Lajos-Csire-Gedächtnisturnier | Degen | männlich | U17 | Individual | Krefeld (GER)

Date: 15.09.2019 13:19 | Sonja Lange


No. 1: Results checked
Pi 1 | | Referee: DJORDJEVIC Stefan

Nation Name No. 1 2 3 4 5 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER BÖHMER Philipp
Fecht Club Krefeld
1 V5 D4 V5 V5 3 19 13 0.750 6 2. 6.
GER KINCSES Fabian
Fecht Club Krefeld
2 D1 D1 D0 D2 0 4 20 0.000 -16 5. 19.
NED HOEVENAARS Jari
1 Deventer S.V.
3 V5 V5 D2 V5 3 17 14 0.750 3 3. 10.
NED VEENENBOS Konrad
1 FC Almere
4 D4 V5 V5 V5 3 19 8 0.750 11 1. 2.
NED PIEPER Jesse
1 s.v. AEW
5 D3 V5 D4 D1 1 13 17 0.250 -4 4. 15.
details
KINCSES Fabian   D 1 V 5   BÖHMER Philipp R:
VEENENBOS Konrad   V 5 D 2   HOEVENAARS Jari R:
BÖHMER Philipp   V 5 D 3   PIEPER Jesse R:
HOEVENAARS Jari   V 5 D 1   KINCSES Fabian R:
VEENENBOS Konrad   V 5 D 1   PIEPER Jesse R:
HOEVENAARS Jari   V 5 D 4   BÖHMER Philipp R:
PIEPER Jesse   V 5 D 2   KINCSES Fabian R:
BÖHMER Philipp   V 5 D 4   VEENENBOS Konrad R:
PIEPER Jesse   D 4 V 5   HOEVENAARS Jari R:
KINCSES Fabian   D 0 V 5   VEENENBOS Konrad R:

No. 2: Results checked
Pi 5 | | Referee: JANSEN Christian

Nation Name No. 1 2 3 4 5 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER EICHER Tristan
Fecht Club Krefeld
1 V5 D2 V5 V5 3 17 12 0.750 5 2. 8.
GER MANTZAVINOS Lukas
Fecht Club Krefeld
2 D3 D1 D0 D2 0 6 20 0.000 -14 5. 17.
NED REMMEN Maurits
1 s.v. Zaal Kardolus
3 V5 V5 V5 V5 4 20 7 1.000 13 1. 1.
GER RUDOLPH Jan Mika
Lohausener SV
4 D1 V5 D2 D2 1 10 15 0.250 -5 4. 16.
NED DINANDT Floris-Tijmen
1 Twentsche s.v. Agilité
5 D3 V5 D2 V5 2 15 14 0.500 1 3. 12.
details
MANTZAVINOS Lukas   D 3 V 5   EICHER Tristan R:
RUDOLPH Jan Mika   D 2 V 5   REMMEN Maurits R:
EICHER Tristan   V 5 D 3   DINANDT Floris-Tijmen R:
REMMEN Maurits   V 5 D 1   MANTZAVINOS Lukas R:
RUDOLPH Jan Mika   D 2 V 5   DINANDT Floris-Tijmen R:
REMMEN Maurits   V 5 D 2   EICHER Tristan R:
DINANDT Floris-Tijmen   V 5 D 2   MANTZAVINOS Lukas R:
EICHER Tristan   V 5 D 1   RUDOLPH Jan Mika R:
DINANDT Floris-Tijmen   D 2 V 5   REMMEN Maurits R:
MANTZAVINOS Lukas   D 0 V 5   RUDOLPH Jan Mika R:

No. 3: Results checked
Pi 4 | | Referee: NAGEL Keanu

Nation Name No. 1 2 3 4 5 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER ARNHOLD Timon
Fecht Club Krefeld
1 V5 D3 V5 D3 2 16 11 0.500 5 3. 11.
GER BUNDESMANN Ole
Fecht Club Krefeld
2 D0 D0 D2 D0 0 2 20 0.000 -18 5. 20.
GER CEFERINO MARX Daniel
Fechtzentrum Solingen
3 V5 V5 V5 D4 3 19 12 0.750 7 1. 3.
NED STEG Matias
1 s.v. RobbSchermen
4 D1 V5 D4 V5 2 15 16 0.500 -1 4. 13.
NED LENDERINK Raul
1 Deventer S.V.
5 V5 V5 V5 D4 3 19 12 0.750 7 1. 3.
details
BUNDESMANN Ole   D 0 V 5   ARNHOLD Timon R:
STEG Matias   D 4 V 5   CEFERINO MARX Daniel R:
ARNHOLD Timon   D 3 V 5   LENDERINK Raul R:
CEFERINO MARX Daniel   V 5 D 0   BUNDESMANN Ole R:
STEG Matias   V 5 D 4   LENDERINK Raul R:
CEFERINO MARX Daniel   V 5 D 3   ARNHOLD Timon R:
LENDERINK Raul   V 5 D 0   BUNDESMANN Ole R:
ARNHOLD Timon   V 5 D 1   STEG Matias R:
LENDERINK Raul   V 5 D 4   CEFERINO MARX Daniel R:
BUNDESMANN Ole   D 2 V 5   STEG Matias R:

No. 4: Results checked
Pi 10 | | Referee: PAUS Jan

Nation Name No. 1 2 3 4 5 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER BRYCHCY Jakob
Fecht Club Krefeld
1 D4 V5 V5 V5 3 19 12 0.750 7 1. 3.
GER VELTRUP Ole
Fecht Club Krefeld
2 V5 V5 D3 V5 3 18 13 0.750 5 2. 7.
GER BONITZ Lennart
Lohausener SV
3 D3 D4 D4 V5 1 16 18 0.250 -2 4. 14.
NED WARREMAN Daan
1 s.v. RobbSchermen
4 D2 V5 V5 V5 3 17 13 0.750 4 3. 9.
GER DOBY Max
Rheydter TV
5 D2 D0 D3 D1 0 6 20 0.000 -14 5. 17.
details
VELTRUP Ole   V 5 D 4   BRYCHCY Jakob R:
WARREMAN Daan   V 5 D 4   BONITZ Lennart R:
BRYCHCY Jakob   V 5 D 2   DOBY Max R:
BONITZ Lennart   D 4 V 5   VELTRUP Ole R:
WARREMAN Daan   V 5 D 1   DOBY Max R:
BONITZ Lennart   D 3 V 5   BRYCHCY Jakob R:
DOBY Max   D 0 V 5   VELTRUP Ole R:
BRYCHCY Jakob   V 5 D 2   WARREMAN Daan R:
DOBY Max   D 3 V 5   BONITZ Lennart R:
VELTRUP Ole   D 3 V 5   WARREMAN Daan R: