Uppsala Cup | Epee | Men's | U17 | Individual | Uppsala (SWE)

Date: 08.09.2019 09:32 | Svenska Fäktförbundet


No. 1: Results checked
Pi 1 | Sat 09:00 | Referee: DAHNBERG Michael

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 7 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
SWE KELLY Christopher
DIF Stockholm
1 V5 V5 V5 V5 V5 V5 6 30 9 1.000 21 1. 1.
NOR BURUM-AUENSEN Alexander
1 NjF Oslo
2 D3 V5 V5 V5 V5 V5 5 28 16 0.833 12 2. 11.
SWE HULT Isac
GoFK Visby
3 D2 D2 V5 D4 D1 V5 2 19 24 0.333 -5 4. 46.
SWE NYMAN Jakob
DIF Stockholm
4 D1 D4 D2 V5 D2 V5 2 19 25 0.333 -6 5. 47.
SWE ASK Theo
AFiL Lund
5 D0 D2 V5 D1 D4 D4 1 16 29 0.167 -13 7. 59.
NOR EIKANGER Olav
1 BF Bergen
6 D3 D3 V5 V5 V5 D3 3 24 22 0.500 2 3. 34.
ITA DE VITA Gianmaria
1 STF Stavanger
7 D0 D0 D2 D4 V5 V5 2 16 27 0.333 -11 6. 50.
details
NYMAN Jakob   D 1 V 5   KELLY Christopher R:
ASK Theo   D 2 V 5   BURUM-AUENSEN Alexander R:
EIKANGER Olav   V 5 D 1   HULT Isac R:
KELLY Christopher   V 5 D 0   DE VITA Gianmaria R:
NYMAN Jakob   V 5 D 1   ASK Theo R:
HULT Isac   D 2 V 5   BURUM-AUENSEN Alexander R:
DE VITA Gianmaria   V 5 D 3   EIKANGER Olav R:
KELLY Christopher   V 5 D 0   ASK Theo R:
HULT Isac   V 5 D 2   NYMAN Jakob R:
BURUM-AUENSEN Alexander   V 5 D 3   EIKANGER Olav R:
DE VITA Gianmaria   V 5 D 4   ASK Theo R:
KELLY Christopher   V 5 D 2   HULT Isac R:
EIKANGER Olav   V 5 D 2   NYMAN Jakob R:
BURUM-AUENSEN Alexander   V 5 D 0   DE VITA Gianmaria R:
ASK Theo   V 5 D 4   HULT Isac R:
EIKANGER Olav   D 3 V 5   KELLY Christopher R:
NYMAN Jakob   D 4 V 5   BURUM-AUENSEN Alexander R:
HULT Isac   V 5 D 2   DE VITA Gianmaria R:
ASK Theo   D 4 V 5   EIKANGER Olav R:
BURUM-AUENSEN Alexander   D 3 V 5   KELLY Christopher R:
DE VITA Gianmaria   D 4 V 5   NYMAN Jakob R:

No. 2: Results checked
Pi 2 | Sat 09:00 | Referee: LINDGREN Julia

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 7 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
SWE FRIDMAN Milton
DIF Stockholm
1 V5 V5 V5 V5 D3 D1 4 24 19 0.667 5 4. 22.
SWE SÖNNERGREN Simon
MF19 Malmö
2 D3 D2 V5 D4 D0 D2 1 16 28 0.167 -12 6. 58.
NOR DRAUGEDALEN Elias
Nøtterøy FK
3 D2 V5 V5 V5 D3 V5 Abandon
SWE WALLENTIN Ludvig
DIF Stockholm
4 D1 D3 D2 D2 D3 D1 0 12 30 0.000 -18 7. 66.
SWE HJORTSMARKER Knut
LFK Linköping
5 D3 V5 D2 V5 D2 D2 2 19 26 0.333 -7 5. 48.
NOR GÖTHLIN Gustav
1 NjF Oslo
6 V5 V5 V5 V5 V5 V5 6 30 15 1.000 15 1. 5.
SWE MANCEWICZ Mikolaj
GoFK Visby
7 V5 V5 D2 V5 V5 D4 4 26 16 0.667 10 2. 15.
details
WALLENTIN Ludvig   D 1 V 5   FRIDMAN Milton R:
HJORTSMARKER Knut   V 5 D 4   SÖNNERGREN Simon R:
GÖTHLIN Gustav   V 5 D 3   DRAUGEDALEN Elias R:
FRIDMAN Milton   D 1 V 5   MANCEWICZ Mikolaj R:
WALLENTIN Ludvig   D 2 V 5   HJORTSMARKER Knut R:
DRAUGEDALEN Elias   V 5 D 2   SÖNNERGREN Simon R:
MANCEWICZ Mikolaj   D 4 V 5   GÖTHLIN Gustav R:
FRIDMAN Milton   V 5 D 3   HJORTSMARKER Knut R:
DRAUGEDALEN Elias   V 5 D 2   WALLENTIN Ludvig R:
SÖNNERGREN Simon   D 0 V 5   GÖTHLIN Gustav R:
MANCEWICZ Mikolaj   V 5 D 2   HJORTSMARKER Knut R:
FRIDMAN Milton   V 5 D 2   DRAUGEDALEN Elias R:
GÖTHLIN Gustav   V 5 D 3   WALLENTIN Ludvig R:
SÖNNERGREN Simon   D 2 V 5   MANCEWICZ Mikolaj R:
HJORTSMARKER Knut   D 2 V 5   DRAUGEDALEN Elias R:
GÖTHLIN Gustav   V 5 D 3   FRIDMAN Milton R:
WALLENTIN Ludvig   D 3 V 5   SÖNNERGREN Simon R:
DRAUGEDALEN Elias   V 5 D 2   MANCEWICZ Mikolaj R:
HJORTSMARKER Knut   D 2 V 5   GÖTHLIN Gustav R:
SÖNNERGREN Simon   D 3 V 5   FRIDMAN Milton R:
MANCEWICZ Mikolaj   V 5 D 1   WALLENTIN Ludvig R:

No. 3: Results checked
Pi 3 | Sat 09:00 | Referee: TORESTEN Mikael

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 7 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
SWE KUTTI David
WFF Örebro
1 V5 V5 V5 V5 V5 D2 5 27 13 0.833 14 2. 7.
NOR THARALDSEN Kristoffer
1 NjF Oslo
2 D2 D4 D1 D4 D1 D1 0 13 30 0.000 -17 7. 65.
SWE WINBLAD Vincent
MF19 Malmö
3 D0 V5 V5 V5 D3 D1 Abandon
SWE RASMUSON Jakob
DIF Stockholm
4 D3 V5 D4 V5 D1 D3 2 21 24 0.333 -3 5. 42.
SWE CLACHAN Alexander
UF Uppsala
5 D0 V5 D1 D4 D2 D0 1 12 29 0.167 -17 6. 63.
SWE BÄCKSTRÖM Ian
FFF Stockholm
6 D3 V5 V5 V4 V5 D2 4 24 17 0.667 7 3. 19.
NOR KARLSEN Henning
1 BF Bergen
7 V5 V5 V5 V5 V5 V5 6 30 9 1.000 21 1. 1.
details
RASMUSON Jakob   D 3 V 5   KUTTI David R:
CLACHAN Alexander   V 5 D 4   THARALDSEN Kristoffer R:
BÄCKSTRÖM Ian   V 5 D 3   WINBLAD Vincent R:
KUTTI David   D 2 V 5   KARLSEN Henning R:
RASMUSON Jakob   V 5 D 4   CLACHAN Alexander R:
WINBLAD Vincent   V 5 D 4   THARALDSEN Kristoffer R:
KARLSEN Henning   V 5 D 2   BÄCKSTRÖM Ian R:
KUTTI David   V 5 D 0   CLACHAN Alexander R:
WINBLAD Vincent   V 5 D 4   RASMUSON Jakob R:
THARALDSEN Kristoffer   D 1 V 5   BÄCKSTRÖM Ian R:
KARLSEN Henning   V 5 D 0   CLACHAN Alexander R:
KUTTI David   V 5 D 0   WINBLAD Vincent R:
BÄCKSTRÖM Ian   V 4 D 1   RASMUSON Jakob R:
THARALDSEN Kristoffer   D 1 V 5   KARLSEN Henning R:
CLACHAN Alexander   D 1 V 5   WINBLAD Vincent R:
BÄCKSTRÖM Ian   D 3 V 5   KUTTI David R:
RASMUSON Jakob   V 5 D 1   THARALDSEN Kristoffer R:
WINBLAD Vincent   D 1 V 5   KARLSEN Henning R:
CLACHAN Alexander   D 2 V 5   BÄCKSTRÖM Ian R:
THARALDSEN Kristoffer   D 2 V 5   KUTTI David R:
KARLSEN Henning   V 5 D 3   RASMUSON Jakob R:

No. 4: Results checked
Pi 4 | Sat 09:00 | Referee: HEDBERG Jenny

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 7 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
NOR MALVIK Aleksander
1 Titan Fekteklubb
1 V5 V5 V5 V5 V5 V5 6 30 13 1.000 17 1. 3.
SWE ISLAS FLYGARE Lucas
UF Uppsala
2 D2 V5 V5 D4 V5 V5 4 26 22 0.667 4 3. 24.
SWE PALMQVIST Elias
AFiL Lund
3 D3 D4 D1 V5 D4 V4 2 21 25 0.333 -4 5. 44.
SWE FRIDH Simon
FKC Karlskrona
4 D3 D3 V5 D4 V5 V5 3 25 23 0.500 2 4. 33.
SWE STÅHL Folke
DIF Stockholm
5 D4 V5 D4 V5 V5 V5 4 28 20 0.667 8 2. 16.
SWE HOFLING Leon
C4 Kristianstad
6 D0 D2 V5 D3 D0 D3 1 13 29 0.167 -16 7. 62.
NOR MOE LUMB Tristan
1 NjF Oslo
7 D1 D3 D1 D4 D2 V5 1 16 27 0.167 -11 6. 57.
details
FRIDH Simon   D 3 V 5   MALVIK Aleksander R:
STÅHL Folke   V 5 D 4   ISLAS FLYGARE Lucas R:
HOFLING Leon   V 5 D 4   PALMQVIST Elias R:
MALVIK Aleksander   V 5 D 1   MOE LUMB Tristan R:
FRIDH Simon   D 4 V 5   STÅHL Folke R:
PALMQVIST Elias   D 4 V 5   ISLAS FLYGARE Lucas R:
MOE LUMB Tristan   V 5 D 3   HOFLING Leon R:
MALVIK Aleksander   V 5 D 4   STÅHL Folke R:
PALMQVIST Elias   D 1 V 5   FRIDH Simon R:
ISLAS FLYGARE Lucas   V 5 D 2   HOFLING Leon R:
MOE LUMB Tristan   D 2 V 5   STÅHL Folke R:
MALVIK Aleksander   V 5 D 3   PALMQVIST Elias R:
HOFLING Leon   D 3 V 5   FRIDH Simon R:
ISLAS FLYGARE Lucas   V 5 D 3   MOE LUMB Tristan R:
STÅHL Folke   D 4 V 5   PALMQVIST Elias R:
HOFLING Leon   D 0 V 5   MALVIK Aleksander R:
FRIDH Simon   D 3 V 5   ISLAS FLYGARE Lucas R:
PALMQVIST Elias   V 4 D 1   MOE LUMB Tristan R:
STÅHL Folke   V 5 D 0   HOFLING Leon R:
ISLAS FLYGARE Lucas   D 2 V 5   MALVIK Aleksander R:
MOE LUMB Tristan   D 4 V 5   FRIDH Simon R:

No. 5: Results checked
Pi 5 | Sat 09:00 | Referee: RÖNNMARK Marcus

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 7 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
NOR BAKKE Alexander
Stavanger FK
1 V5 V5 V5 V5 D2 V5 5 27 14 0.833 13 2. 10.
DEN OXHOLM WAGNER Alec
Hellerup FK
2 D4 V5 D1 D3 D1 V5 2 19 22 0.333 -3 5. 43.
SWE SKARVE Viktor
DIF Stockholm
3 D2 D2 D1 D1 D4 V5 1 15 28 0.167 -13 6. 60.
NOR HOLMEN Franz Philip Pap
1 BYF Oslo
4 D2 V5 V5 V5 D2 V5 4 24 17 0.667 7 3. 19.
SWE ENGVALL Olle
HFS Halmstad
5 D1 V5 V5 D3 D3 V5 3 22 21 0.500 1 4. 36.
SWE ULLTJÄRN Julius
LFK Linköping
6 V5 V5 V5 V5 V5 V5 6 30 14 1.000 16 1. 4.
SWE PETTERSSON Isac
KFF Knivsta
7 D0 D0 D3 D2 D2 D2 0 9 30 0.000 -21 7. 67.
details
HOLMEN Franz Philip Pap   D 2 V 5   BAKKE Alexander R:
ENGVALL Olle   V 5 D 3   OXHOLM WAGNER Alec R:
ULLTJÄRN Julius   V 5 D 4   SKARVE Viktor R:
BAKKE Alexander   V 5 D 0   PETTERSSON Isac R:
HOLMEN Franz Philip Pap   V 5 D 3   ENGVALL Olle R:
SKARVE Viktor   D 2 V 5   OXHOLM WAGNER Alec R:
PETTERSSON Isac   D 2 V 5   ULLTJÄRN Julius R:
BAKKE Alexander   V 5 D 1   ENGVALL Olle R:
SKARVE Viktor   D 1 V 5   HOLMEN Franz Philip Pap R:
OXHOLM WAGNER Alec   D 1 V 5   ULLTJÄRN Julius R:
PETTERSSON Isac   D 2 V 5   ENGVALL Olle R:
BAKKE Alexander   V 5 D 2   SKARVE Viktor R:
ULLTJÄRN Julius   V 5 D 2   HOLMEN Franz Philip Pap R:
OXHOLM WAGNER Alec   V 5 D 0   PETTERSSON Isac R:
ENGVALL Olle   V 5 D 1   SKARVE Viktor R:
ULLTJÄRN Julius   V 5 D 2   BAKKE Alexander R:
HOLMEN Franz Philip Pap   V 5 D 1   OXHOLM WAGNER Alec R:
SKARVE Viktor   V 5 D 3   PETTERSSON Isac R:
ENGVALL Olle   D 3 V 5   ULLTJÄRN Julius R:
OXHOLM WAGNER Alec   D 4 V 5   BAKKE Alexander R:
PETTERSSON Isac   D 2 V 5   HOLMEN Franz Philip Pap R:

No. 6: Results checked
Pi GRONB | Sat 09:00 | Referee: MAGNUS Knut Henrik

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 7 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
NOR GRINNEN Benjamin
1 Njård Fekting
1 V5 D1 D3 D3 D2 D1 1 15 28 0.167 -13 7. 60.
SWE JONSSON Isak
KFF Knivsta
2 D3 D2 V5 D3 D2 D3 1 18 29 0.167 -11 6. 56.
SWE ANDERSSON Juan
ÖFFK Östersund
3 V5 V5 V5 V5 D2 V5 5 27 13 0.833 14 1. 7.
SWE ENGSTRAND Theodor
ARA Helsingborg
4 V5 D4 D0 D2 D2 V5 2 18 27 0.333 -9 5. 49.
SWE POCSI Tomi
DIF Stockholm
5 V5 V5 D4 V5 D3 D0 3 22 19 0.500 3 4. 32.
SWE BOUMEDIENNE Sami
LöFK Lidingö
6 V5 V5 V5 V5 V5 D3 5 28 15 0.833 13 2. 9.
SWE POUSETTE Charlie
FFF Stockholm
7 V5 V5 D1 D4 V1 V4 4 20 17 0.667 3 3. 25.
details
ENGSTRAND Theodor   V 5 D 3   GRINNEN Benjamin R:
POCSI Tomi   V 5 D 3   JONSSON Isak R:
BOUMEDIENNE Sami   V 5 D 2   ANDERSSON Juan R:
GRINNEN Benjamin   D 1 V 5   POUSETTE Charlie R:
ENGSTRAND Theodor   D 2 V 5   POCSI Tomi R:
ANDERSSON Juan   V 5 D 2   JONSSON Isak R:
POUSETTE Charlie   V 4 D 3   BOUMEDIENNE Sami R:
GRINNEN Benjamin   D 3 V 5   POCSI Tomi R:
ANDERSSON Juan   V 5 D 0   ENGSTRAND Theodor R:
JONSSON Isak   D 2 V 5   BOUMEDIENNE Sami R:
POUSETTE Charlie   V 1 D 0   POCSI Tomi R:
GRINNEN Benjamin   D 1 V 5   ANDERSSON Juan R:
BOUMEDIENNE Sami   V 5 D 2   ENGSTRAND Theodor R:
JONSSON Isak   D 3 V 5   POUSETTE Charlie R:
POCSI Tomi   D 4 V 5   ANDERSSON Juan R:
BOUMEDIENNE Sami   V 5 D 2   GRINNEN Benjamin R:
ENGSTRAND Theodor   D 4 V 5   JONSSON Isak R:
ANDERSSON Juan   V 5 D 1   POUSETTE Charlie R:
POCSI Tomi   D 3 V 5   BOUMEDIENNE Sami R:
JONSSON Isak   D 3 V 5   GRINNEN Benjamin R:
POUSETTE Charlie   D 4 V 5   ENGSTRAND Theodor R:

No. 7: Results checked
Pi BLAA | Sat 09:00 | Referee: ULFSSON FALKNER Per

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
SWE SYNNING Emanuel
KFF Knivsta
1 D1 D1 D3 D4 D1 0 10 25 0.000 -15 6. 64.
SWE STÅHL Gösta
DIF Stockholm
2 V5 V5 V5 V5 V5 5 25 11 1.000 14 1. 6.
SWE NYHOLM Adam
FKC Karlskrona
3 V5 D3 V5 V5 D1 3 19 17 0.600 2 3. 28.
SWE POURMAND Nima
LöFK Lidingö
4 V5 D3 D3 V5 D4 2 20 22 0.400 -2 4. 41.
SWE GUSTAFSSON Elias
MF19 Malmö
5 V5 D0 D3 D4 D3 1 15 24 0.200 -9 5. 54.
NOR DRAUGEDALEN Emil
Nøtterøy FK
6 V5 D4 V5 V5 V5 4 24 14 0.800 10 2. 12.
details
STÅHL Gösta   V 5 D 1   SYNNING Emanuel R:
NYHOLM Adam   V 5 D 3   POURMAND Nima R:
GUSTAFSSON Elias   D 3 V 5   DRAUGEDALEN Emil R:
SYNNING Emanuel   D 1 V 5   NYHOLM Adam R:
DRAUGEDALEN Emil   D 4 V 5   STÅHL Gösta R:
POURMAND Nima   V 5 D 4   GUSTAFSSON Elias R:
DRAUGEDALEN Emil   V 5 D 1   SYNNING Emanuel R:
GUSTAFSSON Elias   D 3 V 5   NYHOLM Adam R:
STÅHL Gösta   V 5 D 3   POURMAND Nima R:
SYNNING Emanuel   D 4 V 5   GUSTAFSSON Elias R:
POURMAND Nima   D 4 V 5   DRAUGEDALEN Emil R:
NYHOLM Adam   D 3 V 5   STÅHL Gösta R:
POURMAND Nima   V 5 D 3   SYNNING Emanuel R:
STÅHL Gösta   V 5 D 0   GUSTAFSSON Elias R:
DRAUGEDALEN Emil   V 5 D 1   NYHOLM Adam R:

No. 8: Results checked
Pi BLAB | Sat 09:00 | Referee: RODIONOV Albert

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 7 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
SWE BJARTMAR Otto
MF19 Malmö
1 V5 D2 D1 D2 V5 D3 2 18 22 0.333 -4 6. 45.
NOR HEIBERG Kasper Mathisen
Nøtterøy FK
2 D0 D3 D4 D4 D4 V5 1 20 28 0.167 -8 7. 55.
NOR IRGENS-JENSEN Eirik
1 BYF Oslo
3 V5 V5 D1 V5 D3 D4 3 23 22 0.500 1 4. 35.
SWE ERIKSSON Isak
I2 Karlstad
4 V5 V5 V5 D2 V5 D1 4 23 18 0.667 5 3. 23.
SWE ROVELSTAD Ivan
KFF Knivsta
5 V3 V5 D2 V5 D0 D2 3 17 23 0.500 -6 5. 38.
SWE BECKEMAN Erik
DIF Stockholm
6 D4 V5 V5 D2 V5 V4 4 25 20 0.667 5 2. 21.
SWE SEIKO Pontus
WFF Örebro
7 V5 D3 V5 V5 V5 D3 4 26 19 0.667 7 1. 17.
details
ERIKSSON Isak   V 5 D 1   BJARTMAR Otto R:
ROVELSTAD Ivan   V 5 D 4   HEIBERG Kasper Mathisen R:
BECKEMAN Erik   V 5 D 3   IRGENS-JENSEN Eirik R:
BJARTMAR Otto   D 3 V 5   SEIKO Pontus R:
ERIKSSON Isak   D 2 V 5   ROVELSTAD Ivan R:
IRGENS-JENSEN Eirik   V 5 D 3   HEIBERG Kasper Mathisen R:
SEIKO Pontus   D 3 V 4   BECKEMAN Erik R:
BJARTMAR Otto   D 2 V 3   ROVELSTAD Ivan R:
IRGENS-JENSEN Eirik   D 1 V 5   ERIKSSON Isak R:
HEIBERG Kasper Mathisen   D 4 V 5   BECKEMAN Erik R:
SEIKO Pontus   V 5 D 2   ROVELSTAD Ivan R:
BJARTMAR Otto   D 2 V 5   IRGENS-JENSEN Eirik R:
BECKEMAN Erik   D 2 V 5   ERIKSSON Isak R:
HEIBERG Kasper Mathisen   V 5 D 3   SEIKO Pontus R:
ROVELSTAD Ivan   D 2 V 5   IRGENS-JENSEN Eirik R:
BECKEMAN Erik   D 4 V 5   BJARTMAR Otto R:
ERIKSSON Isak   V 5 D 4   HEIBERG Kasper Mathisen R:
IRGENS-JENSEN Eirik   D 4 V 5   SEIKO Pontus R:
ROVELSTAD Ivan   D 0 V 5   BECKEMAN Erik R:
HEIBERG Kasper Mathisen   D 0 V 5   BJARTMAR Otto R:
SEIKO Pontus   V 5 D 1   ERIKSSON Isak R:

No. 9: Results checked
Pi GULA | Sat 09:00 | Referee: ULLTJÄRN Gabriel

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
SWE KÄNNGÅRD Gustaf
LöFK Lidingö
1 D3 D2 V5 D4 D4 1 18 24 0.200 -6 6. 52.
SWE FORSMAN Emil
FKC Karlskrona
2 V5 V5 D4 V5 V5 4 24 17 0.800 7 1. 13.
SWE WIBERG Carl
DIF Stockholm
3 V5 D4 D4 D4 D3 1 20 22 0.200 -2 5. 51.
NOR SOERUM Inge
1 BYF Oslo
4 D4 V5 V5 D4 D3 2 21 23 0.400 -2 4. 40.
NOR NORDTVEIT Didrik
Stavanger FK
5 V5 D2 V5 V5 D4 3 21 22 0.600 -1 3. 30.
SWE BRANDBERG Hugo
KF99 Kungsbacka
6 V5 D3 V5 V5 V5 4 23 19 0.800 4 2. 14.
details
FORSMAN Emil   V 5 D 3   KÄNNGÅRD Gustaf R:
WIBERG Carl   D 4 V 5   SOERUM Inge R:
NORDTVEIT Didrik   D 4 V 5   BRANDBERG Hugo R:
KÄNNGÅRD Gustaf   D 2 V 5   WIBERG Carl R:
BRANDBERG Hugo   D 3 V 5   FORSMAN Emil R:
SOERUM Inge   D 4 V 5   NORDTVEIT Didrik R:
BRANDBERG Hugo   V 5 D 4   KÄNNGÅRD Gustaf R:
NORDTVEIT Didrik   V 5 D 4   WIBERG Carl R:
FORSMAN Emil   D 4 V 5   SOERUM Inge R:
KÄNNGÅRD Gustaf   D 4 V 5   NORDTVEIT Didrik R:
SOERUM Inge   D 3 V 5   BRANDBERG Hugo R:
WIBERG Carl   D 4 V 5   FORSMAN Emil R:
SOERUM Inge   D 4 V 5   KÄNNGÅRD Gustaf R:
FORSMAN Emil   V 5 D 2   NORDTVEIT Didrik R:
BRANDBERG Hugo   V 5 D 3   WIBERG Carl R:

No. 10: Results checked
Pi GULB | Sat 09:00 | Referee: GUSTAFSSON Peter

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 7 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
SWE TUNKLEV Edmund
ARA Helsingborg
1 / D3 V5 V5 D1 V5 3 19 20 0.600 -1 4. 31.
SWE FALKNER Gustaf
FFF Stockholm
2 / / / / / / Abandon
SWE PERSSON TÖRN Caspian
YFK Ystad
3 V5 / V5 D4 D3 V5 3 22 19 0.600 3 1. 26.
NOR FURENES Filip
1 STF Stavanger
4 D4 / D2 D4 V5 D2 1 17 23 0.200 -6 6. 53.
SWE FAGERSTEDT Jakob
DIF Stockholm
5 D4 / V5 V5 V5 D2 3 21 21 0.600 0 3. 29.
NOR KRASIKOVAS Emilis
Stavanger FK
6 V5 / V5 D3 D3 V5 3 21 18 0.600 3 2. 27.
SWE POURMAND Liam
LöFK Lidingö
7 D2 / D4 V5 V5 D4 2 20 19 0.400 1 5. 39.
details
FURENES Filip   D 4 V 5   TUNKLEV Edmund R:
FAGERSTEDT Jakob   -- --   FALKNER Gustaf R:
KRASIKOVAS Emilis   V 5 D 3   PERSSON TÖRN Caspian R:
TUNKLEV Edmund   V 5 D 2   POURMAND Liam R:
FURENES Filip   D 4 V 5   FAGERSTEDT Jakob R:
PERSSON TÖRN Caspian   -- --   FALKNER Gustaf R:
POURMAND Liam   D 4 V 5   KRASIKOVAS Emilis R:
TUNKLEV Edmund   V 5 D 4   FAGERSTEDT Jakob R:
PERSSON TÖRN Caspian   V 5 D 2   FURENES Filip R:
FALKNER Gustaf   -- --   KRASIKOVAS Emilis R:
POURMAND Liam   V 5 D 2   FAGERSTEDT Jakob R:
TUNKLEV Edmund   D 3 V 5   PERSSON TÖRN Caspian R:
KRASIKOVAS Emilis   D 3 V 5   FURENES Filip R:
FALKNER Gustaf   -- --   POURMAND Liam R:
FAGERSTEDT Jakob   V 5 D 4   PERSSON TÖRN Caspian R:
KRASIKOVAS Emilis   V 5 D 1   TUNKLEV Edmund R:
FURENES Filip   -- --   FALKNER Gustaf R:
PERSSON TÖRN Caspian   V 5 D 4   POURMAND Liam R:
FAGERSTEDT Jakob   V 5 D 3   KRASIKOVAS Emilis R:
FALKNER Gustaf   -- --   TUNKLEV Edmund R:
POURMAND Liam   V 5 D 2   FURENES Filip R: