Dernière modification: 20.06.2021 00:50 | Brasilian Fencing Federation

z: Table of 64, A: Table of 32, B: Table of 16
H: Table of 8, I: Semi-final, K: Final

 

z | Table of 64

A | Table of 32

B | Table of 16

1 CAMARGO Alexandre
PR AMK Mestre Kato
BRA Pi
64 *** bye ***
33 NOGUEIRA Heitor
SP CAP Paulistano
BRA D 14
32 OLIVEIRA Jose
PR CMPR Parana
BRA V 15
17 MENDES Tarcisio
RP BTC Barroca
BRA V 15
48 ALMEIDA Carlos
SP SSJE Sao Jorge
BRA D 5
49 DE DOMINICIS Leonardo
RJ Academia de Esgrima Rio de Janeiro
BRA D 6
16 DONATO Olavo
RP BTC Barroca
BRA V 15
9 SASAQUI Gabriel
RJ SCM Magnolia
BRA V 15
56 ALMEIDA Carlos Humberto
SP SSJE Sao Jorge
BRA D 4
41 OBALDIA Cesar
RJ Esgrima Castillo
PAN D 11
24 TARTA Vinicius
PR AMK Mestre Kato
BRA V 15
25 CIPOLATTI Mathias
SP CGB Betancourt
BRA V 15
40 OLIVETO Jose
RJ Academia de Esgrima Rio de Janeiro
BRA D 12
57 *** bye *** Pi
8 SCHWANTES Athos
PR AMK Mestre Kato
BRA
5 GRUNHAUSER Richard
SP ECP Pinheiros
BRA Pi
60 *** bye ***
37 BARBI Matheus
SP SSJE Sao Jorge
BRA V 15
28 NEVES Vitor
RS Lindóia Tênis Clube
BRA D 12
21 JULIO Gabriel
SP ECP Pinheiros
BRA V 15
44 RIBEIRO Rafael
SP SSJE Sao Jorge
BRA D 9
53 GALVÃO João
RJ CMIL Rio de Janeiro
BRA D 4
12 MELARAGNO Guilherme
SP ECP Pinheiros
BRA V 15
13 RAMOS Pedro
PR AMK Mestre Kato
BRA V 15
52 LEMES Fabio
SP CMSP Sao Paulo
BRA D 7
45 ANGULO Camilo Andres
RJ Esgrima Castillo
COL V 15
20 AGUIAR Victor
RJ SCM Magnolia
BRA D 12
29 WU Nicky
SP SSJE Sao Jorge
BRA D 12
36 FIDELES João
SP EEAM Abel Melian
BRA V 15
61 *** bye *** Pi
4 FERREIRA Nicolas
SP ECP Pinheiros
BRA
3 GUBERT Leopoldo
PR AMK Mestre Kato
BRA Pi
62 *** bye ***
35 MUTTI João
RJ Academia de Esgrima Rio de Janeiro
BRA D 11
30 MOREIRA Carlos
RP BTC Barroca
BRA V 15
19 GIFFONI Miguel
RP BTC Barroca
BRA D 10
46 DALLEMOLLE Bruno
SP SSJE Sao Jorge
BRA V 15
51 LEAL Felipe
PR CC Curitibano
BRA D 8
14 PETTERLE Amaury
RJ CDE Rio de Janeiro
BRA V 15
11 LAZAROTO Fabrizio
PR AMK Mestre Kato
BRA V 15
54 REPPOLD Leandro
RS GNU Nautico Uniao
BRA D 5
43 ABRAHAO Victor
SP CGB Betancourt
BRA D 7
22 SCHWUCHOW Bernardo
SP ECP Pinheiros
BRA V 15
27 GARCIA Guilherme Luis
SP CAP Paulistano
BRA D 14
38 MANGIATERRA Rafael
SP ECP Pinheiros
BRA V 15
59 *** bye *** Pi
6 ASSIS Gabriel
PR AMK Mestre Kato
BRA
7 PELLEGRINO Mauricio
SP ECP Pinheiros
BRA Pi
58 *** bye ***
39 NETO João
RJ Academia de Esgrima Rio de Janeiro
BRA D 10
26 DE ASSIS Carlos
PR Sociedade Thalia
BRA V 15
23 PETRICH Pedro
PR AMK Mestre Kato
BRA V 15
42 SOUZA Luciano
PR CMPR Parana
BRA D 7
55 PICARD Felipe
RJ Academia de Esgrima Rio de Janeiro
BRA D 5
10 BONAMIGO Gabriel
PR AMK Mestre Kato
BRA V 15
15 SEINI Leandro
SP ECP Pinheiros
BRA V 15
50 MATTANA Rafael
PR Sociedade Thalia
BRA D 12
47 CUNHA Miguel
RJ Academia de Esgrima Rio de Janeiro
BRA D 5
18 BUSNARDO Lucas
SP ECP Pinheiros
BRA V 15
31 ORO Lucae
PR AMK Mestre Kato
BRA D 11
34 MELANI Ronald
PR Sociedade Thalia
BRA V 15
63 *** bye *** Pi
2 DONATO Alvaro
RP BTC Barroca
BRA
 
CAMARGO Alexandre
PR AMK Mestre Kato
BRA V 15
OLIVEIRA Jose
PR CMPR Parana
BRA D 3
 
