Uppsala Cup | Epee | Men's | U17 | Individual | Uppsala (SWE)

Date: 08.09.2019 09:32 | Svenska Fäktförbundet

y: Table of 128, z: Table of 64
A: Table of 32, B: Table of 16, H: Table of 8
I: Semi-Final, K: Final

 

y | Table of 128

z | Table of 64

1 KELLY Christopher
ST DIF Stockholm
SWE Pi
128 *** bye ***
65 HOFLING Leon
SY C4 Kristianstad
SWE V 15
64 JONSSON Isak
MS KFF Knivsta
SWE D 7
33 HULT Isac
ST GoFK Visby
SWE Pi
96 *** bye ***
97 *** bye *** Pi
32 NORDTVEIT Didrik
SO Stavanger FK
NOR
17 STÅHL Folke
ST DIF Stockholm
SWE Pi
112 *** bye ***
81 *** bye *** Pi
48 DE VITA Gianmaria
STF Stavanger
ITA
49 HJORTSMARKER Knut
MS LFK Linköping
SWE Pi
80 *** bye ***
113 *** bye *** Pi
16 ENGVALL Olle
VS HFS Halmstad
SWE
9 DRAUGEDALEN Emil
OS Nøtterøy FK
NOR Pi
120 *** bye ***
73 *** bye *** Pi
56 FURENES Filip
STF Stavanger
NOR
41 ROVELSTAD Ivan
MS KFF Knivsta
SWE Pi
88 *** bye ***
105 *** bye *** Pi
24 ISLAS FLYGARE Lucas
MS UF Uppsala
SWE
25 ERIKSSON Isak
MS I2 Karlstad
SWE Pi
104 *** bye ***
89 *** bye *** Pi
40 BJARTMAR Otto
SY MF19 Malmö
SWE
57 GUSTAFSSON Elias
SY MF19 Malmö
SWE Pi
72 *** bye ***
121 *** bye *** Pi
8 KUTTI David
MS WFF Örebro
SWE
5 ULLTJÄRN Julius
MS LFK Linköping
SWE Pi
124 *** bye ***
69 *** bye *** Pi
60 PETTERSSON Isac
MS KFF Knivsta
SWE
37 ANDERSSON Juan
NL ÖFFK Östersund
SWE Pi
92 *** bye ***
101 *** bye *** Pi
28 BÄCKSTRÖM Ian
ST FFF Stockholm
SWE
21 FAGERSTEDT Jakob
ST DIF Stockholm
SWE Pi
108 *** bye ***
85 *** bye *** Pi
44 POURMAND Liam
ST LöFK Lidingö
SWE
53 GRINNEN Benjamin
Njård Fekting
NOR Pi
76 *** bye ***
117 *** bye *** Pi
12 MANCEWICZ Mikolaj
ST GoFK Visby
SWE
13 BECKEMAN Erik
ST DIF Stockholm
SWE Pi
116 *** bye ***
77 *** bye *** Pi
52 OXHOLM WAGNER Alec
HS Hellerup FK
DEN
45 PERSSON TÖRN Caspian
SY YFK Ystad
SWE Pi
84 *** bye ***
109 *** bye *** Pi
20 BAKKE Alexander
SO Stavanger FK
NOR
29 HOLMEN Franz Philip Pap
BYF Oslo
NOR Pi
100 *** bye ***
93 *** bye *** Pi
36 KRASIKOVAS Emilis
SO Stavanger FK
NOR
61 THARALDSEN Kristoffer
NjF Oslo
NOR Pi BLAB
Sat 14:40
68 *** bye ***
125 *** bye *** Pi
4 STÅHL Gösta
ST DIF Stockholm
SWE
3 MALVIK Aleksander
Titan Fekteklubb
NOR Pi
126 *** bye ***
67 WALLENTIN Ludvig
ST DIF Stockholm
SWE V 15
62 CLACHAN Alexander
MS UF Uppsala
SWE D 10
35 POURMAND Nima
ST LöFK Lidingö
SWE Pi
94 *** bye ***
99 *** bye *** Pi
30 RASMUSON Jakob
ST DIF Stockholm
SWE
19 FRIDH Simon
SY FKC Karlskrona
SWE Pi
110 *** bye ***
83 *** bye *** Pi
46 SOERUM Inge
BYF Oslo
NOR
51 ASK Theo
SY AFiL Lund
SWE Pi
78 *** bye ***
115 *** bye *** Pi
14 BURUM-AUENSEN Alexander
NjF Oslo
NOR
11 EIKANGER Olav
BF Bergen
NOR Pi
118 *** bye ***
75 *** bye *** Pi
54 WINBLAD Vincent
SY MF19 Malmö
SWE
43 FORSMAN Emil
SY FKC Karlskrona
SWE Pi
86 *** bye ***
107 *** bye *** Pi
22 NYHOLM Adam
SY FKC Karlskrona
SWE
27 ENGSTRAND Theodor
SY ARA Helsingborg
SWE Pi
102 *** bye ***
91 *** bye *** Pi
38 IRGENS-JENSEN Eirik
BYF Oslo
NOR
59 SÖNNERGREN Simon
SY MF19 Malmö
SWE Pi
70 *** bye ***
123 *** bye *** Pi
6 GÖTHLIN Gustav
NjF Oslo
NOR
7 SEIKO Pontus
MS WFF Örebro
SWE Pi
122 *** bye ***
71 *** bye *** Pi
58 MOE LUMB Tristan
NjF Oslo
NOR
39 PALMQVIST Elias
SY AFiL Lund
SWE Pi
90 *** bye ***
103 *** bye *** Pi
26 BOUMEDIENNE Sami
ST LöFK Lidingö
SWE
23 TUNKLEV Edmund
SY ARA Helsingborg
SWE Pi
106 *** bye ***
87 *** bye *** Pi
42 WIBERG Carl
ST DIF Stockholm
SWE
55 KÄNNGÅRD Gustaf
ST LöFK Lidingö
SWE Pi
74 *** bye ***
119 *** bye *** Pi
10 DRAUGEDALEN Elias
OS Nøtterøy FK
NOR
15 BRANDBERG Hugo
VS KF99 Kungsbacka
SWE Pi
114 *** bye ***
79 *** bye *** Pi
50 HEIBERG Kasper Mathisen
OS Nøtterøy FK
NOR
47 POCSI Tomi
ST DIF Stockholm
SWE Pi
82 *** bye ***
111 *** bye *** Pi
18 FRIDMAN Milton
ST DIF Stockholm
SWE
31 POUSETTE Charlie
ST FFF Stockholm
SWE Pi
98 *** bye ***
95 *** bye *** Pi
34 NYMAN Jakob
ST DIF Stockholm
SWE
63 SYNNING Emanuel
MS KFF Knivsta
SWE D 10
66 SKARVE Viktor
ST DIF Stockholm
SWE V 15
127 *** bye *** Pi
2 KARLSEN Henning
BF Bergen
NOR
 
KELLY Christopher
ST DIF Stockholm
SWE V 15
HOFLING Leon
SY C4 Kristianstad
SWE D 1
 
 
HULT Isac
ST GoFK Visby
SWE V 15
NORDTVEIT Didrik
SO Stavanger FK
NOR D 7
 
 
STÅHL Folke
ST DIF Stockholm
SWE D 9
DE VITA Gianmaria
STF Stavanger
ITA V 15
 
 
HJORTSMARKER Knut
MS LFK Linköping
SWE V 15
ENGVALL Olle
VS HFS Halmstad
SWE D 13
 
 
DRAUGEDALEN Emil
OS Nøtterøy FK
NOR V 15
FURENES Filip
STF Stavanger
NOR D 11
 
 
ROVELSTAD Ivan
MS KFF Knivsta
SWE D 10
ISLAS FLYGARE Lucas
MS UF Uppsala
SWE V 15
 
 
ERIKSSON Isak
MS I2 Karlstad
SWE V 15
BJARTMAR Otto
SY MF19 Malmö
SWE D 6
 
 
GUSTAFSSON Elias
SY MF19 Malmö
SWE D 6
KUTTI David
MS WFF Örebro
SWE V 15
 
 
ULLTJÄRN Julius
MS LFK Linköping
SWE V 15
PETTERSSON Isac
MS KFF Knivsta
SWE D 8
 
 
ANDERSSON Juan
NL ÖFFK Östersund
SWE V 15
BÄCKSTRÖM Ian
ST FFF Stockholm
SWE D 12
 
