Last transmission: 15.08.2021 10:45 | Svenska Fäktförbundet


No. 1: Results checked
Pi 11 | Su 9:00 | Referee: KÄNNGÅRD Tomas

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 7 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
SWE ISLAS FLYGARE Olivia
UF Uppsala
1 D2 V5 D3 D4 D4 D4 1 22 27 0.167 -5 6. 21.
SWE ULLTJÄRN Louise
LFK Linköping
2 V5 V5 V5 V5 V5 V5 6 30 10 1.000 20 1. 1.
SWE COMÉN Vera
ÖFFK Östersund
3 D2 D2 D3 D4 D2 V5 1 18 29 0.167 -11 7. 22.
SWE OLSSON Liv
WFF Örebro
4 V5 D1 V5 D2 D4 D2 2 19 26 0.333 -7 5. 18.
SWE ELMFELDT ÖHRSKOG Elsa
LöFK Lidingö
5 V5 D2 V5 V5 V5 V5 5 27 20 0.833 7 2. 4.
SWE SVENSSON Madeleine
FFF Stockholm
6 V5 D1 V5 V5 D4 V5 4 25 24 0.667 1 3. 7.
SWE TAMMERT Miranda
EGF Solna
7 V5 D2 D4 V5 D1 D4 2 21 26 0.333 -5 4. 17.
Details
OLSSON Liv   V 5 D 3   ISLAS FLYGARE Olivia
ELMFELDT ÖHRSKOG Elsa   D 2 V 5   ULLTJÄRN Louise
SVENSSON Madeleine   V 5 D 2   COMÉN Vera
ISLAS FLYGARE Olivia   D 4 V 5   TAMMERT Miranda
OLSSON Liv   D 2 V 5   ELMFELDT ÖHRSKOG Elsa
COMÉN Vera   D 2 V 5   ULLTJÄRN Louise
TAMMERT Miranda   D 4 V 5   SVENSSON Madeleine
ISLAS FLYGARE Olivia   D 4 V 5   ELMFELDT ÖHRSKOG Elsa
COMÉN Vera   D 3 V 5   OLSSON Liv
ULLTJÄRN Louise   V 5 D 1   SVENSSON Madeleine
TAMMERT Miranda   D 1 V 5   ELMFELDT ÖHRSKOG Elsa
ISLAS FLYGARE Olivia   V 5 D 2   COMÉN Vera
SVENSSON Madeleine   V 5 D 4   OLSSON Liv
ULLTJÄRN Louise   V 5 D 2   TAMMERT Miranda
ELMFELDT ÖHRSKOG Elsa   V 5 D 4   COMÉN Vera
SVENSSON Madeleine   V 5 D 4   ISLAS FLYGARE Olivia
OLSSON Liv   D 1 V 5   ULLTJÄRN Louise
COMÉN Vera   V 5 D 4   TAMMERT Miranda
ELMFELDT ÖHRSKOG Elsa   V 5 D 4   SVENSSON Madeleine
ULLTJÄRN Louise   V 5 D 2   ISLAS FLYGARE Olivia
TAMMERT Miranda   V 5 D 2   OLSSON Liv

No. 2: Results checked
Pi 12 | Su 9:00 | Referee: POURMAND NimaVIKLUND Birgitta

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
SWE ERIKSSON Hilma
FFF Stockholm
1 D3 V5 V5 V5 / 3 18 16 0.750 2 2. 6.
SWE WESTMAN Elda
MF19 Malmö
2 V5 D3 V5 V5 / 3 18 11 0.750 7 1. 5.
SWE LIPPERT Neolie
LöFK Lidingö
3 D4 V5 D4 D4 / 1 17 18 0.250 -1 4. 19.
SWE HARDING Alma
AFiL Lund
4 D4 D3 V5 V5 / 2 17 18 0.500 -1 3. 12.
SWE HAMMARSTEDT Agnes
ÖFFK Östersund
5 D3 D0 V5 D4 / 1 12 19 0.250 -7 5. 20.
SWE BERGENHEIM Smilla
UF Uppsala
6 / / / / / Abandon
Details
WESTMAN Elda   V 5 D 3   ERIKSSON Hilma
LIPPERT Neolie   D 4 V 5   HARDING Alma
HAMMARSTEDT Agnes   -- --   BERGENHEIM Smilla
ERIKSSON Hilma   V 5 D 4   LIPPERT Neolie
BERGENHEIM Smilla   -- --   WESTMAN Elda
HARDING Alma   V 5 D 4   HAMMARSTEDT Agnes
BERGENHEIM Smilla   -- --   ERIKSSON Hilma
HAMMARSTEDT Agnes   V 5 D 4   LIPPERT Neolie
WESTMAN Elda   V 5 D 3   HARDING Alma
ERIKSSON Hilma   V 5 D 3   HAMMARSTEDT Agnes
HARDING Alma   -- --   BERGENHEIM Smilla
LIPPERT Neolie   V 5 D 3   WESTMAN Elda
HARDING Alma   D 4 V 5   ERIKSSON Hilma
WESTMAN Elda   V 5 D 0   HAMMARSTEDT Agnes
BERGENHEIM Smilla   -- --   LIPPERT Neolie

No. 3: Results checked
Pi 13 | Su 9:00 | Referee: MELANDER Ylvali

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
SWE KÄNNGÅRD Clara
LöFK Lidingö
1 D4 D2 V5 V5 D4 2 20 19 0.400 1 4. 13.
SWE AGLANDER Malou
LöFK Lidingö
2 V5 D0 D0 V5 V3 3 13 16 0.600 -3 3. 11.
SWE LJUNGBERG Clara
FFF Stockholm
3 V5 V5 V5 V5 V5 5 25 7 1.000 18 1. 2.
SWE AXHED Isabelle
KFK Kalmar
4 D3 V5 D1 V5 V5 3 19 14 0.600 5 2. 9.
SWE ULLTJÄRN Estrid
LFK Linköping
5 D1 D0 D0 D2 D0 0 3 25 0.000 -22 6. 24.
SWE ÖFORS Tyra
GoFK Visby
6 V5 D2 D4 D2 V5 2 18 17 0.400 1 5. 14.
Details
AGLANDER Malou   V 5 D 4   KÄNNGÅRD Clara
LJUNGBERG Clara   V 5 D 1   AXHED Isabelle
ULLTJÄRN Estrid   D 0 V 5   ÖFORS Tyra
KÄNNGÅRD Clara   D 2 V 5   LJUNGBERG Clara
ÖFORS Tyra   D 2 V 3   AGLANDER Malou
AXHED Isabelle   V 5 D 2   ULLTJÄRN Estrid
ÖFORS Tyra   V 5 D 4   KÄNNGÅRD Clara
ULLTJÄRN Estrid   D 0 V 5   LJUNGBERG Clara
AGLANDER Malou   D 0 V 5   AXHED Isabelle
KÄNNGÅRD Clara   V 5 D 1   ULLTJÄRN Estrid
AXHED Isabelle   V 5 D 2   ÖFORS Tyra
LJUNGBERG Clara   V 5 D 0   AGLANDER Malou
AXHED Isabelle   D 3 V 5   KÄNNGÅRD Clara
AGLANDER Malou   V 5 D 0   ULLTJÄRN Estrid
ÖFORS Tyra   D 4 V 5   LJUNGBERG Clara

No. 4: Results checked
Pi 14 | Su 9:00 | Referee: ULLTJÄRN Bianca

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
SWE AGLANDER Noelle
LöFK Lidingö
1 D3 D3 V5 V5 V5 3 21 16 0.600 5 2. 8.
SWE SÖDERHOLM Jenny
LöFK Lidingö
2 V5 D3 V5 D2 D4 2 19 21 0.400 -2 4. 15.
SWE ERIKSSON Linnea
FFF Stockholm
3 V5 V5 V5 V5 V5 5 25 13 1.000 12 1. 3.
SWE THUNBERG KALISZEWSKA Sonja
GoFK Visby
4 D3 D3 D4 D4 D3 0 17 25 0.000 -8 6. 23.
SWE LINDHOLM Ingrid
KF99 Kungsbacka
5 D2 V5 D2 V5 V5 3 19 20 0.600 -1 3. 10.
SWE SVENSSON Ella
SIF Nacka
6 D1 V5 D1 V5 D4 2 16 22 0.400 -6 5. 16.
Details
SÖDERHOLM Jenny   V 5 D 3   AGLANDER Noelle
ERIKSSON Linnea   V 5 D 4   THUNBERG KALISZEWSKA Sonja
LINDHOLM Ingrid   V 5 D 4   SVENSSON Ella
AGLANDER Noelle   D 3 V 5   ERIKSSON Linnea
SVENSSON Ella   V 5 D 4   SÖDERHOLM Jenny
THUNBERG KALISZEWSKA Sonja   D 4 V 5   LINDHOLM Ingrid
SVENSSON Ella   D 1 V 5   AGLANDER Noelle
LINDHOLM Ingrid   D 2 V 5   ERIKSSON Linnea
SÖDERHOLM Jenny   V 5 D 3   THUNBERG KALISZEWSKA Sonja
AGLANDER Noelle   V 5 D 2   LINDHOLM Ingrid
THUNBERG KALISZEWSKA Sonja   D 3 V 5   SVENSSON Ella
ERIKSSON Linnea   V 5 D 3   SÖDERHOLM Jenny
THUNBERG KALISZEWSKA Sonja   D 3 V 5   AGLANDER Noelle
SÖDERHOLM Jenny   D 2 V 5   LINDHOLM Ingrid
SVENSSON Ella   D 1 V 5   ERIKSSON Linnea