Last transmission: 14.03.2021 17:14 | Sonja Lange

B: 32er Tableau, C: 16er Tableau, E: 8er Tableau
H: Tableau 5-8, I: Halbfinale, Q: Finale
O: Platz 5/6, N: Platz 7/8, P: Platz 3/4
G: Tableau 13-16, D: Tableau 9-16, F: Tableau 9-12
L: Platz 13/14, J: Platz 9/10
M: Platz 15/16, K: Platz 11/12

 

B | 32er Tableau

C | 16er Tableau

E | 8er Tableau

1 JOPPICH Peter
MR CTG Koblenz
GER Pi
32 *** bye ***
17 RENNER Moritz
BN TSG Weinheim
GER V 15
16 KLEIN Felix
BN FC Tauberbischofsheim
GER D 7
9 LIEBSCHER David
NR OFC Bonn
GER Pi
24 *** bye ***
25 *** bye *** Pi
8 KAPPUS Bastian
BN FC Tauberbischofsheim
GER
5 KAHL Alexander
HE TG Hanau
GER Pi
28 *** bye ***
21 *** bye *** Pi
12 BAUKNECHT Maurice-Leon
BN FC Tauberbischofsheim
GER
13 DÖRFER Laurenz
WE TG Münster
GER D 12
20 HEGGE Maurus
WE TG Münster
GER V 15
29 *** bye *** Pi
4 FAUL Paul Luca
BN FC Tauberbischofsheim
GER
3 KLEIN Luis
BN FC Tauberbischofsheim
GER Pi
30 *** bye ***
19 LINDNER Ruben
BN FC Tauberbischofsheim
GER D 12
14 HEITZ Noah
BN FC Tauberbischofsheim
GER V 15
11 FABINGER Nils Alexander
NR FC Moers
GER Pi
22 *** bye ***
27 *** bye *** Pi
6 RIEGER Laurenz
BN TSG Weinheim
GER
7 SCHOPPA Dominik
NR OFC Bonn
GER Pi
26 *** bye ***
23 *** bye *** Pi
10 ARNDT Justin
WE Quernheimer FC
GER
15 HOFFMANN Nils
BN FC Tauberbischofsheim
GER V 15
18 SPIELMANN Richard
ST Fechtcentrum Halle
GER D 7
31 *** bye *** Pi
2 SANITA André
NR OFC Bonn
GER
 
JOPPICH Peter
MR CTG Koblenz
GER V 15
RENNER Moritz
BN TSG Weinheim
GER D 8
 
 
LIEBSCHER David
NR OFC Bonn
GER D 8
KAPPUS Bastian
BN FC Tauberbischofsheim
GER V 15
 
 
KAHL Alexander
HE TG Hanau
GER V 15
BAUKNECHT Maurice-Leon
BN FC Tauberbischofsheim
GER D 10
 
 
HEGGE Maurus
WE TG Münster
GER D 13
FAUL Paul Luca
BN FC Tauberbischofsheim
GER V 15
 
 
KLEIN Luis
BN FC Tauberbischofsheim
GER V 15
HEITZ Noah
BN FC Tauberbischofsheim
GER D 6
 
 
FABINGER Nils Alexander
NR FC Moers
GER V 15
RIEGER Laurenz
BN TSG Weinheim
GER D 12
 
 
SCHOPPA Dominik
NR OFC Bonn
GER V 15
ARNDT Justin
WE Quernheimer FC
GER D 7
 
 
HOFFMANN Nils
BN FC Tauberbischofsheim
GER D 9
SANITA André
NR OFC Bonn
GER V 15
 
 
 
 
JOPPICH Peter
MR CTG Koblenz
GER V 15
KAPPUS Bastian
BN FC Tauberbischofsheim
GER D 4
 
 
 
 
 
 
KAHL Alexander
HE TG Hanau
GER V 15
FAUL Paul Luca
BN FC Tauberbischofsheim
GER D 5
 
 
 
 
 
 
KLEIN Luis
BN FC Tauberbischofsheim
GER D 10
FABINGER Nils Alexander
NR FC Moers
GER V 15
 
 
 
 
 
 
SCHOPPA Dominik
NR OFC Bonn
GER D 8
SANITA André
NR OFC Bonn
GER V 15
 
 
 
Back to top
 

H | Tableau 5-8

I | Halbfinale

Q | Finale

1 KAPPUS Bastian
BN FC Tauberbischofsheim
GER D 8
4 FAUL Paul Luca
BN FC Tauberbischofsheim
GER V 15
3 KLEIN Luis
BN FC Tauberbischofsheim
GER D 14
2 SCHOPPA Dominik
NR OFC Bonn
GER V 15
1 JOPPICH Peter
MR CTG Koblenz
GER D 12
4 KAHL Alexander
HE TG Hanau
GER V 15
3 FABINGER Nils Alexander
NR FC Moers
GER D 8
2 SANITA André
NR OFC Bonn
GER V 15
 
KAHL Alexander
HE TG Hanau
GER D 11
SANITA André
NR OFC Bonn
GER V 15
 
Back to top
 

O | Platz 5/6

N | Platz 7/8

P | Platz 3/4

1 FAUL Paul Luca
BN FC Tauberbischofsheim
GER D 8
2 SCHOPPA Dominik
NR OFC Bonn
GER V 15
1 KAPPUS Bastian
BN FC Tauberbischofsheim
GER D 13
2 KLEIN Luis
BN FC Tauberbischofsheim
GER V 15
1 JOPPICH Peter
MR CTG Koblenz
GER V 15
2 FABINGER Nils Alexander
NR FC Moers
GER D 8
Back to top
 

G | Tableau 13-16

D | Tableau 9-16

F | Tableau 9-12

 
LIEBSCHER David
NR OFC Bonn
GER V 15
HEGGE Maurus
WE TG Münster
GER D 14
 
 
RIEGER Laurenz
BN TSG Weinheim
GER V 15
HOFFMANN Nils
BN FC Tauberbischofsheim
GER D 10
 
1 RENNER Moritz
BN TSG Weinheim
GER V 15
8 LIEBSCHER David
NR OFC Bonn
GER D 9
5 BAUKNECHT Maurice-Leon
BN FC Tauberbischofsheim
GER V 15
4 HEGGE Maurus
WE TG Münster
GER D 13
3 HEITZ Noah
BN FC Tauberbischofsheim
GER V 15
6 RIEGER Laurenz
BN TSG Weinheim
GER D 12
7 ARNDT Justin
WE Quernheimer FC
GER V 15
2 HOFFMANN Nils
BN FC Tauberbischofsheim
GER D 9
 
RENNER Moritz
BN TSG Weinheim
GER D 11
BAUKNECHT Maurice-Leon
BN FC Tauberbischofsheim
GER V 15
 
 
HEITZ Noah
BN FC Tauberbischofsheim
GER V 15
ARNDT Justin
WE Quernheimer FC
GER D 9
 
Back to top
 

L | Platz 13/14

J | Platz 9/10

1 LIEBSCHER David
NR OFC Bonn
GER D 10
2 RIEGER Laurenz
BN TSG Weinheim
GER V 15
1 BAUKNECHT Maurice-Leon
BN FC Tauberbischofsheim
GER D 8
2 HEITZ Noah
BN FC Tauberbischofsheim
GER V 15
Back to top
 

M | Platz 15/16

K | Platz 11/12

1 HEGGE Maurus
WE TG Münster
GER V 15
2 HOFFMANN Nils
BN FC Tauberbischofsheim
GER D 12
1 RENNER Moritz
BN TSG Weinheim
GER V 0
2 ARNDT Justin
WE Quernheimer FC
GER D 0
Back to top