Uppsala Cup | Epee | Men's | U17 | Individual | Uppsala (SWE)

Date: 07.09.2019 19:56 | Svenska Fäktförbundet

  Nation Name Reg. Club  
1. SWE KELLY Christopher ST DIF Stockholm
2. NOR DRAUGEDALEN Elias OS Nøtterøy FK Abandon
3. NOR EIKANGER Olav BF Bergen
T3. SWE MANCEWICZ Mikolaj ST GoFK Visby
5. SWE STÅHL Gösta ST DIF Stockholm
6. SWE KUTTI David MS WFF Örebro
7. NOR BURUM-AUENSEN Alexander NjF Oslo
8. SWE POCSI Tomi ST DIF Stockholm
9. NOR MALVIK Aleksander Titan Fekteklubb
10. SWE SEIKO Pontus MS WFF Örebro
11. NOR DRAUGEDALEN Emil OS Nøtterøy FK
12. SWE BECKEMAN Erik ST DIF Stockholm
13. SWE ENGSTRAND Theodor SY ARA Helsingborg
14. SWE NYMAN Jakob ST DIF Stockholm
15. SWE ANDERSSON Juan NL ÖFFK Östersund
16. ITA DE VITA Gianmaria STF Stavanger
17. SWE ULLTJÄRN Julius MS LFK Linköping
18. SWE BRANDBERG Hugo VS KF99 Kungsbacka
19. SWE FRIDH Simon SY FKC Karlskrona
20. SWE FAGERSTEDT Jakob ST DIF Stockholm
21. SWE NYHOLM Adam SY FKC Karlskrona
22. SWE ISLAS FLYGARE Lucas MS UF Uppsala
23. SWE ERIKSSON Isak MS I2 Karlstad
24. SWE HULT Isac ST GoFK Visby
25. SWE POURMAND Nima ST LöFK Lidingö
26. NOR KRASIKOVAS Emilis SO Stavanger FK
27. SWE PALMQVIST Elias SY AFiL Lund
28. SWE WIBERG Carl ST DIF Stockholm
29. SWE PERSSON TÖRN Caspian SY YFK Ystad
30. SWE HJORTSMARKER Knut MS LFK Linköping
31. SWE SÖNNERGREN Simon SY MF19 Malmö
32. SWE SKARVE Viktor ST DIF Stockholm
33. NOR KARLSEN Henning BF Bergen
34. NOR GÖTHLIN Gustav NjF Oslo
35. SWE ENGVALL Olle VS HFS Halmstad
36. SWE STÅHL Folke ST DIF Stockholm
37. SWE FRIDMAN Milton ST DIF Stockholm
38. NOR BAKKE Alexander SO Stavanger FK
39. SWE TUNKLEV Edmund SY ARA Helsingborg
40. SWE BOUMEDIENNE Sami ST LöFK Lidingö
41. SWE BÄCKSTRÖM Ian ST FFF Stockholm
42. NOR HOLMEN Franz Philip Pap BYF Oslo
43. SWE RASMUSON Jakob ST DIF Stockholm
44. SWE POUSETTE Charlie ST FFF Stockholm
45. NOR NORDTVEIT Didrik SO Stavanger FK
46. NOR IRGENS-JENSEN Eirik BYF Oslo
47. SWE BJARTMAR Otto SY MF19 Malmö
48. SWE ROVELSTAD Ivan MS KFF Knivsta
49. SWE FORSMAN Emil SY FKC Karlskrona
50. SWE POURMAND Liam ST LöFK Lidingö
51. NOR SOERUM Inge BYF Oslo
52. NOR HEIBERG Kasper Mathisen OS Nøtterøy FK
53. SWE ASK Theo SY AFiL Lund
54. DEN OXHOLM WAGNER Alec HS Hellerup FK
55. NOR GRINNEN Benjamin Njård Fekting
56. SWE WINBLAD Vincent SY MF19 Malmö Abandon
57. SWE KÄNNGÅRD Gustaf ST LöFK Lidingö
58. NOR FURENES Filip STF Stavanger
59. SWE GUSTAFSSON Elias SY MF19 Malmö
60. NOR MOE LUMB Tristan NjF Oslo
61. SWE PETTERSSON Isac MS KFF Knivsta
62. NOR THARALDSEN Kristoffer NjF Oslo
63. SWE HOFLING Leon SY C4 Kristianstad
64. SWE WALLENTIN Ludvig ST DIF Stockholm
65. SWE CLACHAN Alexander MS UF Uppsala
66. SWE SYNNING Emanuel MS KFF Knivsta
67. SWE JONSSON Isak MS KFF Knivsta
. SWE FALKNER Gustaf ST FFF Stockholm Abandon