Uppsala Cup | Epee | Men's | U15 | Individual | Uppsala (SWE)

Date: 08.09.2019 10:38 | Svenska Fäktförbundet


No. 1: Results checked
Pi 12 | Sun 09:00 | Referee: POUSETTE Harald

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
SWE POURMAND Liam
LöFK Lidingö
1 D3 D1 V5 V5 D4 2 18 20 0.400 -2 4. 16.
NOR KRASIKOVAS Emilis
Stavanger FK
2 V5 V5 D1 D4 V5 3 20 18 0.600 2 3. 12.
SWE ROVELSTAD Ivan
KFF Knivsta
3 V5 D2 D2 D4 V5 2 18 20 0.400 -2 4. 16.
SWE FORSMAN Emil
FKC Karlskrona
4 D2 V5 V5 V5 V5 4 22 14 0.800 8 1. 4.
NOR THARALDSEN Kristoffer
1 NjF Oslo
5 D3 V5 V5 D4 V5 3 22 20 0.600 2 2. 11.
NOR FURENES Filip
1 STF Stavanger
6 V5 D3 D4 D2 D2 1 16 24 0.200 -8 6. 26.
details
KRASIKOVAS Emilis   V 5 D 3   POURMAND Liam R:
ROVELSTAD Ivan   D 2 V 5   FORSMAN Emil R:
THARALDSEN Kristoffer   V 5 D 2   FURENES Filip R:
POURMAND Liam   D 1 V 5   ROVELSTAD Ivan R:
FURENES Filip   D 3 V 5   KRASIKOVAS Emilis R:
FORSMAN Emil   V 5 D 4   THARALDSEN Kristoffer R:
FURENES Filip   V 5 D 4   POURMAND Liam R:
THARALDSEN Kristoffer   V 5 D 4   ROVELSTAD Ivan R:
KRASIKOVAS Emilis   D 1 V 5   FORSMAN Emil R:
POURMAND Liam   V 5 D 3   THARALDSEN Kristoffer R:
FORSMAN Emil   V 5 D 2   FURENES Filip R:
ROVELSTAD Ivan   D 2 V 5   KRASIKOVAS Emilis R:
FORSMAN Emil   D 2 V 5   POURMAND Liam R:
KRASIKOVAS Emilis   D 4 V 5   THARALDSEN Kristoffer R:
FURENES Filip   D 4 V 5   ROVELSTAD Ivan R:

No. 2: Results checked
Pi 13 | Sun 09:00 | Referee: THIM Tomas

Nation Name No. 1 2 3 4 5 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
SWE SYNNING Emanuel
KFF Knivsta
1 V5 D1 D2 D4 1 12 18 0.250 -6 4. 22.
NOR MOE LUMB Tristan
1 NjF Oslo
2 D3 V5 D3 V5 2 16 14 0.500 2 3. 15.
SWE RASIN Erik
LöFK Lidingö
3 V5 D4 V5 V5 3 19 13 0.750 6 2. 7.
SWE PERSSON TÖRN Caspian
YFK Ystad
4 V5 V5 D4 V5 3 19 11 0.750 8 1. 6.
SWE BRANDBERG Nils
KF99 Kungsbacka
5 V5 D0 D3 D1 1 9 19 0.250 -10 5. 23.
details
MOE LUMB Tristan   D 3 V 5   SYNNING Emanuel R:
PERSSON TÖRN Caspian   D 4 V 5   RASIN Erik R:
SYNNING Emanuel   D 4 V 5   BRANDBERG Nils R:
RASIN Erik   D 4 V 5   MOE LUMB Tristan R:
PERSSON TÖRN Caspian   V 5 D 1   BRANDBERG Nils R:
RASIN Erik   V 5 D 1   SYNNING Emanuel R:
BRANDBERG Nils   D 0 V 5   MOE LUMB Tristan R:
SYNNING Emanuel   D 2 V 5   PERSSON TÖRN Caspian R:
BRANDBERG Nils   D 3 V 5   RASIN Erik R:
MOE LUMB Tristan   D 3 V 5   PERSSON TÖRN Caspian R:

No. 3: Results checked
Pi 14 | Sun 09:00 | Referee: GERDIN Viktor

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
SWE POCSI Tomi
DIF Stockholm
1 V5 V5 D2 D1 V5 3 18 15 0.600 3 3. 10.
ITA DE VITA Gianmaria
1 STF Stavanger
2 D4 V5 V5 D3 V5 3 22 15 0.600 7 2. 8.
SWE HOFLING Leon
C4 Kristianstad
3 D0 D1 D2 V5 V5 2 13 21 0.400 -8 5. 20.
NOR NORDTVEIT Didrik
Stavanger FK
4 V5 D4 V5 D0 V5 3 19 17 0.600 2 4. 13.
SWE HJORTSMARKER Knut
LFK Linköping
5 V5 V5 D4 V5 V5 4 24 10 0.800 14 1. 3.
NOR MIDTSKOGEN Sigurd Lavrans
1 NjF Oslo
6 D1 D0 D2 D3 D1 0 7 25 0.000 -18 6. 29.
details
DE VITA Gianmaria   D 4 V 5   POCSI Tomi R:
HOFLING Leon   D 2 V 5   NORDTVEIT Didrik R:
HJORTSMARKER Knut   V 5 D 1   MIDTSKOGEN Sigurd Lavrans R:
POCSI Tomi   V 5 D 0   HOFLING Leon R:
MIDTSKOGEN Sigurd Lavrans   D 0 V 5   DE VITA Gianmaria R:
NORDTVEIT Didrik   D 0 V 5   HJORTSMARKER Knut R:
MIDTSKOGEN Sigurd Lavrans   D 1 V 5   POCSI Tomi R:
HJORTSMARKER Knut   D 4 V 5   HOFLING Leon R:
DE VITA Gianmaria   V 5 D 4   NORDTVEIT Didrik R:
POCSI Tomi   D 1 V 5   HJORTSMARKER Knut R:
NORDTVEIT Didrik   V 5 D 3   MIDTSKOGEN Sigurd Lavrans R:
HOFLING Leon   D 1 V 5   DE VITA Gianmaria R:
NORDTVEIT Didrik   V 5 D 2   POCSI Tomi R:
DE VITA Gianmaria   D 3 V 5   HJORTSMARKER Knut R:
MIDTSKOGEN Sigurd Lavrans   D 2 V 5   HOFLING Leon R:

No. 4: Results checked
Pi 15 | Sun 09:00 | Referee: ISLAS FLYGARE Linus

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
NOR DRAUGEDALEN Emil
Nøtterøy FK
1 V5 V5 V5 V5 V5 5 25 7 1.000 18 1. 1.
SWE DAHLSTRÖM Ludvig
FFF Stockholm
2 D0 V5 V5 D1 D0 2 11 21 0.400 -10 4. 21.
SWE SÖNNERGREN Simon
MF19 Malmö
3 D1 D3 D3 V5 D4 1 16 24 0.200 -8 6. 26.
SWE BOUMEDIENNE Sami
LöFK Lidingö
4 D1 D3 V5 V5 D4 2 18 22 0.400 -4 3. 18.
SWE NYMAN Jakob
DIF Stockholm
5 D2 V5 D4 D4 D4 1 19 21 0.200 -2 5. 24.
DEN OXHOLM WAGNER Alec
Hellerup FK
6 D3 V5 V5 V5 V5 4 23 17 0.800 6 2. 5.
details
DAHLSTRÖM Ludvig   D 0 V 5   DRAUGEDALEN Emil R:
SÖNNERGREN Simon   D 3 V 5   BOUMEDIENNE Sami R:
NYMAN Jakob   D 4 V 5   OXHOLM WAGNER Alec R:
DRAUGEDALEN Emil   V 5 D 1   SÖNNERGREN Simon R:
OXHOLM WAGNER Alec   V 5 D 0   DAHLSTRÖM Ludvig R:
BOUMEDIENNE Sami   V 5 D 4   NYMAN Jakob R:
OXHOLM WAGNER Alec   D 3 V 5   DRAUGEDALEN Emil R:
NYMAN Jakob   D 4 V 5   SÖNNERGREN Simon R:
DAHLSTRÖM Ludvig   V 5 D 3   BOUMEDIENNE Sami R:
DRAUGEDALEN Emil   V 5 D 2   NYMAN Jakob R:
BOUMEDIENNE Sami   D 4 V 5   OXHOLM WAGNER Alec R:
SÖNNERGREN Simon   D 3 V 5   DAHLSTRÖM Ludvig R:
BOUMEDIENNE Sami   D 1 V 5   DRAUGEDALEN Emil R:
DAHLSTRÖM Ludvig   D 1 V 5   NYMAN Jakob R:
OXHOLM WAGNER Alec   V 5 D 4   SÖNNERGREN Simon R:

No. 5: Results checked
Pi 16 | Sun 09:00 | Referee: RÖNNMARK Marcus

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
NOR HOLMEN Franz Philip Pap
1 BYF Oslo
1 V5 V5 V5 D1 D2 3 18 17 0.600 1 3. 14.
SWE STÅHL Folke
DIF Stockholm
2 D3 V5 D2 D4 D3 1 17 22 0.200 -5 5. 25.
SWE PETTERSSON Isac
KFF Knivsta
3 D2 D2 D3 D1 V5 1 13 23 0.200 -10 6. 28.
SWE SÖDERLING Anton
LöFK Lidingö
4 D2 V5 V4 D1 D4 2 16 20 0.400 -4 4. 19.
NOR MALVIK Aleksander
1 Titan Fekteklubb
5 V5 V5 V5 V5 V5 5 25 10 1.000 15 1. 2.
SWE ÖSTRÖM Elmer
UF Uppsala
6 V5 V5 D4 V5 D3 3 22 19 0.600 3 2. 9.
details
STÅHL Folke   D 3 V 5   HOLMEN Franz Philip Pap R:
PETTERSSON Isac   D 3 V 4   SÖDERLING Anton R:
MALVIK Aleksander   V 5 D 3   ÖSTRÖM Elmer R:
HOLMEN Franz Philip Pap   V 5 D 2   PETTERSSON Isac R:
ÖSTRÖM Elmer   V 5 D 3   STÅHL Folke R:
SÖDERLING Anton   D 1 V 5   MALVIK Aleksander R:
ÖSTRÖM Elmer   V 5 D 2   HOLMEN Franz Philip Pap R:
MALVIK Aleksander   V 5 D 1   PETTERSSON Isac R:
STÅHL Folke   D 2 V 5   SÖDERLING Anton R:
HOLMEN Franz Philip Pap   D 1 V 5   MALVIK Aleksander R:
SÖDERLING Anton   D 4 V 5   ÖSTRÖM Elmer R:
PETTERSSON Isac   D 2 V 5   STÅHL Folke R:
SÖDERLING Anton   D 2 V 5   HOLMEN Franz Philip Pap R:
STÅHL Folke   D 4 V 5   MALVIK Aleksander R:
ÖSTRÖM Elmer   D 4 V 5   PETTERSSON Isac R: