Last transmission: 30.10.2021 13:42 | Sächsischer Fechtverband e.V.

D: Tableau 9-16, C: 16er Tableau, E: 8er Tableau
H: Tableau 5-8, I: Halbfinale, Q: Finale
O: Platz 5/6, N: Platz 7/8, P: Platz 3/4
K: Platz 11/12, F: Tableau 9-12, J: Platz 9/10
M: Platz 15/16, G: Tableau 13-16, L: Platz 13/14

 

D | Tableau 9-16

C | 16er Tableau

E | 8er Tableau

 
*** bye *** D
SCHUMACHER Christian
TH FZ Erfurt EnGarde
GER V
 
 
KUTZERA Konstantin
SN FC Leipzig
GER D 5
METZNER Andreas
SN USV TU Dresden
GER V 15
 
 
*** bye *** D
BERGMANN Jonas
SN FC Oelsnitz
GER V
 
 
BERGER Konstantin
ST USC Magdeburg
GER V
*** bye *** D
 
1 THIELE Tom
SN FC Leipzig
GER Pi
16 *** bye ***
9 SCHUMACHER Christian
TH FZ Erfurt EnGarde
GER D 13
8 ADLER Andreas
ST SV Chemie Rodleben
GER V 15
5 HÖCKE Wilhelm
SN FC Leipzig
GER V 15
12 KUTZERA Konstantin
SN FC Leipzig
GER D 9
13 FISCHER Uwe
ST Fechtcentrum Halle
GER V 15
4 METZNER Andreas
SN USV TU Dresden
GER D 13
3 CHROMKO Marcel
SN Fechtclub Radebeul
GER Pi
14 *** bye ***
11 BERGMANN Jonas
SN FC Oelsnitz
GER D 6
6 BERGER Matthias
ST USC Magdeburg
GER V 15
7 LOESCHE Teo
TH FSC Jena
GER V 15
10 BERGER Konstantin
ST USC Magdeburg
GER D 12
15 *** bye *** Pi
2 CICHOSZ Matthias
ST USC Magdeburg
GER
 
THIELE Tom
SN FC Leipzig
GER V 15
ADLER Andreas
ST SV Chemie Rodleben
GER D 7
 
 
HÖCKE Wilhelm
SN FC Leipzig
GER V 15
FISCHER Uwe
ST Fechtcentrum Halle
GER D 4
 
 
CHROMKO Marcel
SN Fechtclub Radebeul
GER D 14
BERGER Matthias
ST USC Magdeburg
GER V 15
 
 
LOESCHE Teo
TH FSC Jena
GER D 5
CICHOSZ Matthias
ST USC Magdeburg
GER V 15
 
Back to top
 

H | Tableau 5-8

I | Halbfinale

Q | Finale

1 ADLER Andreas
ST SV Chemie Rodleben
GER V 15
4 FISCHER Uwe
ST Fechtcentrum Halle
GER D 7
3 CHROMKO Marcel
SN Fechtclub Radebeul
GER D 6
2 LOESCHE Teo
TH FSC Jena
GER V 15
1 THIELE Tom
SN FC Leipzig
GER V 15
4 HÖCKE Wilhelm
SN FC Leipzig
GER D 13
3 BERGER Matthias
ST USC Magdeburg
GER V 15
2 CICHOSZ Matthias
ST USC Magdeburg
GER D 10
 
THIELE Tom
SN FC Leipzig
GER V 15
BERGER Matthias
ST USC Magdeburg
GER D 13
 
Back to top
 

O | Platz 5/6

N | Platz 7/8

P | Platz 3/4

1 ADLER Andreas
ST SV Chemie Rodleben
GER D 6
2 LOESCHE Teo
TH FSC Jena
GER V 15
1 FISCHER Uwe
ST Fechtcentrum Halle
GER D 6
2 CHROMKO Marcel
SN Fechtclub Radebeul
GER V 15
1 HÖCKE Wilhelm
SN FC Leipzig
GER D 14
2 CICHOSZ Matthias
ST USC Magdeburg
GER V 15
Back to top
 

K | Platz 11/12

F | Tableau 9-12

J | Platz 9/10

 
METZNER Andreas
SN USV TU Dresden
GER D 14
BERGMANN Jonas
SN FC Oelsnitz
GER V 15
 
1 SCHUMACHER Christian
TH FZ Erfurt EnGarde
GER V 15
4 METZNER Andreas
SN USV TU Dresden
GER D 11
3 BERGMANN Jonas
SN FC Oelsnitz
GER D 10
2 BERGER Konstantin
ST USC Magdeburg
GER V 15
 
SCHUMACHER Christian
TH FZ Erfurt EnGarde
GER V 15
BERGER Konstantin
ST USC Magdeburg
GER D 13
 
Back to top
 

M | Platz 15/16

G | Tableau 13-16

L | Platz 13/14

 
*** bye *** D
*** bye *** V
 
1 *** bye *** D
4 KUTZERA Konstantin
SN FC Leipzig
GER V
3 *** bye *** D
2 *** bye *** V
 
KUTZERA Konstantin
SN FC Leipzig
GER V
*** bye *** D
 
Back to top