
SCHWANNINGER Timi   D 4 V 5   SCHMIDT Friedrich
ANDRITZKI Paul   D 1 V 5   HELLMUND Vincent
FABINGER Nils Alexander   V 5 D 1   SPIELMANN Richard
SCHMIDT Friedrich   V 5 D 1   ZSCHÄTZSCH Daniel
HELLMUND Vincent   V 5 D 4   SCHWANNINGER Timi

No. 7: Results checked
Pi 15 | Sa 9:00 | Referee: HEIRICH MarcBRAUN Lara

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 7 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER NOWAK Hannes
Fechtclub Radebeul
1 V5 V5 D3 V5 V5 V5 5 28 15 0.833 13 3. 9.
GER WAGNER Vincent
PSV Stuttgart
2 D0 D3 D1 V5 V5 V5 3 19 21 0.500 -2 4. 31.
GER FÖRSTER Tristan
TG Dörnigheim
3 D4 V5 V5 V5 V5 V5 5 29 15 0.833 14 2. 7.
GER LÖHR Tom-Florin
TG Münster
4 V5 V5 D2 V5 V5 V5 5 27 11 0.833 16 1. 5.
GER HAMPO Ole
TV Markkleeberg
5 D2 D2 D1 D2 V5 V5 2 17 28 0.333 -11 5. 40.
GER MEIER Bernhard
FS TG Würzburg
6 D2 D4 D2 D0 D4 D3 0 15 30 0.000 -15 7. 49.
GER STEPHAN Daniel
KTF Luitpold München
7 D2 D0 D2 D0 D4 V5 1 13 28 0.167 -15 6. 47.
Details
LÖHR Tom-Florin   V 5 D 3   NOWAK Hannes
HAMPO Ole   D 2 V 5   WAGNER Vincent
MEIER Bernhard   D 2 V 5   FÖRSTER Tristan
NOWAK Hannes   V 5 D 2   STEPHAN Daniel
LÖHR Tom-Florin   V 5 D 2   HAMPO Ole
FÖRSTER Tristan   V 5 D 3   WAGNER Vincent
STEPHAN Daniel   V 5 D 3   MEIER Bernhard
NOWAK Hannes   V 5 D 2   HAMPO Ole
FÖRSTER Tristan   V 5 D 2   LÖHR Tom-Florin
WAGNER Vincent   V 5 D 4   MEIER Bernhard
STEPHAN Daniel   D 4 V 5   HAMPO Ole
NOWAK Hannes   V 5 D 4   FÖRSTER Tristan
MEIER Bernhard   D 0 V 5   LÖHR Tom-Florin
WAGNER Vincent   V 5 D 0   STEPHAN Daniel
HAMPO Ole   D 1 V 5   FÖRSTER Tristan
MEIER Bernhard   D 2 V 5   NOWAK Hannes
LÖHR Tom-Florin   V 5 D 1   WAGNER Vincent
FÖRSTER Tristan   V 5 D 2   STEPHAN Daniel
HAMPO Ole   V 5 D 4   MEIER Bernhard
WAGNER Vincent   D 0 V 5   NOWAK Hannes
STEPHAN Daniel   D 0 V 5   LÖHR Tom-Florin

No. 8: Results checked
Pi 16 | Sa 9:00 | Referee: KOSACK MaikBECKMANN Benedikt

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 7 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER KOLLER Korbinian
KTF Luitpold München
1 V5 D4 D0 V5 / D2 2 16 18 0.400 -2 4. 33.
GER GROTE Lukas
Freiburger TS
2 D2 D0 D2 D0 / D1 0 5 25 0.000 -20 6. 52.
GER KAPPUS Bastian
FC Tauberbischofsheim
3 V5 V5 V5 V5 / V5 5 25 9 1.000 16 1. 4.
GER EIFRIG Maximilian Johannes
PFC Potsdam
4 V5 V5 D2 V5 / V5 4 22 13 0.800 9 2. 14.
GER DROEGE Oliver
MTV München
5 D1 V5 D2 D2 / D3 1 13 20 0.200 -7 5. 43.
GER SCHÄFER Kevin
MTV Giessen
6 / / / / / / Did not start
GER HEGGE Maurus
TG Münster
7 V5 V5 D1 D4 V5 / 3 20 16 0.600 4 3. 23.
Details
EIFRIG Maximilian Johannes   V 5 D 0   KOLLER Korbinian
DROEGE Oliver   V 5 D 0   GROTE Lukas
SCHÄFER Kevin   -- --   KAPPUS Bastian
KOLLER Korbinian   D 2 V 5   HEGGE Maurus
EIFRIG Maximilian Johannes   V 5 D 2   DROEGE Oliver
KAPPUS Bastian   V 5 D 0   GROTE Lukas
HEGGE Maurus   -- --   SCHÄFER Kevin
KOLLER Korbinian   V 5 D 1   DROEGE Oliver
KAPPUS Bastian   V 5 D 2   EIFRIG Maximilian Johannes
GROTE Lukas   -- --   SCHÄFER Kevin
HEGGE Maurus   V 5 D 3   DROEGE Oliver
KOLLER Korbinian   D 4 V 5   KAPPUS Bastian
SCHÄFER Kevin   -- --   EIFRIG Maximilian Johannes
GROTE Lukas   D 1 V 5   HEGGE Maurus
DROEGE Oliver   D 2 V 5   KAPPUS Bastian
SCHÄFER Kevin   -- --   KOLLER Korbinian
EIFRIG Maximilian Johannes   V 5 D 2   GROTE Lukas
KAPPUS Bastian   V 5 D 1   HEGGE Maurus
DROEGE Oliver   -- --   SCHÄFER Kevin
GROTE Lukas   D 2 V 5   KOLLER Korbinian
HEGGE Maurus   D 4 V 5   EIFRIG Maximilian Johannes