 
MENDES Tarcisio
RP BTC Barroca
BRA V 15
DONATO Olavo
RP BTC Barroca
BRA D 14
 
 
SASAQUI Gabriel
RJ SCM Magnolia
BRA V 15
TARTA Vinicius
PR AMK Mestre Kato
BRA D 8
 
 
CIPOLATTI Mathias
SP CGB Betancourt
BRA D 9
SCHWANTES Athos
PR AMK Mestre Kato
BRA V 15
 
 
GRUNHAUSER Richard
SP ECP Pinheiros
BRA V 15
BARBI Matheus
SP SSJE Sao Jorge
BRA D 11
 
 
JULIO Gabriel
SP ECP Pinheiros
BRA V 15
MELARAGNO Guilherme
SP ECP Pinheiros
BRA D 9
 
 
RAMOS Pedro
PR AMK Mestre Kato
BRA V 15
ANGULO Camilo Andres
RJ Esgrima Castillo
COL D 11
 
 
FIDELES João
SP EEAM Abel Melian
BRA D 8
FERREIRA Nicolas
SP ECP Pinheiros
BRA V 15
 
 
GUBERT Leopoldo
PR AMK Mestre Kato
BRA V 15
MOREIRA Carlos
RP BTC Barroca
BRA D 5
 
 
DALLEMOLLE Bruno
SP SSJE Sao Jorge
BRA D 9
PETTERLE Amaury
RJ CDE Rio de Janeiro
BRA V 15
 
 
LAZAROTO Fabrizio
PR AMK Mestre Kato
BRA V 15
SCHWUCHOW Bernardo
SP ECP Pinheiros
BRA D 3
 
 
MANGIATERRA Rafael
SP ECP Pinheiros
BRA D 8
ASSIS Gabriel
PR AMK Mestre Kato
BRA V 15
 
 
PELLEGRINO Mauricio
SP ECP Pinheiros
BRA V 15
DE ASSIS Carlos
PR Sociedade Thalia
BRA D 7
 
 
PETRICH Pedro
PR AMK Mestre Kato
BRA V 15
BONAMIGO Gabriel
PR AMK Mestre Kato
BRA D 14
 
 
SEINI Leandro
SP ECP Pinheiros
BRA V 15
BUSNARDO Lucas
SP ECP Pinheiros
BRA D 8
 
 
MELANI Ronald
PR Sociedade Thalia
BRA D 3
DONATO Alvaro
RP BTC Barroca
BRA V 15
 
 
 
 
CAMARGO Alexandre
PR AMK Mestre Kato
BRA V 15
MENDES Tarcisio
RP BTC Barroca
BRA D 11
 
 
 
 
 
 
SASAQUI Gabriel
RJ SCM Magnolia
BRA D 5
SCHWANTES Athos
PR AMK Mestre Kato
BRA V 15
 
 
 
 
 
 
GRUNHAUSER Richard
SP ECP Pinheiros
BRA V 15
JULIO Gabriel
SP ECP Pinheiros
BRA D 11
 
 
 
 
 
 
RAMOS Pedro
PR AMK Mestre Kato
BRA D 9
FERREIRA Nicolas
SP ECP Pinheiros
BRA V 15
 
 
 
 
 
 
GUBERT Leopoldo
PR AMK Mestre Kato
BRA V 15
PETTERLE Amaury
RJ CDE Rio de Janeiro
BRA D 11
 
 
 
 
 
 
LAZAROTO Fabrizio
PR AMK Mestre Kato
BRA V 15
ASSIS Gabriel
PR AMK Mestre Kato
BRA D 10
 
 
 
 
 
 
PELLEGRINO Mauricio
SP ECP Pinheiros
BRA D 12
PETRICH Pedro
PR AMK Mestre Kato
BRA V 15
 
 
 
 
 
 
SEINI Leandro
SP ECP Pinheiros
BRA D 11
DONATO Alvaro
RP BTC Barroca
BRA V 15
 
 
 
Retour au début
 

H | Table of 8

I | Semi-final

K | Final

1 CAMARGO Alexandre
PR AMK Mestre Kato
BRA V 15
8 SCHWANTES Athos
PR AMK Mestre Kato
BRA D 5
5 GRUNHAUSER Richard
SP ECP Pinheiros
BRA D 13
4 FERREIRA Nicolas
SP ECP Pinheiros
BRA V 15
3 GUBERT Leopoldo
PR AMK Mestre Kato
BRA V 15
6 LAZAROTO Fabrizio
PR AMK Mestre Kato
BRA D 11
7 PETRICH Pedro
PR AMK Mestre Kato
BRA V 15
2 DONATO Alvaro
RP BTC Barroca
BRA D 8
 
CAMARGO Alexandre
PR AMK Mestre Kato
BRA V 15
FERREIRA Nicolas
SP ECP Pinheiros
BRA D 4
 
 
GUBERT Leopoldo
PR AMK Mestre Kato
BRA D 10
PETRICH Pedro
PR AMK Mestre Kato
BRA V 15
 
 
 
 
CAMARGO Alexandre
PR AMK Mestre Kato
BRA V 14
PETRICH Pedro
PR AMK Mestre Kato
BRA D 12
 
 
 
Retour au début