Last transmission: 30.10.2021 14:27 | Sächsischer Fechtverband e.V.

D: Tableau 9-16, C: 16er Tableau, E: 8er Tableau
H: Tableau 5-8, I: Halbfinale, Q: Finale
O: Platz 5/6, N: Platz 7/8, P: Platz 3/4
K: Platz 11/12, F: Tableau 9-12, J: Platz 9/10
M: Platz 15/16, G: Tableau 13-16, L: Platz 13/14

 

D | Tableau 9-16

C | 16er Tableau

E | 8er Tableau

 
*** bye *** D
RIEBER Friederike
TH FZ Erfurt EnGarde
GER V
 
 
OBERENDER Yara
SN FC Oelsnitz
GER V 15
WESTPHAL Sharona
SN FC Leipzig
GER D 11
 
 
NOTHHAAS Jasmin
SN Chemnitzer PSV
GER V 15
KNAPP Vanessa
SN Dresdener FC
GER D 13
 
 
BÖRMEL Mara Victoria
TH FSC Jena
GER V 15
KAHL Grit
SN Dresdener FC
GER D 9
 
1 CRUSTEWITZ Annett
SN FC Leipzig
GER Pi
16 *** bye ***
9 RIEBER Friederike
TH FZ Erfurt EnGarde
GER D 9
8 SCHOLZ Susanne
SN Dresdener FC
GER V 15
5 OBERENDER Yara
SN FC Oelsnitz
GER D 10
12 POTTMEIER Franca
SN FC Oelsnitz
GER V 15
13 WESTPHAL Sharona
SN FC Leipzig
GER D 11
4 KRAUSE Rebekka
SN FC Leipzig
GER V 15
3 JASKULLA Klara
SN FC Leipzig
GER V 15
14 NOTHHAAS Jasmin
SN Chemnitzer PSV
GER D 2
11 KNAPP Vanessa
SN Dresdener FC
GER D 9
6 HEITMANN Anne
SN Fechtclub Radebeul
GER V 15
7 LICHT Leona
TH FZ Erfurt EnGarde
GER V 15
10 BÖRMEL Mara Victoria
TH FSC Jena
GER D 13
15 KAHL Grit
SN Dresdener FC
GER D 11
2 MENDE Marah
SN FC Leipzig
GER V 15
 
CRUSTEWITZ Annett
SN FC Leipzig
GER V 15
SCHOLZ Susanne
SN Dresdener FC
GER D 8
 
 
POTTMEIER Franca
SN FC Oelsnitz
GER D 5
KRAUSE Rebekka
SN FC Leipzig
GER V 15
 
 
JASKULLA Klara
SN FC Leipzig
GER V 15
HEITMANN Anne
SN Fechtclub Radebeul
GER D 6
 
 
LICHT Leona
TH FZ Erfurt EnGarde
GER D 14
MENDE Marah
SN FC Leipzig
GER V 15
 
Back to top
 

H | Tableau 5-8

I | Halbfinale

Q | Finale

1 SCHOLZ Susanne
SN Dresdener FC
GER V 15
4 POTTMEIER Franca
SN FC Oelsnitz
GER D 10
3 HEITMANN Anne
SN Fechtclub Radebeul
GER D 8
2 LICHT Leona
TH FZ Erfurt EnGarde
GER V 15
1 CRUSTEWITZ Annett
SN FC Leipzig
GER V 15
4 KRAUSE Rebekka
SN FC Leipzig
GER D 9
3 JASKULLA Klara
SN FC Leipzig
GER V 15
2 MENDE Marah
SN FC Leipzig
GER D 5
 
CRUSTEWITZ Annett
SN FC Leipzig
GER V 15
JASKULLA Klara
SN FC Leipzig
GER D 14
 
Back to top
 

O | Platz 5/6

N | Platz 7/8

P | Platz 3/4

1 SCHOLZ Susanne
SN Dresdener FC
GER V 15
2 LICHT Leona
TH FZ Erfurt EnGarde
GER D 14
1 POTTMEIER Franca
SN FC Oelsnitz
GER D 9
2 HEITMANN Anne
SN Fechtclub Radebeul
GER V 15
1 KRAUSE Rebekka
SN FC Leipzig
GER D 14
2 MENDE Marah
SN FC Leipzig
GER V 15
Back to top
 

K | Platz 11/12

F | Tableau 9-12

J | Platz 9/10

 
RIEBER Friederike
TH FZ Erfurt EnGarde
GER V 15
NOTHHAAS Jasmin
SN Chemnitzer PSV
GER D 13
 
1 RIEBER Friederike
TH FZ Erfurt EnGarde
GER D 11
4 OBERENDER Yara
SN FC Oelsnitz
GER V 15
3 NOTHHAAS Jasmin
SN Chemnitzer PSV
GER D 7
2 BÖRMEL Mara Victoria
TH FSC Jena
GER V 15
 
OBERENDER Yara
SN FC Oelsnitz
GER V 15
BÖRMEL Mara Victoria
TH FSC Jena
GER D 12
 
Back to top
 

M | Platz 15/16

G | Tableau 13-16

L | Platz 13/14

 
*** bye *** D
KNAPP Vanessa
SN Dresdener FC
GER V
 
1 *** bye *** D
4 WESTPHAL Sharona
SN FC Leipzig
GER V
3 KNAPP Vanessa
SN Dresdener FC
GER D 9
2 KAHL Grit
SN Dresdener FC
GER V 15
 
WESTPHAL Sharona
SN FC Leipzig
GER D 7
KAHL Grit
SN Dresdener FC
GER V 8
 
Back to top