Last transmission: 12.11.2022 17:49 | Marcel Ansorge

  Nation Name Reg. Club  
1. JPN MATSUYAMA Kyosuke
2. ITA FOCONI Alessio
3. FRA LEFORT Enzo 26 CE MELUN VAL DE SEINE
T3. GBR MEPSTEAD Marcus
5. ITA GAROZZO Daniele CS Acireale
6. EGY HAMZA Mohamed
7. USA CHAMLEY-WATSON Miles
8. FRA EDIRI Alexandre 26 MEAUX CE
9. EGY ABOUELKASSEM Alaaeldin 26 AUBERVILLIER
10. USA ITKIN Nick
11. HKG CHOI Chun Yin Ryan
12. CZE CHOUPENITCH Alexander Sokol Brno
13. BEL VAN CAMPENHOUT Stef FF Brussels Fencing Club
T13. FRA SAVIN Rafael 19 CANNES CE
15. ITA BIANCHI Guillaume
16. KOR KIM Gyeongmu
17. ITA MARINI Tommaso
18. ESP LLAVADOR Carlos SAMA-M
19. FRA CHASTANET Maximilien
20. HUN SZEMES Gergo Kunszentmiklósi Vivóegylet
21. TPE CHEN Chih Chieh
22. POL RZADKOWSKI Andrzej Wroclawianie
23. CHN XU Jie
24. FRA SIDO Alexandre 28 ISSY MOUSQUETAIRES
25. JPN OISHI Riki
26. FRA PAUTY Maxime 28 ISSY MOUSQUETAIRES
27. ITA DI TOMMASO Alessio
28. ITA LUPERI Edoardo
29. CHN MO Ziwei
30. JPN ITO Takuma
31. KOR LEE Kwanghyun
32. BEL NIJS Mathieu FF CE Les 3 armes
33. HKG CHEUNG Ka Long
34. JPN SHIKINE Takahiro
35. ITA AVOLA Giorgio
36. USA MASSIALAS Alexander Massialas Foundation
37. BRA TOLDO Guilherme RS GNU Nautico Uniao
38. GER SANITA Andre NR OFC Bonn
39. KOR KIM Dongsu
40. FRA BIBARD Tyvan 19 SANARY CE
41. USA UM Ethan
42. HKG CHOI Nicholas Edward
43. FRA LOISEL Pierre 26 VILLEJUIF US
44. CAN BROSZUS Blake
45. DEN WINTERBERG-POULSEN Jonas HS Trekanten København
46. JPN SUZUMURA Kenta
47. HKG NG Lok Wang Lawrence
48. POL JURKIEWICZ Jan Budowlani Torun
49. USA MATHIEU Adam
50. ITA LOMBARDI Giulio
51. POL SIESS Michal Fundacja Gdańska Szkola Floretu
52. ITA MARTINI Tommaso
53. FRA ROGER Wallerand 26 CE MELUN VAL DE SEINE
54. FRA MERTINE Julien 28 RUEIL MALMAI
55. KOR IM Cheolwoo
56. FRA ELICE Meddy 28 TEAM FLEURET
57. GER BRAUN Marius BY KTF Luitpold München
58. KOR HA Taegyu
59. GER KAHL Alexander HE TG Hanau
60. HKG CHEUNG Ngo Chun
61. GBR COOK Jaimie Salle Holyrood
62. HKG LEUNG Chin Yu
63. GBR DAVIS James-Andrew
T63. UKR POGREBNIAK Andrii KIEW
65. ITA MACCHI Filippo
66. HUN DOSA Daniel Torekves
67. UKR YUNES Klod Lviv
68. JPN NISHIGUCHI Yasutaka
69. JPN IIMURA Kazuki
70. CHN ZENG Zhaoran
71. USA OLIVARES Marcello
72. ISR ROSENFELD Roey Eliyahu Hapoel Kfar-Saba
73. GBR MINOTT Kamal Newham Swords
74. POL WOJTKOWIAK Adrian AZS AWF Poznan
75. GER KLEIN Luis BN FC Tauberbischofsheim
76. JPN ABE Yoshiki
77. EGY HASSAN Mohamed
78. USA GASSNER Ethan
79. GER KAPPUS Bastian BN FC Tauberbischofsheim
80. USA EMMER Chase
81. CAN LIU Patrick
82. JPN NAKAMURA Taro
83. GEO BORONTOV Pavel
84. POL PODRALSKI Adam UKS Atena Gdansk
85. CYP TOFALIDES Alex ZFW Fencing Club
86. GER FAUL Paul Luca BN FC Tauberbischofsheim
87. GBR LONSDALE William Louth Fencing Club
88. JPN NAGANO Yudai
89. HKG CHENG Tit Nam
90. HUN TOTH Gergely Torekves
91. FRA CHAGNON Eliot 20 MEUNG LOIRE
92. AUT POSCHARNIG Johannes FUM Mödling
93. AUT REICHETZER Tobias FUM Mödling
94. GER RENNER Moritz BN TSG Weinheim
95. HKG CHAN Kyle
96. HKG LEE Yat Long
97. ITA FILIPPI Davide AS Padova
98. JPN FUNAMOTO Seishiro
99. EGY TOLBA Abdelrahman
100. USA KELLY William
101. POL KOTEK Jakub UKS Atena Gdansk
102. CZE TOTUSEK Marek Sokol Bystrice nad Pernstejnem
103. USA MEINHARDT Gerek
104. ARG SERVELLO Augusto Antonio CCC-M
105. GBR BIRD Harry Salle Boston
106. NED GIACON Daniel SC Amsterdam
107. SGP ROBSON Samuel Elijah Z Fencing
108. ESP BRETEAU Ignacio CCC-M
109. BRA MION Lorenzo SP ECP Pinheiros
110. ISR GOREN Raz Hapoel Haifa
111. ARG MARINO Nicolas 18 ANGERS SCO
112. UKR HOIDA Danyil KIEW
T112. GBR WILLIAMS David Millfield School
114. CHN WU Bin
115. ITA INGARGIOLA Francesco
116. GER GROETEKE Sebastiano BN TSG Weinheim
117. JPN IKAMI Shumpei
118. GEO GALUASHVILI Lasha FC Tbilisi
119. NED VAN EGMOND Dirk Jan SC Amsterdam
120. AUT LECHNER Moritz ST StLFC Graz
121. GBR DE ALMEIDA Dominic Fighting Fit FC
122. CAN GU Daniel
123. HUN BAGDANY Albert Szigetszentmiklosi Tor Egylet
124. GER FRITSCHE Jan BY MTV München
125. SGP WEE Lionel Z Fencing
126. CHN LIU Qinhui
127. KOR KIM Mingu
128. VEN BRICENO Janderson Wroclawianie
129. SGP TAN Raphael Juan Kang
130. CHN HE Zhuwei
131. UKR SCHERBA Andrii KIEW
132. MEX ARCHILEI Tommaso
T132. CRO FILES Petar MK Dubrava
134. UKR PNIVCHUK Bohdan
T134. HUN MIHALYI Andor Istvan Torekves
T134. GER BRAUN Fabian SA FSV Klarenthal
137. CAN HAMILTON Bogdan
138. SVK SERRI Cedrik
T138. GER KLEIN Felix BN FC Tauberbischofsheim
140. SUI BRUNNER Remi CEM Morges
T140. CAN HAY Gavin
142. DEN THORBEK Julius Manz HS Trekanten København
143. TPE CHEN Yi-Tung
144. CRO SPOLJAR Borna MK ZSM
145. GBR DONAGHUE Joe ZFW Fencing Club
146. KOR SEO Myeong Cheol
147. KOR KIM Tae Hwan
148. ESP PERESSINI TORREGROSA Esteban
149. GBR PENMAN Callum Salle Holyrood
150. GER RIEGER Laurenz BN TSG Weinheim
151. ESP GARCIA-ALZORRIZ Roger CE SAM de Barcelona
152. AUT HUTHMANN Erik SZ ASVÖ FC Salzburg
153. AUT ETTELT Maximilian FUM Mödling
154. USA KUMBLA Sidarth
155. BEL DE GREEF Stef FF Brussels Fencing Club
156. GER LIEBSCHER David NR FC Moers
157. KOR PAIK David
T157. VEN ROMERO MONTILLA Roger Jesus
159. BRA MAROSTEGA Pedro RS GNU Nautico Uniao
160. HUN BUDAHAZY Ambrus Torekves
161. ESP BRAVO Sahel
162. GEO GAGANIDZE Luka
163. HKG YEUNG Chi Ka
164. SVK FAZEKAS Arpad KS Samorin
165. DEN HORN NIELSEN Christopher HS Trekanten København
166. GER VEITENHEIMER Ciaran BN TSG Weinheim
167. MEX LOPEZ Carlos Daniel
T167. LBN WAKIM Philippe 04 BORDEAUX EC
169. POR MACEDO Luis GCP
170. ISR CZUCKERMANN Niran Hapoel Acco
171. ESP DIAZ ESCALONA Mario CCC-M
T171. QAT TURKI OWAIDA Ali Qatar Fencing Academy
173. BEL GEUDVERT Oscar FF CE Les 3 armes
174. EGY MADY Yahia
175. NED JANS KOHNEKE Teun SC Amsterdam
176. UKR LAZARENKO Ievgen KIEW
177. HUN BALINT Almos
178. POL KASKOW Piotr UKS Atena Gdansk
179. GER NOWAK Hannes SN Fechtclub Radebeul
T179. VEN FERNANDEZ Yerbinson Wroclawianie
181. POL JAKUBOWSKI Adam UKS Atena Gdansk
T181. USA LOUIE Bryce
183. EGY HAFFOUR Abdelrahman Bani Yas SCC
184. CZE CHREN Simon Bohemians Praha
T184. HUN KISS Daniel Salle Kiss FC
186. MEX MURRAY Maximo
T186. HUN KOROM Erik Torekves
188. PUR PADUA Carlos M.
189. SGP KIEW Zephaniah Ian
T189. GER DORFER Laurenz WE TG Münster
191. MEX CERVANTES Diego
192. SGP NEO Max Wei Kit
193. GBR GUENNOU Louis
194. ISR DAHAN Yali Eliyahu
195. ARG NIGOSANTI Andrea
T195. TUR CETINEL Baha Baykal Altinyurt S.K.
T195. GER VELLA Rosario MR CTG Koblenz
198. SGP LIM Jonathan Tzien Yih Z Fencing
199. TPE YUEH Che-Hao
200. GER SEMBACH Philipp BN TSG Weinheim
T200. MEX DELGADO LLAMAS Juan Carlos
202. POL BOROWIEC Piotr Akademia Integracji
203. AUT KAIN Martin FUK Krems
204. TPE KUO Chun-You
205. COL MURILLO DIAZ Jorge Eduardo
T205. GER FROHWEIN Moritz HE TG Dörnigheim
207. GRE KONTOCHRISTOPOULOS Nikolaos A.O.X. EGALEO
T207. POL BEM Maciej AZS AWF Poznan
209. AUT RASTEGAR Linus WI Dynamo Wien
T209. EGY SALEH Saleh
211. KOR KIM Kimin
212. POL RAJSKI Leszek Wroclawianie
213. ISR FINSTERBUSH Ori Hapoel Gilboa
214. COL GRAJALES MENA Miguel Angel
215. PHI PEREZ Nathaniel
216. SVK KUCHTA Leopold Marc HE TG Dörnigheim
217. GER HAMLESCHER Magnus NR FC Moers
T217. SVK PIRK Akos KS Samorin
219. CIV KERYHUEL Jeremy Fafa 28 LE PECQ US
T219. EGY NAWAR Suhayl SC Amsterdam
221. DEN RYKIND-BLARKE Christoffer HS Trekanten København
222. ROU ROSU Silviu CSA Steaua Bucuresti
T222. GBR ARCHER Kristjan Newham Swords
224. ALG FELLAH Dani-Adam 24 STRASBOURG SE
225. ESP RAMIREZ LARENA Alejandro
T225. ROU SIRB Alexandru CSA Steaua Bucuresti
T225. TUR ALKIS Can
228. ISR RAPOPORT Yaakov Ber
T228. CRO SMREKAR Leo MK Rapir
230. DEN KARLSEN Jonas Benjamin HS Trekanten København
T230. ROU ROSU Vlad ACS Balestra BUCURESTI
232. POL KOZAK Mateusz
233. DEN ANDERSEN Emil Ulrik HS Trekanten København
234. ROU PIRVA Alexandru CSA Steaua Bucuresti
235. SGP LIM Teng Jun Z Fencing
236. SVK SARMANY Zoltan KS Samorin
237. AUT SCHUBERT Max FUM Mödling
238. CRO KOMSIC Ivan MK Dubrava
T238. CRO GOJAK Antonio MK Karlovac
240. CAN BOJANOV Boris
T240. TUR EYUPOGLU Alp Altinyurt S.K.
242. NED ZOONS Axel SC Amsterdam
243. SGP HO Jia Le Sean Z Fencing
244. CAN LI Edward
T244. LAT BAEV Natan
246. NED JOEMRATI Ashwan Holland Schermen
247. CAN KARBONOWSKI Kamil
T247. NED SNIJDER Ivo
249. TUR AKIALP Emre
250. SWE MOGENSEN Viggo SY ARA Helsingborg
251. AUS GILCHRIST Matthew
. NED YUNO Elisha Holland Schermen Did not start
T. BEN AOUTCHEME Sewanou Todji Elode Did not start
T. HUN FRUHAUF Benjamin Torekves Did not start