Current tournaments


21.05. - 22.05.
Würth Deutsche Meisterschaft
GER Künzelsau
Sabre | Women's
U17

21.05. - 22.05.
Würth Deutsche Meisterschaft
GER Künzelsau
Sabre | Men's
U17

22.05. - 22.05.
Deutsche Meisterschaft
GER Tauberbischofsheim
Foil | Women's
Senior

21.05. - 22.05.
Svenska mästerskapen för ungdomar och kadetter
SWE Karlskrona
Foil, Epee, Sabre | Women's, Men's
U15, U17

21.05. - 22.05.
Karlskrona Cup
SWE Karlskrona
Epee, Sabre, Foil | Women's, Men's
U13

21.05. - 22.05.
Trois Mousquetaires
SUI Neuchâtel
Epee | Women's, Mixed, Men's
U12, U14, U10

21.05. - 22.05.
Championnats suisses par équipes
SUI Neuchâtel
Epee | Women's, Men's
U17, U20

21.05. - 22.05.
Danske Senior Mesterskaber
DEN København
Foil, Sabre, Epee | Women's, Men's, Open
Senior

22.05. - 22.05.
Deutsche Meisterschaft
GER Bonn
Epee | Women's
Senior

22.05. - 22.05.
Schwert des Räuber Klemens
GER Pritzwalk
Epee | Women's, Men's
Senior, U20, O40, O50, O60, O70

22.05. - 22.05.
ΚΥΠΕΛΛΟ ΒΕΤΕΡΑΝΩΝ
GRE ΑΘΗΝΑ
Epee | Women's, Men's
O40, O50, O60, O60-70

26.05. - 29.05.
1º Torneio Juvenil - 95 Anos CBE
BRA Contagem, MG
Foil, Epee, Sabre | Women's, Men's
U20

26.05. - 29.05.
1º Torneio Adulto - 95 Anos CBE
BRA Contagem, MG
Foil, Epee, Sabre | Men's, Women's
Senior

28.05. - 29.05.
Minijunioreiden kalpakilpailu
FIN Helsinki
Epee | Open, Women's, Men's
U13, U11, U9, U15

28.05. - 29.05.
Deutsche Meisterschaft
GER Reutlingen
Epee | Women's, Men's
U15

28.05. - 29.05.
Deutsche Meisterschaft
GER Moers
Foil | Women's, Men's
U15

28.05. - 29.05.
Deutsche Meisterschaft
GER Nürnberg
Sabre | Women's, Men's
U15

28.05. - 29.05.
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ
GRE OAKA ΑΘΗΝΑ
Sabre | Women's, Men's
Senior

20.05. - 22.05.
Trophée Luxardo
ITA Padua
Sabre | Women's, Men's
Senior

21.05. - 22.05.
Championnats de Belgique / Belgische Kampioenschappen U13 & U15
BEL Libramont
Foil, Epee, Sabre | Women's, Men's
U13, U15

21.05. - 22.05.
Deutsche Meisterschaft
GER Heidenheim
Epee | Women's, Men's
U13

28.05. - 28.05.
S:t Erikscupen (5)
SWE Stockholm
Foil, Epee, Sabre | Open, Women's, Men's
Senior, U20, U15, U13, U11

Featured Videos

Videos require third party cookies which have been disabled by you.

Archive

21.05. - 21.05. Deutsche Meisterschaft Bonn
21.05. - 21.05. Norges Cup finaler Oslo
21.05. - 21.05. Offene Kreis-Sportspiele Pritzwalk
21.05. - 21.05. Deutsche Meisterschaft Tauberbischofsheim
15.05. - 15.05. Coupe d'Europe Heidenheim
15.05. - 15.05. Int. Doppeldegenturnier 2022 Friedrichshafen
14.05. - 15.05. Circuit Jeunes Lames Charleroi
14.05. - 14.05. Voith Cup Heidenheim
14.05. - 15.05. Deutsche Veteranen-Mannschafts-Meisterschaft Erfurt
14.05. - 15.05. Deutsche Meisterschaft Rüsselsheim
14.05. - 15.05. Deutsche Meisterschaft Rüsselsheim
14.05. - 15.05. Deutsche Meisterschaft Weinheim
14.05. - 15.05. Deutsche Meisterschaft Weinheim
14.05. - 15.05. Deutsche Meisterschaft Eislingen
14.05. - 15.05. Deutsche Meisterschaft Eislingen
14.05. - 14.05. Internationales Jugendliga Degenturnier Friedrichshafen
14.05. - 14.05. Int. Doppel- Florett- Turnier Friedrichshafen
14.05. - 15.05. ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ OAKA ΑΘΗΝΑ
12.05. - 13.05. Heidenheimer Pokal Heidenheim
08.05. - 08.05. Graines d'Escrime Vaudois Morges
07.05. - 08.05. Championnats suisses Morges
07.05. - 07.05. Nøtterøy Cup Oslo
07.05. - 08.05. Jugendpokal Dormagen Dormagen
07.05. - 08.05. Deutsche Meisterschaft Winsen Luhe
07.05. - 08.05. Deutsche Meisterschaft Winsen Luhe
07.05. - 08.05. Allstar Deutschland Challenge Leverkusen
07.05. - 08.05. Free State Open Bloemfontein
07.05. - 07.05. 10. Omlor-Cup Homburg
07.05. - 08.05. ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ OAKA ΑΘΗΝΑ
07.05. - 08.05. Hellerup Open Hellerup
07.05. - 07.05. Hellerup Cup Hellerup
30.04. - 01.05. Buchholzer Bienenstich Buchholz in der Nordheide
30.04. - 01.05. Salve-Cup Weimar
30.04. - 01.05. Nordrhein-Westfalen Meisterschaft Leverkusen
30.04. - 30.04. Postmichel-Turnier Esslingen
30.04. - 01.05. Deutsche Meisterschaft Offenbach
30.04. - 01.05. Deutsche Meisterschaft Offenbach
30.04. - 01.05. Deutsche Meisterschaft Dormagen
30.04. - 01.05. Deutsche Meisterschaft Dormagen
30.04. - 01.05. Deutsche Meisterschaft Dormagen
30.04. - 01.05. Alpe Adria Fechtturnier Klagenfurt
30.04. - 30.04. Bärliner Schwert Berlin
30.04. - 01.05. Landesmeisterschaft Baden Nord – Württemberg Ditzingen
30.04. - 01.05. Südwestdeutsche Meisterschaft Ludwigshafen am Rhein
29.04. - 01.05. Weltcup Tauberbischofsheim
23.04. - 24.04. Svenska mästerskapen för seniorer och veteraner Uppsala
23.04. - 23.04. Championnats suisses Vétérans Biel/Bienne
23.04. - 24.04. Internationales Turnier Bonn
23.04. - 24.04. Norges Mesterskap Oslo
23.04. - 24.04. Deutsche Veteranen Meisterschaft Barleben
23.04. - 24.04. Nationales Qu-Turnier Leipzig
17.04. - 17.04. ΚΥΠΕΛΛΟ OAKA ΑΘΗΝΑ
16.04. - 16.04. Young Champions Trophy Germany Finale Lemgo
10.04. - 10.04. Offene Saarlandmeisterschaft Dillingen
10.04. - 10.04. ΚΥΠΕΛΛΟ ΑΠΟΛΛΩΝ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ 2022 ΑΘΗΝΑ
09.04. - 10.04. Petermännchen - Pokalturnier 2 Schwerin
09.04. - 10.04. Offene Mitteleuropäische Meisterschaft Bautzen
09.04. - 10.04. Offene Ost-Sachsen-Meisterschaften Bautzen
09.04. - 10.04. Backnanger Degen U17 Backnang
09.04. - 10.04. Offene Saarland Meisterschaft Dillingen
09.04. - 10.04. Offene Saarland Meisterschaft Dillingen
09.04. - 10.04. Eislinger EMAG-Cup Eislingen
09.04. - 10.04. Hamburger Jugend-Meisterschaft Hamburg
09.04. - 10.04. Landesmeisterschaft Baden Nord – Württemberg Biberach
09.04. - 10.04. Ruhr-Volme-Pokal Hagen
09.04. - 10.04. Alois-Lauer-Gedächtnis-Turnier Dillingen/Saar
09.04. - 09.04. ΚΥΠΕΛΛΟ & ΑΓΩΝΕΣ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ ΑΘΗΝΑ
03.04. - 03.04. Nordrhein-Westfalen Meisterschaft Bonn
02.04. - 03.04. Schkeuditzer Flughafenturnier Schkeuditz
02.04. - 03.04. International Youth Fencing Cup Sint-Martens-Latem
02.04. - 03.04. Allstar Deutschland Challenge Leipzig
02.04. - 03.04. Landesmeisterschaft Baden Nord – Württemberg Tauberbischofsheim
02.04. - 02.04. Young Champions Trophy Germany Paderborn
02.04. - 03.04. Offene Saarlandmeisterschaft Saarbrücken
02.04. - 03.04. XXIV. (Nach-) Winterturnier Bad Segeberg
02.04. - 02.04. ΚΥΠΕΛΛΟ ΑΘΗΝΑ
27.03. - 27.03. Thüringer Meisterschaft Altenburg
27.03. - 27.03. Landsstevne U13 Oslo
27.03. - 27.03. Niedersächsische Meisterschaft Oldenburg
26.03. - 27.03. Championnats de Belgique / Belgische Kampioenschappen Ciney
26.03. - 26.03. Wenzel-Pokal-Turnier Altenburg
26.03. - 27.03. Nordrhein-Westfalen Meisterschaft Moers
26.03. - 26.03. Junior Keese Optik-Cup Buchholz
26.03. - 27.03. Norges Mesterskap - Junior, Kadett, Ungdom Oslo
26.03. - 27.03. Internationale Hessische Veteranen Meisterschaften Kassel
26.03. - 27.03. 17. Kasseler Herkules-Degenturnier Kassel
26.03. - 26.03. Montfort FloreTT Pokal Tettnang
26.03. - 27.03. Landesmeisterschaft Baden Nord – Württemberg Tauberbischofsheim
26.03. - 27.03. Landesmeisterschaften Immendingen
26.03. - 27.03. Curro Castle Waterfall Open Midrand
26.03. - 27.03. Südwestdeutsche Meisterschaft Frankenthal in der Pfalz
26.03. - 26.03. ΚΥΠΕΛΛΟ ΑΘΗΝΑ
26.03. - 26.03. Dortmunder Jugend-Turnier Dortmund
25.03. - 27.03. Espoon Suurkisat 2022 Espoo

Legend:
Tournament has a live feed of the scoring machines Tournament has current results Tournament has transferred results
Tournament has no data yet Archive Tournament is shown on a external website