Last transmission: 11.12.2021 13:42 | Berliner Fechterbund e.V.

A: 32er Tableau, B: 16er Tableau, H: 8er Tableau
I: Halbfinale, K: Finale

 

A | 32er Tableau

B | 16er Tableau

H | 8er Tableau

1 DOBRAWA Julin
BE TSV Berlin-Wittenau
GER Pi
32 *** bye ***
17 STULPE Arthur
BE OSC Berlin
GER V 15
16 GRÜNBERGER Max David
BE Fechtzentrum Berlin
GER D 11
9 UNGUREIT Luca
BE OSC Berlin
GER Pi
24 *** bye ***
25 *** bye *** Pi
8 VÖLKER Theodor
BE TSV Berlin-Wittenau
GER
5 FECHNER Oskar
BE FC Berlin Südwest
GER Pi
28 *** bye ***
21 HALFPAP Linus
BE Fechtzentrum Berlin
GER D 5
12 NICKEL Simon
BE OSC Berlin
GER V 15
13 CHUENNOK Flynn
BE FC Berlin Südwest
GER V 15
20 TENNSTEDT Jakob
BE FC Berlin Südwest
GER D 9
29 *** bye *** Pi
4 SINGH SUD Sebastian
BE TSV Berlin-Wittenau
GER
3 NAD Viktor Matti
BE FC Grunewald
GER Pi
30 *** bye ***
19 NISHIMOTO Hikari
BE Fechtzentrum Berlin
GER D 8
14 KELM Alexander
BE OSC Berlin
GER V 15
11 KROMM Lukas
BE FC Berlin Südwest
GER Pi
22 *** bye ***
27 *** bye *** Pi
6 BECKMANN Johannes
BE TSV Berlin-Wittenau
GER
7 KONRAD Felix
BE Fechtzentrum Berlin
GER Pi
26 *** bye ***
23 *** bye *** Pi
10 FREUND Julian
BE OSC Berlin
GER
15 SAHIN Teoman
BE Fechtzentrum Berlin
GER V 15
18 KRÜGER Jonas Frederik
BE Fechtzentrum Berlin
GER D 10
31 *** bye *** Pi
2 DUDA Denis Wolfgang
BE Fechtzentrum Berlin
GER
 
DOBRAWA Julin
BE TSV Berlin-Wittenau
GER V 15
STULPE Arthur
BE OSC Berlin
GER D 4
 
 
UNGUREIT Luca
BE OSC Berlin
GER V 15
VÖLKER Theodor
BE TSV Berlin-Wittenau
GER D 6
 
 
FECHNER Oskar
BE FC Berlin Südwest
GER V 15
NICKEL Simon
BE OSC Berlin
GER D 5
 
 
CHUENNOK Flynn
BE FC Berlin Südwest
GER D 9
SINGH SUD Sebastian
BE TSV Berlin-Wittenau
GER V 15
 
 
NAD Viktor Matti
BE FC Grunewald
GER V 15
KELM Alexander
BE OSC Berlin
GER D 4
 
 
KROMM Lukas
BE FC Berlin Südwest
GER D 13
BECKMANN Johannes
BE TSV Berlin-Wittenau
GER V 15
 
 
KONRAD Felix
BE Fechtzentrum Berlin
GER V 15
FREUND Julian
BE OSC Berlin
GER D 9
 
 
SAHIN Teoman
BE Fechtzentrum Berlin
GER D 9
DUDA Denis Wolfgang
BE Fechtzentrum Berlin
GER V 15
 
 
 
 
DOBRAWA Julin
BE TSV Berlin-Wittenau
GER V 15
UNGUREIT Luca
BE OSC Berlin
GER D 13
 
 
 
 
 
 
FECHNER Oskar
BE FC Berlin Südwest
GER V 15
SINGH SUD Sebastian
BE TSV Berlin-Wittenau
GER D 5
 
 
 
 
 
 
NAD Viktor Matti
BE FC Grunewald
GER V 15
BECKMANN Johannes
BE TSV Berlin-Wittenau
GER D 12
 
 
 
 
 
 
KONRAD Felix
BE Fechtzentrum Berlin
GER V 15
DUDA Denis Wolfgang
BE Fechtzentrum Berlin
GER D 7
 
 
 
Back to top
 

I | Halbfinale

K | Finale

1 DOBRAWA Julin
BE TSV Berlin-Wittenau
GER D 8
4 FECHNER Oskar
BE FC Berlin Südwest
GER V 15
3 NAD Viktor Matti
BE FC Grunewald
GER V 14
2 KONRAD Felix
BE Fechtzentrum Berlin
GER D 12
 
FECHNER Oskar
BE FC Berlin Südwest
GER V 15
NAD Viktor Matti
BE FC Grunewald
GER D 8
 
Back to top