 
FAGERSTEDT Jakob
ST DIF Stockholm
SWE V 15
POURMAND Liam
ST LöFK Lidingö
SWE D 5
 
 
GRINNEN Benjamin
Njård Fekting
NOR D 5
MANCEWICZ Mikolaj
ST GoFK Visby
SWE V 15
 
 
BECKEMAN Erik
ST DIF Stockholm
SWE V 15
OXHOLM WAGNER Alec
HS Hellerup FK
DEN D 13
 
 
PERSSON TÖRN Caspian
SY YFK Ystad
SWE V 15
BAKKE Alexander
SO Stavanger FK
NOR D 12
 
 
HOLMEN Franz Philip Pap
BYF Oslo
NOR D 11
KRASIKOVAS Emilis
SO Stavanger FK
NOR V 15
 
 
THARALDSEN Kristoffer
NjF Oslo
NOR D 5
STÅHL Gösta
ST DIF Stockholm
SWE V 15
 
 
MALVIK Aleksander
Titan Fekteklubb
NOR V 15
WALLENTIN Ludvig
ST DIF Stockholm
SWE D 5
 
 
POURMAND Nima
ST LöFK Lidingö
SWE V 15
RASMUSON Jakob
ST DIF Stockholm
SWE D 7
 
 
FRIDH Simon
SY FKC Karlskrona
SWE V 15
SOERUM Inge
BYF Oslo
NOR D 14
 
 
ASK Theo
SY AFiL Lund
SWE D 9
BURUM-AUENSEN Alexander
NjF Oslo
NOR V 15
 
 
EIKANGER Olav
BF Bergen
NOR V 0
WINBLAD Vincent
SY MF19 Malmö
SWE D 0
 
 
FORSMAN Emil
SY FKC Karlskrona
SWE D 11
NYHOLM Adam
SY FKC Karlskrona
SWE V 15
 
 
ENGSTRAND Theodor
SY ARA Helsingborg
SWE V 15
IRGENS-JENSEN Eirik
BYF Oslo
NOR D 14
 
 
SÖNNERGREN Simon
SY MF19 Malmö
SWE V 15
GÖTHLIN Gustav
NjF Oslo
NOR D 13
 
 
SEIKO Pontus
MS WFF Örebro
SWE V 15
MOE LUMB Tristan
NjF Oslo
NOR D 5
 
 
PALMQVIST Elias
SY AFiL Lund
SWE V 15
BOUMEDIENNE Sami
ST LöFK Lidingö
SWE D 10
 
 
TUNKLEV Edmund
SY ARA Helsingborg
SWE D 13
WIBERG Carl
ST DIF Stockholm
SWE V 15
 
 
KÄNNGÅRD Gustaf
ST LöFK Lidingö
SWE D 8
DRAUGEDALEN Elias
OS Nøtterøy FK
NOR V 15
 
 
BRANDBERG Hugo
VS KF99 Kungsbacka
SWE V 15
HEIBERG Kasper Mathisen
OS Nøtterøy FK
NOR D 14
 
 
POCSI Tomi
ST DIF Stockholm
SWE V 15
FRIDMAN Milton
ST DIF Stockholm
SWE D 8
 
 
POUSETTE Charlie
ST FFF Stockholm
SWE D 13
NYMAN Jakob
ST DIF Stockholm
SWE V 15
 
 
SKARVE Viktor
ST DIF Stockholm
SWE V 15
KARLSEN Henning
BF Bergen
NOR D 14
 
back to top
 

A | Table of 32

B | Table of 16

H | Table of 8

1 KELLY Christopher
ST DIF Stockholm
SWE V 15
32 HULT Isac
ST GoFK Visby
SWE D 3
17 DE VITA Gianmaria
STF Stavanger
ITA V 15
16 HJORTSMARKER Knut
MS LFK Linköping
SWE D 6
9 DRAUGEDALEN Emil
OS Nøtterøy FK
NOR V 15
24 ISLAS FLYGARE Lucas
MS UF Uppsala
SWE D 8
25 ERIKSSON Isak
MS I2 Karlstad
SWE D 4
8 KUTTI David
MS WFF Örebro
SWE V 15
5 ULLTJÄRN Julius
MS LFK Linköping
SWE D 9
28 ANDERSSON Juan
NL ÖFFK Östersund
SWE V 15
21 FAGERSTEDT Jakob
ST DIF Stockholm
SWE D 4
12 MANCEWICZ Mikolaj
ST GoFK Visby
SWE V 15
13 BECKEMAN Erik
ST DIF Stockholm
SWE V 15
20 PERSSON TÖRN Caspian
SY YFK Ystad
SWE D 10
29 KRASIKOVAS Emilis
SO Stavanger FK
NOR D 8
4 STÅHL Gösta
ST DIF Stockholm
SWE V 15
3 MALVIK Aleksander
Titan Fekteklubb
NOR V 15
30 POURMAND Nima
ST LöFK Lidingö
SWE D 4
19 FRIDH Simon
SY FKC Karlskrona
SWE D 13
14 BURUM-AUENSEN Alexander
NjF Oslo
NOR V 15
11 EIKANGER Olav
BF Bergen
NOR V 15
22 NYHOLM Adam
SY FKC Karlskrona
SWE D 8
27 ENGSTRAND Theodor
SY ARA Helsingborg
SWE V 15
6 SÖNNERGREN Simon
SY MF19 Malmö
SWE D 5
7 SEIKO Pontus
MS WFF Örebro
SWE V 15
26 PALMQVIST Elias
SY AFiL Lund
SWE D 8
23 WIBERG Carl
ST DIF Stockholm
SWE D 14
10 DRAUGEDALEN Elias
OS Nøtterøy FK
NOR V 15
15 BRANDBERG Hugo
VS KF99 Kungsbacka
SWE D 9
18 POCSI Tomi
ST DIF Stockholm
SWE V 15
31 NYMAN Jakob
ST DIF Stockholm
SWE V 15
2 SKARVE Viktor
ST DIF Stockholm
SWE D 12
 
KELLY Christopher
ST DIF Stockholm
SWE V 15
DE VITA Gianmaria
STF Stavanger
ITA D 4
 
 
DRAUGEDALEN Emil
OS Nøtterøy FK
NOR D 7
KUTTI David
MS WFF Örebro
SWE V 13
 
 
ANDERSSON Juan
NL ÖFFK Östersund
SWE D 6
MANCEWICZ Mikolaj
ST GoFK Visby
SWE V 15
 
 
BECKEMAN Erik
ST DIF Stockholm
SWE D 11
STÅHL Gösta
ST DIF Stockholm
SWE V 15
 
 
MALVIK Aleksander
Titan Fekteklubb
NOR D 13
BURUM-AUENSEN Alexander
NjF Oslo
NOR V 15
 
 
EIKANGER Olav
BF Bergen
NOR V 15
ENGSTRAND Theodor
SY ARA Helsingborg
SWE D 7
 
 
SEIKO Pontus
MS WFF Örebro
SWE D 9
DRAUGEDALEN Elias
OS Nøtterøy FK
NOR V 15
 
 
POCSI Tomi
ST DIF Stockholm
SWE V 15
NYMAN Jakob
ST DIF Stockholm
SWE D 13
 
 
 
 
KELLY Christopher
ST DIF Stockholm
SWE V 15
KUTTI David
MS WFF Örebro
SWE D 10
 
 
 
 
 
 
MANCEWICZ Mikolaj
ST GoFK Visby
SWE V 15
STÅHL Gösta
ST DIF Stockholm
SWE D 10
 
 
 
 
 
 
BURUM-AUENSEN Alexander
NjF Oslo
NOR D 12
EIKANGER Olav
BF Bergen
NOR V 15
 
 
 
 
 
 
DRAUGEDALEN Elias
OS Nøtterøy FK
NOR V 15
POCSI Tomi
ST DIF Stockholm
SWE D 9
 
 
 
back to top
 

I | Semi-Final

K | Final

1 KELLY Christopher
ST DIF Stockholm
SWE V 15
4 MANCEWICZ Mikolaj
ST GoFK Visby
SWE D 12
3 EIKANGER Olav
BF Bergen
NOR D 5
2 DRAUGEDALEN Elias
OS Nøtterøy FK
NOR V 15
 
KELLY Christopher
ST DIF Stockholm
SWE V 0
DRAUGEDALEN Elias
OS Nøtterøy FK
NOR D 0
 
back to top