Uppsala Cup | Epee | Men's | U20 | Individual | Uppsala (SWE)

Date: 08.09.2019 10:38 | Svenska Fäktförbundet


No. 1: Results checked
Pi 1 | Sun 08:30 | Referee: SVENSSON Mats

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 7 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
SWE BECKEMAN Erik
DIF Stockholm
1 D1 V5 V5 D3 V5 V5 4 24 20 0.667 4 3. 14.
NOR DAHLBO Benjamin
Njård Fekting
2 V5 V5 V5 V5 V5 V5 6 30 15 1.000 15 1. 3.
SWE NISULA Oliwer
KFA Köping
3 D1 D0 D0 D1 D1 D4 0 7 30 0.000 -23 7. 58.
NOR GEITUNG Tomas
Bergens FK
4 D3 D4 V5 V5 V5 V5 4 27 17 0.667 10 2. 11.
SWE RODIONOV Albert
FKC Karlskrona
5 V5 D4 V5 D3 D2 V5 3 24 21 0.500 3 4. 31.
SWE ERIKSSON Filip
UF Uppsala
6 D2 D2 V5 D3 V5 V5 3 22 22 0.500 0 5. 33.
NOR IRGENS-JENSEN Eirik
1 BYF Oslo
7 D4 D4 V5 D1 D2 D4 1 20 29 0.167 -9 6. 52.
details
GEITUNG Tomas   D 3 V 5   BECKEMAN Erik R:
RODIONOV Albert   D 4 V 5   DAHLBO Benjamin R:
ERIKSSON Filip   V 5 D 1   NISULA Oliwer R:
BECKEMAN Erik   V 5 D 4   IRGENS-JENSEN Eirik R:
GEITUNG Tomas   V 5 D 3   RODIONOV Albert R:
NISULA Oliwer   D 0 V 5   DAHLBO Benjamin R:
IRGENS-JENSEN Eirik   D 4 V 5   ERIKSSON Filip R:
BECKEMAN Erik   D 3 V 5   RODIONOV Albert R:
NISULA Oliwer   D 0 V 5   GEITUNG Tomas R:
DAHLBO Benjamin   V 5 D 2   ERIKSSON Filip R:
IRGENS-JENSEN Eirik   D 2 V 5   RODIONOV Albert R:
BECKEMAN Erik   V 5 D 1   NISULA Oliwer R:
ERIKSSON Filip   D 3 V 5   GEITUNG Tomas R:
DAHLBO Benjamin   V 5 D 4   IRGENS-JENSEN Eirik R:
RODIONOV Albert   V 5 D 1   NISULA Oliwer R:
ERIKSSON Filip   D 2 V 5   BECKEMAN Erik R:
GEITUNG Tomas   D 4 V 5   DAHLBO Benjamin R:
NISULA Oliwer   D 4 V 5   IRGENS-JENSEN Eirik R:
RODIONOV Albert   D 2 V 5   ERIKSSON Filip R:
DAHLBO Benjamin   V 5 D 1   BECKEMAN Erik R:
IRGENS-JENSEN Eirik   D 1 V 5   GEITUNG Tomas R:

No. 2: Results checked
Pi 2 | Sun 08:30 | Referee: ANDANÉ André

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 7 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
SWE KELLY Christopher
DIF Stockholm
1 V5 V5 V5 V5 V5 V5 6 30 11 1.000 19 1. 1.
SWE ANDERSSON Oscar
AFiL Lund
2 D4 V5 V5 V5 V5 D4 4 28 21 0.667 7 2. 12.
SWE RASMUSON Ludvig
UF Uppsala
3 D0 D1 D4 V5 V5 V4 3 19 19 0.500 0 5. 34.
SWE STÅHL Gösta
DIF Stockholm
4 D1 D4 V5 V5 V4 V5 4 24 21 0.667 3 3. 15.
SWE WIKSTRÖM Joel
ARA Helsingborg
5 D1 D2 D1 D2 D3 D0 0 9 30 0.000 -21 7. 57.
NOR GRINNEN Benjamin
1 Njård Fekting
6 D1 D4 D0 D3 V5 D1 1 14 27 0.167 -13 6. 53.
NOR EEG Svend Markus
Stavanger FK
7 D4 V5 D3 D2 V5 V5 3 24 19 0.500 5 4. 30.
details
STÅHL Gösta   D 1 V 5   KELLY Christopher R:
WIKSTRÖM Joel   D 2 V 5   ANDERSSON Oscar R:
GRINNEN Benjamin   D 0 V 5   RASMUSON Ludvig R:
KELLY Christopher   V 5 D 4   EEG Svend Markus R:
STÅHL Gösta   V 5 D 2   WIKSTRÖM Joel R:
RASMUSON Ludvig   D 1 V 5   ANDERSSON Oscar R:
EEG Svend Markus   V 5 D 1   GRINNEN Benjamin R:
KELLY Christopher   V 5 D 1   WIKSTRÖM Joel R:
RASMUSON Ludvig   D 4 V 5   STÅHL Gösta R:
ANDERSSON Oscar   V 5 D 4   GRINNEN Benjamin R:
EEG Svend Markus   V 5 D 0   WIKSTRÖM Joel R:
KELLY Christopher   V 5 D 0   RASMUSON Ludvig R:
GRINNEN Benjamin   D 3 V 4   STÅHL Gösta R:
ANDERSSON Oscar   D 4 V 5   EEG Svend Markus R:
WIKSTRÖM Joel   D 1 V 5   RASMUSON Ludvig R:
GRINNEN Benjamin   D 1 V 5   KELLY Christopher R:
STÅHL Gösta   D 4 V 5   ANDERSSON Oscar R:
RASMUSON Ludvig   V 4 D 3   EEG Svend Markus R:
WIKSTRÖM Joel   D 3 V 5   GRINNEN Benjamin R:
ANDERSSON Oscar   D 4 V 5   KELLY Christopher R:
EEG Svend Markus   D 2 V 5   STÅHL Gösta R:

No. 3: Results checked
Pi 3 | Sun 08:30 | Referee: EEG Ole

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 7 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
SWE ISLAS FLYGARE Lucas
UF Uppsala
1 D2 V5 D4 V5 V5 V5 4 26 25 0.667 1 3. 16.
SWE POUSETTE Hugo
DIF Stockholm
2 V5 D4 V5 V5 V5 V5 5 29 18 0.833 11 1. 6.
SWE MANCEWICZ Mikolaj
GoFK Visby
3 D4 V5 V5 D4 V5 D4 3 27 22 0.500 5 4. 28.
NOR SOERUM Inge
1 BYF Oslo
4 V5 D4 D2 D3 V5 D3 2 22 27 0.333 -5 6. 45.
SWE TORESTEN Mikael
FKC Karlskrona
5 D4 D2 V5 V5 V5 D2 3 23 23 0.500 0 5. 32.
SWE GALL David
KFA Köping
6 D3 D1 D1 D3 D1 D2 0 11 30 0.000 -19 7. 56.
NOR BROBAKKEN Marcus Vokes
Njård Fekting
7 D4 D4 V5 V5 V5 V5 4 28 21 0.667 7 2. 12.
details
SOERUM Inge   V 5 D 4   ISLAS FLYGARE Lucas R:
TORESTEN Mikael   D 2 V 5   POUSETTE Hugo R:
GALL David   D 1 V 5   MANCEWICZ Mikolaj R:
ISLAS FLYGARE Lucas   V 5 D 4   BROBAKKEN Marcus Vokes R:
SOERUM Inge   D 3 V 5   TORESTEN Mikael R:
MANCEWICZ Mikolaj   V 5 D 4   POUSETTE Hugo R:
BROBAKKEN Marcus Vokes   V 5 D 2   GALL David R:
ISLAS FLYGARE Lucas   V 5 D 4   TORESTEN Mikael R:
MANCEWICZ Mikolaj   V 5 D 2   SOERUM Inge R:
POUSETTE Hugo   V 5 D 1   GALL David R:
BROBAKKEN Marcus Vokes   V 5 D 2   TORESTEN Mikael R:
ISLAS FLYGARE Lucas   V 5 D 4   MANCEWICZ Mikolaj R:
GALL David   D 3 V 5   SOERUM Inge R:
POUSETTE Hugo   V 5 D 4   BROBAKKEN Marcus Vokes R:
TORESTEN Mikael   V 5 D 4   MANCEWICZ Mikolaj R:
GALL David   D 3 V 5   ISLAS FLYGARE Lucas R:
SOERUM Inge   D 4 V 5   POUSETTE Hugo R:
MANCEWICZ Mikolaj   D 4 V 5   BROBAKKEN Marcus Vokes R:
TORESTEN Mikael   V 5 D 1   GALL David R:
POUSETTE Hugo   V 5 D 2   ISLAS FLYGARE Lucas R:
BROBAKKEN Marcus Vokes   V 5 D 3   SOERUM Inge R:

No. 4: Results checked
Pi 4 | Sun 08:30 | Referee: WIKSTRÖM Olle

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 7 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
SWE NYMAN Filip
DIF Stockholm
1 V5 V5 D2 V5 V5 V5 5 27 17 0.833 10 2. 7.
NOR BURUM-AUENSEN Alexander
1 NjF Oslo
2 D3 V5 V5 V5 V5 V5 5 28 16 0.833 12 1. 5.
SWE CLACHAN Alexander
UF Uppsala
3 D0 D1 V5 D2 D0 D2 1 10 28 0.167 -18 7. 54.
NOR HEIBERG Kasper Mathisen
Nøtterøy FK
4 V5 D2 D3 V5 V5 D1 3 21 24 0.500 -3 4. 35.
SWE ASK Theo
AFiL Lund
5 D2 D3 V5 D3 D3 V5 2 21 25 0.333 -4 6. 44.
SWE LINDQUIST Eric
FKC Karlskrona
6 D3 D3 V5 D4 V5 V5 3 25 20 0.500 5 3. 29.
SWE TUNKLEV Edmund
ARA Helsingborg
7 D4 D2 V5 V5 D3 D2 2 21 23 0.333 -2 5. 43.
details
HEIBERG Kasper Mathisen   V 5 D 2   NYMAN Filip R:
ASK Theo   D 3 V 5   BURUM-AUENSEN Alexander R:
LINDQUIST Eric   V 5 D 0   CLACHAN Alexander R:
NYMAN Filip   V 5 D 4   TUNKLEV Edmund R:
HEIBERG Kasper Mathisen   V 5 D 3   ASK Theo R:
CLACHAN Alexander   D 1 V 5   BURUM-AUENSEN Alexander R:
TUNKLEV Edmund   D 2 V 5   LINDQUIST Eric R:
NYMAN Filip   V 5 D 2   ASK Theo R:
CLACHAN Alexander   V 5 D 3   HEIBERG Kasper Mathisen R:
BURUM-AUENSEN Alexander   V 5 D 3   LINDQUIST Eric R:
TUNKLEV Edmund   D 3 V 5   ASK Theo R:
NYMAN Filip   V 5 D 0   CLACHAN Alexander R:
LINDQUIST Eric   D 4 V 5   HEIBERG Kasper Mathisen R:
BURUM-AUENSEN Alexander   V 5 D 2   TUNKLEV Edmund R:
ASK Theo   V 5 D 2   CLACHAN Alexander R:
LINDQUIST Eric   D 3 V 5   NYMAN Filip R:
HEIBERG Kasper Mathisen   D 2 V 5   BURUM-AUENSEN Alexander R:
CLACHAN Alexander   D 2 V 5   TUNKLEV Edmund R:
ASK Theo   D 3 V 5   LINDQUIST Eric R:
BURUM-AUENSEN Alexander   D 3 V 5   NYMAN Filip R:
TUNKLEV Edmund   V 5 D 1   HEIBERG Kasper Mathisen R:

No. 5: Results checked
Pi 5 | Sun 08:30 | Referee: NILSSON Erik

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
SWE FRIDH Simon
FKC Karlskrona
1 V5 D2 V5 D3 V5 3 20 16 0.600 4 3. 21.
SWE VON POST Joel
MFFG Malmö
2 D2 V5 V5 V5 V5 4 22 12 0.800 10 1. 8.
SWE FAGERSTEDT Jakob
DIF Stockholm
3 V5 D3 D3 D4 D2 1 17 22 0.200 -5 6. 48.
SWE PALMQVIST Elias
AFiL Lund
4 D1 D1 V5 V5 D1 2 13 19 0.400 -6 4. 41.
SWE SEIKO Pontus
WFF Örebro
5 V5 D1 V5 D1 D2 2 14 22 0.400 -8 5. 42.
NOR OLKVAM Ole Magnus
Njård Fekting
6 D3 D2 V5 V5 V5 3 20 15 0.600 5 2. 19.
details
VON POST Joel   D 2 V 5   FRIDH Simon R:
FAGERSTEDT Jakob   D 3 V 5   PALMQVIST Elias R:
SEIKO Pontus   D 2 V 5   OLKVAM Ole Magnus R:
FRIDH Simon   D 2 V 5   FAGERSTEDT Jakob R:
OLKVAM Ole Magnus   D 2 V 5   VON POST Joel R:
PALMQVIST Elias   V 5 D 1   SEIKO Pontus R:
OLKVAM Ole Magnus   D 3 V 5   FRIDH Simon R:
SEIKO Pontus   V 5 D 4   FAGERSTEDT Jakob R:
VON POST Joel   V 5 D 1   PALMQVIST Elias R:
FRIDH Simon   D 3 V 5   SEIKO Pontus R:
PALMQVIST Elias   D 1 V 5   OLKVAM Ole Magnus R:
FAGERSTEDT Jakob   D 3 V 5   VON POST Joel R:
PALMQVIST Elias   D 1 V 5   FRIDH Simon R:
VON POST Joel   V 5 D 1   SEIKO Pontus R:
OLKVAM Ole Magnus   V 5 D 2   FAGERSTEDT Jakob R:

No. 6: Results checked
Pi 6 | Sun 08:30 | Referee: CLAUSEN Stefan

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
NOR WIE-BENDIXEN August
1 NjF Oslo
1 D4 D3 V5 D4 D3 1 19 23 0.200 -4 6. 47.
SWE WIBERG Carl
DIF Stockholm
2 V5 V5 D4 D2 V5 3 21 21 0.600 0 4. 25.
NOR KARLSEN Henning
1 BF Bergen
3 V5 D3 V5 V5 D4 3 22 18 0.600 4 2. 20.
SWE HULT Isac
GoFK Visby
4 D3 V5 D4 V5 V5 3 22 17 0.600 5 1. 18.
SWE STRÖMSÖE Axel
UF Uppsala
5 V5 V5 D1 D1 D3 2 15 21 0.400 -6 5. 40.
SWE ULLTJÄRN Gabriel
LFK Linköping
6 V5 D4 V5 D2 V5 3 21 20 0.600 1 3. 23.
details
WIBERG Carl   V 5 D 4   WIE-BENDIXEN August R:
KARLSEN Henning   V 5 D 4   HULT Isac R:
STRÖMSÖE Axel   D 3 V 5   ULLTJÄRN Gabriel R:
WIE-BENDIXEN August   D 3 V 5   KARLSEN Henning R:
ULLTJÄRN Gabriel   D 4 V 5   WIBERG Carl R:
HULT Isac   V 5 D 1   STRÖMSÖE Axel R:
ULLTJÄRN Gabriel   V 5 D 3   WIE-BENDIXEN August R:
STRÖMSÖE Axel   D 1 V 5   KARLSEN Henning R:
WIBERG Carl   D 4 V 5   HULT Isac R:
WIE-BENDIXEN August   D 4 V 5   STRÖMSÖE Axel R:
HULT Isac   V 5 D 2   ULLTJÄRN Gabriel R:
KARLSEN Henning   D 3 V 5   WIBERG Carl R:
HULT Isac   D 3 V 5   WIE-BENDIXEN August R:
WIBERG Carl   D 2 V 5   STRÖMSÖE Axel R:
ULLTJÄRN Gabriel   V 5 D 4   KARLSEN Henning R:

No. 7: Results checked
Pi 7 | Sun 08:30 | Referee: ROSTKOWSKA Anna

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
SWE ERIKSSON Isak
I2 Karlstad
1 D3 D1 D3 D3 D1 0 11 25 0.000 -14 6. 55.
SWE BRANDBERG Hugo
KF99 Kungsbacka
2 V5 V5 V5 D4 D4 3 23 17 0.600 6 2. 17.
SWE FRIDMAN Milton
DIF Stockholm
3 V5 D2 V5 D1 D3 2 16 19 0.400 -3 5. 38.
SWE KUTTI David
WFF Örebro
4 V5 D2 D3 D3 V5 2 18 20 0.400 -2 4. 36.
NOR EIKANGER Olav
1 BF Bergen
5 V5 V5 V5 V5 V5 5 25 12 1.000 13 1. 4.
SWE SOLEHAV André
FFF Stockholm
6 V5 V5 V5 D2 D1 3 18 18 0.600 0 3. 26.
details
BRANDBERG Hugo   V 5 D 3   ERIKSSON Isak R:
FRIDMAN Milton   V 5 D 3   KUTTI David R:
EIKANGER Olav   V 5 D 1   SOLEHAV André R:
ERIKSSON Isak   D 1 V 5   FRIDMAN Milton R:
SOLEHAV André   V 5 D 4   BRANDBERG Hugo R:
KUTTI David   D 3 V 5   EIKANGER Olav R:
SOLEHAV André   V 5 D 1   ERIKSSON Isak R:
EIKANGER Olav   V 5 D 1   FRIDMAN Milton R:
BRANDBERG Hugo   V 5 D 2   KUTTI David R:
ERIKSSON Isak   D 3 V 5   EIKANGER Olav R:
KUTTI David   V 5 D 2   SOLEHAV André R:
FRIDMAN Milton   D 2 V 5   BRANDBERG Hugo R:
KUTTI David   V 5 D 3   ERIKSSON Isak R:
BRANDBERG Hugo   D 4 V 5   EIKANGER Olav R:
SOLEHAV André   V 5 D 3   FRIDMAN Milton R:

No. 8: Results checked
Pi 8 | Sun 08:30 | Referee: AL-NUAIMI Muhannad

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
SWE THÖRN Lukas
WFF Örebro
1 D2 D2 D2 D4 V5 1 15 24 0.200 -9 6. 51.
SWE NYHOLM Adam
FKC Karlskrona
2 V5 V5 D2 D2 V5 3 19 18 0.600 1 2. 24.
SWE POURMAND Nima
LöFK Lidingö
3 V5 D2 D2 D4 D2 1 15 22 0.200 -7 5. 49.
SWE ARONOWITSCH Zeev
DIF Stockholm
4 V5 V5 V5 V5 V5 5 25 7 1.000 18 1. 2.
NOR BAKKE Alexander
Stavanger FK
5 V5 V5 V5 D1 D3 3 19 20 0.600 -1 3. 27.
NOR WESTGAARD Morten Isaksen
Njård Fekting
6 D4 D4 V5 D0 V5 2 18 20 0.400 -2 4. 36.
details
NYHOLM Adam   V 5 D 2   THÖRN Lukas R:
POURMAND Nima   D 2 V 5   ARONOWITSCH Zeev R:
BAKKE Alexander   D 3 V 5   WESTGAARD Morten Isaksen R:
THÖRN Lukas   D 2 V 5   POURMAND Nima R:
WESTGAARD Morten Isaksen   D 4 V 5   NYHOLM Adam R:
ARONOWITSCH Zeev   V 5 D 1   BAKKE Alexander R:
WESTGAARD Morten Isaksen   D 4 V 5   THÖRN Lukas R:
BAKKE Alexander   V 5 D 4   POURMAND Nima R:
NYHOLM Adam   D 2 V 5   ARONOWITSCH Zeev R:
THÖRN Lukas   D 4 V 5   BAKKE Alexander R:
ARONOWITSCH Zeev   V 5 D 0   WESTGAARD Morten Isaksen R:
POURMAND Nima   D 2 V 5   NYHOLM Adam R:
ARONOWITSCH Zeev   V 5 D 2   THÖRN Lukas R:
NYHOLM Adam   D 2 V 5   BAKKE Alexander R:
WESTGAARD Morten Isaksen   V 5 D 2   POURMAND Nima R:

No. 9: Results checked
Pi 9 | Sun 08:30 | Referee: WRAMNER Stefan

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
SWE JÄRESLÄTT Harry
MFFG Malmö
1 D2 D2 V5 D2 D2 1 13 21 0.200 -8 6. 50.
SWE ENGSTRAND Theodor
ARA Helsingborg
2 V5 D2 V5 V5 V5 4 22 16 0.800 6 2. 10.
SWE SONTAGH Jakob
DIF Stockholm
3 V5 V5 D2 V5 V5 4 22 15 0.800 7 1. 9.
NOR GÖTHLIN Gustav
1 NjF Oslo
4 D1 D2 V3 V5 D4 2 15 19 0.400 -4 4. 39.
NOR STORMARK Christoffer
Bergens FK
5 V5 D4 D4 D2 D4 1 19 22 0.200 -3 5. 46.
SWE ULLTJÄRN Julius
LFK Linköping
6 V5 D3 D4 V5 V5 3 22 20 0.600 2 3. 22.
details
ENGSTRAND Theodor   V 5 D 2   JÄRESLÄTT Harry R:
SONTAGH Jakob   D 2 V 3   GÖTHLIN Gustav R:
STORMARK Christoffer   D 4 V 5   ULLTJÄRN Julius R:
JÄRESLÄTT Harry   D 2 V 5   SONTAGH Jakob R:
ULLTJÄRN Julius   D 3 V 5   ENGSTRAND Theodor R:
GÖTHLIN Gustav   V 5 D 2   STORMARK Christoffer R:
ULLTJÄRN Julius   V 5 D 2   JÄRESLÄTT Harry R:
STORMARK Christoffer   D 4 V 5   SONTAGH Jakob R:
ENGSTRAND Theodor   V 5 D 2   GÖTHLIN Gustav R:
JÄRESLÄTT Harry   D 2 V 5   STORMARK Christoffer R:
GÖTHLIN Gustav   D 4 V 5   ULLTJÄRN Julius R:
SONTAGH Jakob   V 5 D 2   ENGSTRAND Theodor R:
GÖTHLIN Gustav   D 1 V 5   JÄRESLÄTT Harry R:
ENGSTRAND Theodor   V 5 D 4   STORMARK Christoffer R:
ULLTJÄRN Julius   D 4 V 5   SONTAGH Jakob R: