INT. Zeppelin-Turnier | Degen | männlich | U17 | Individual | Friedrichshafen (GER)

Date: 21.09.2019 12:34 | Marcel Ansorge


No. 1: Results checked
Pi 1 | Sat 11:00 | Referee: BIRKENMAIER Marco

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER BREKER Henri
Heidenheimer SB
1 D2 V5 V5 V5 V5 4 22 17 0.800 5 3. 24.
GER VOGEL Vince
Heidenheimer SB
2 V5 V5 V5 D3 V5 4 23 17 0.800 6 2. 23.
GER RUNG David
Fechtakademie Ravensburg
3 D1 D4 D1 D3 V5 1 14 24 0.200 -10 6. 78.
GER BEHNKE Otto
TV Augsburg
4 D3 D3 V5 D2 D4 1 17 21 0.200 -4 5. 70.
GER RUPPENTHAL Julius
SV Waldkirch
5 D4 V5 V5 V5 V5 4 24 17 0.800 7 1. 19.
GER PRZIKOPP Martin
FC Leipzig
6 D4 D3 D4 V5 D4 1 20 24 0.200 -4 4. 69.
details
VOGEL Vince   V 5 D 2   BREKER Henri R:
RUNG David   D 1 V 5   BEHNKE Otto R:
RUPPENTHAL Julius   V 5 D 4   PRZIKOPP Martin R:
BREKER Henri   V 5 D 1   RUNG David R:
PRZIKOPP Martin   D 3 V 5   VOGEL Vince R:
BEHNKE Otto   D 2 V 5   RUPPENTHAL Julius R:
PRZIKOPP Martin   D 4 V 5   BREKER Henri R:
RUPPENTHAL Julius   V 5 D 3   RUNG David R:
VOGEL Vince   V 5 D 3   BEHNKE Otto R:
BREKER Henri   V 5 D 4   RUPPENTHAL Julius R:
BEHNKE Otto   D 4 V 5   PRZIKOPP Martin R:
RUNG David   D 4 V 5   VOGEL Vince R:
BEHNKE Otto   D 3 V 5   BREKER Henri R:
VOGEL Vince   D 3 V 5   RUPPENTHAL Julius R:
PRZIKOPP Martin   D 4 V 5   RUNG David R:

No. 2: Results checked
Pi 2 | Sat 11:00 | Referee: BÜHNER Holger

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER ATTA Leopold
Eintracht Frankfurt
1 D0 D4 V5 D3 D0 1 12 24 0.200 -12 6. 83.
GER DERGAY David
FC Offenbach
2 V5 V5 V5 D2 V2 4 19 12 0.800 7 1. 22.
GER RÖHM Nils
TSG Reutlingen
3 V5 D4 V5 V5 D1 3 20 19 0.600 1 3. 37.
GER BERNZEN Henrik
Osnabrücker SC
4 D4 D2 D3 V5 V5 2 19 19 0.400 0 4. 49.
GER LENHARDT Jan-Philipp
TSF Ditzingen
5 V5 V5 D2 D3 D4 2 19 20 0.400 -1 5. 52.
GER NAGEL Keanu
Fecht Club Krefeld
6 V5 D1 V5 D1 V5 3 17 12 0.600 5 2. 27.
details
DERGAY David   V 5 D 0   ATTA Leopold R:
RÖHM Nils   V 5 D 3   BERNZEN Henrik R:
LENHARDT Jan-Philipp   D 4 V 5   NAGEL Keanu R:
ATTA Leopold   D 4 V 5   RÖHM Nils R:
NAGEL Keanu   D 1 V 2   DERGAY David R:
BERNZEN Henrik   V 5 D 3   LENHARDT Jan-Philipp R:
NAGEL Keanu   V 5 D 0   ATTA Leopold R:
LENHARDT Jan-Philipp   D 2 V 5   RÖHM Nils R:
DERGAY David   V 5 D 2   BERNZEN Henrik R:
ATTA Leopold   D 3 V 5   LENHARDT Jan-Philipp R:
BERNZEN Henrik   V 5 D 1   NAGEL Keanu R:
RÖHM Nils   D 4 V 5   DERGAY David R:
BERNZEN Henrik   D 4 V 5   ATTA Leopold R:
DERGAY David   D 2 V 5   LENHARDT Jan-Philipp R:
NAGEL Keanu   V 5 D 1   RÖHM Nils R:

No. 3: Results checked
Pi 3 | Sat 11:00 | Referee: HERTER Matthias

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER WALL Arsenij Cornelius
Fechtergilde Südholstein
1 V5 V5 D3 D2 D3 2 18 20 0.400 -2 5. 55.
GER MARX Valentino
Fechterring Hochwald
2 D4 V5 V5 D3 D3 2 20 20 0.400 0 4. 48.
GER TIPPELT Cedric
TSG Friesenheim
3 D1 D1 D0 D1 D2 0 5 25 0.000 -20 6. 90.
AUT HARTMANN Sven
FTS Dornbirn
4 V5 D4 V5 D4 D2 2 20 18 0.400 2 3. 46.
GER ROSENMAYER Valentin
TSF Ditzingen
5 V5 V5 V5 V5 V5 5 25 13 1.000 12 1. 4.
GER EHRINGHAUS Mika
TV Dillenburg
6 V5 V5 V5 V5 D3 4 23 15 0.800 8 2. 18.
details
MARX Valentino   D 4 V 5   WALL Arsenij Cornelius R:
TIPPELT Cedric   D 0 V 5   HARTMANN Sven R:
ROSENMAYER Valentin   V 5 D 3   EHRINGHAUS Mika R:
WALL Arsenij Cornelius   V 5 D 1   TIPPELT Cedric R:
EHRINGHAUS Mika   V 5 D 3   MARX Valentino R:
HARTMANN Sven   D 4 V 5   ROSENMAYER Valentin R:
EHRINGHAUS Mika   V 5 D 3   WALL Arsenij Cornelius R:
ROSENMAYER Valentin   V 5 D 1   TIPPELT Cedric R:
MARX Valentino   V 5 D 4   HARTMANN Sven R:
WALL Arsenij Cornelius   D 2 V 5   ROSENMAYER Valentin R:
HARTMANN Sven   D 2 V 5   EHRINGHAUS Mika R:
TIPPELT Cedric   D 1 V 5   MARX Valentino R:
HARTMANN Sven   V 5 D 3   WALL Arsenij Cornelius R:
MARX Valentino   D 3 V 5   ROSENMAYER Valentin R:
EHRINGHAUS Mika   V 5 D 2   TIPPELT Cedric R:

No. 4: Results checked
Pi 4 | Sat 11:00 | Referee: BÜHNER Theresa

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER RITZ Janik
Heidenheimer SB
1 D3 V5 D3 D3 V5 2 19 16 0.400 3 4. 44.
GER BUSCH Max
Heidenheimer SB
2 V5 V5 D4 V3 D3 3 20 18 0.600 2 3. 31.
GER SZALAY Ben
TSF Ditzingen
3 D1 D3 D3 D3 D4 0 14 25 0.000 -11 6. 85.
GER LUTHER Nicolas
FG Segeberg
4 V5 V5 V5 D3 V5 4 23 19 0.800 4 2. 25.
GER GERHARTZ Benedict
TSV Bayer 04 Leverkusen
5 V5 D2 V5 V5 V5 4 22 13 0.800 9 1. 14.
GER LADEMANN Louis
FC Leipzig
6 D0 V5 V5 D4 D1 2 15 22 0.400 -7 5. 67.
details
BUSCH Max   V 5 D 3   RITZ Janik R:
SZALAY Ben   D 3 V 5   LUTHER Nicolas R:
GERHARTZ Benedict   V 5 D 1   LADEMANN Louis R:
RITZ Janik   V 5 D 1   SZALAY Ben R:
LADEMANN Louis   V 5 D 3   BUSCH Max R:
LUTHER Nicolas   D 3 V 5   GERHARTZ Benedict R:
LADEMANN Louis   D 0 V 5   RITZ Janik R:
GERHARTZ Benedict   V 5 D 3   SZALAY Ben R:
BUSCH Max   D 4 V 5   LUTHER Nicolas R:
RITZ Janik   D 3 V 5   GERHARTZ Benedict R:
LUTHER Nicolas   V 5 D 4   LADEMANN Louis R:
SZALAY Ben   D 3 V 5   BUSCH Max R:
LUTHER Nicolas   V 5 D 3   RITZ Janik R:
BUSCH Max   V 3 D 2   GERHARTZ Benedict R:
LADEMANN Louis   V 5 D 4   SZALAY Ben R:

No. 5: Results checked
Pi 5 | Sat 11:00 | Referee: LOH Pauline

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER MEIER Kassian
Fechtzentrum Solingen
1 V5 V5 V5 D2 V5 4 22 13 0.800 9 2. 14.
GER SATURNO Luca
Fechtzentrum Solingen
2 D1 D4 V5 D4 D1 1 15 22 0.200 -7 5. 73.
GER HILDEBRANDT Clemens
Fechtcentrum Halle
3 D1 V5 V5 D2 D4 2 17 22 0.400 -5 4. 63.
GER SIGMUND Philip
FC Tauberbischofsheim
4 D2 D2 D3 D2 V5 1 14 24 0.200 -10 6. 78.
GER TREBIS Michael
Mannheimer FC
5 V5 V5 V5 V5 V5 5 25 13 1.000 12 1. 4.
GER REINING Riccardo
Eintracht Frankfurt
6 D4 V5 V5 D4 D3 2 21 20 0.400 1 3. 47.
details
SATURNO Luca   D 1 V 5   MEIER Kassian R:
HILDEBRANDT Clemens   V 5 D 3   SIGMUND Philip R:
TREBIS Michael   V 5 D 3   REINING Riccardo R:
MEIER Kassian   V 5 D 1   HILDEBRANDT Clemens R:
REINING Riccardo   V 5 D 1   SATURNO Luca R:
SIGMUND Philip   D 2 V 5   TREBIS Michael R:
REINING Riccardo   D 4 V 5   MEIER Kassian R:
TREBIS Michael   V 5 D 2   HILDEBRANDT Clemens R:
SATURNO Luca   V 5 D 2   SIGMUND Philip R:
MEIER Kassian   D 2 V 5   TREBIS Michael R:
SIGMUND Philip   V 5 D 4   REINING Riccardo R:
HILDEBRANDT Clemens   V 5 D 4   SATURNO Luca R:
SIGMUND Philip   D 2 V 5   MEIER Kassian R:
SATURNO Luca   D 4 V 5   TREBIS Michael R:
REINING Riccardo   V 5 D 4   HILDEBRANDT Clemens R:

No. 6: Results checked
Pi 6 | Sat 11:00 | Referee: BAUMANN Katrin

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER BERGER Konstantin
USC Magdeburg
1 V5 V5 D2 D2 D2 2 16 21 0.400 -5 5. 65.
GER RUST Sven
Heidenheimer SB
2 D4 V5 D2 D2 V5 2 18 20 0.400 -2 4. 55.
GER IMMER Jaron
TSG Reutlingen
3 D2 D2 D2 D4 D0 0 10 25 0.000 -15 6. 88.
GER SCHWITZER Benjamin
Fechtverein Heidelberg
4 V5 V5 V5 V5 D3 4 23 13 0.800 10 2. 10.
GER ARNHOLD Timon
Fecht Club Krefeld
5 V5 V5 V5 D2 D2 3 19 18 0.600 1 3. 38.
GER SPEKER Oskar
EFG Essen
6 V5 D3 V5 V5 V5 4 23 12 0.800 11 1. 9.
details
RUST Sven   D 4 V 5   BERGER Konstantin R:
IMMER Jaron   D 2 V 5   SCHWITZER Benjamin R:
ARNHOLD Timon   D 2 V 5   SPEKER Oskar R:
BERGER Konstantin   V 5 D 2   IMMER Jaron R:
SPEKER Oskar   D 3 V 5   RUST Sven R:
SCHWITZER Benjamin   V 5 D 2   ARNHOLD Timon R:
SPEKER Oskar   V 5 D 2   BERGER Konstantin R:
ARNHOLD Timon   V 5 D 4   IMMER Jaron R:
RUST Sven   D 2 V 5   SCHWITZER Benjamin R:
BERGER Konstantin   D 2 V 5   ARNHOLD Timon R:
SCHWITZER Benjamin   D 3 V 5   SPEKER Oskar R:
IMMER Jaron   D 2 V 5   RUST Sven R:
SCHWITZER Benjamin   V 5 D 2   BERGER Konstantin R:
RUST Sven   D 2 V 5   ARNHOLD Timon R:
SPEKER Oskar   V 5 D 0   IMMER Jaron R:

No. 7: Results checked
Pi 7 | Sat 11:00 | Referee: RIEGER Christian

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER BOORZ Jonas
Heidenheimer SB
1 V5 V2 D2 D4 D3 2 16 16 0.400 0 4. 51.
GER DETEMBLE Alexander
Fechtzentrum Solingen
2 D0 D4 V5 V5 V5 3 19 17 0.600 2 2. 35.
GER MIDDENDORF Justus
Osnabrücker SC
3 D1 V5 D4 D4 D3 1 17 21 0.200 -4 6. 70.
GER EICHER Tristan
Fecht Club Krefeld
4 V5 D2 V5 V5 V5 4 22 12 0.800 10 1. 11.
GER WOSCHNAGG Karl
BW Schneidhain
5 V5 D3 V5 D1 D3 2 17 23 0.400 -6 5. 66.
GER BESKOROVAINYI Anton
FC Berlin Südwest
6 V5 D2 V5 D0 V5 3 17 19 0.600 -2 3. 43.
details
DETEMBLE Alexander   D 0 V 5   BOORZ Jonas R:
MIDDENDORF Justus   D 4 V 5   EICHER Tristan R:
WOSCHNAGG Karl   D 3 V 5   BESKOROVAINYI Anton R:
BOORZ Jonas   V 2 D 1   MIDDENDORF Justus R:
BESKOROVAINYI Anton   D 2 V 5   DETEMBLE Alexander R:
EICHER Tristan   V 5 D 1   WOSCHNAGG Karl R:
BESKOROVAINYI Anton   V 5 D 3   BOORZ Jonas R:
WOSCHNAGG Karl   V 5 D 4   MIDDENDORF Justus R:
DETEMBLE Alexander   V 5 D 2   EICHER Tristan R:
BOORZ Jonas   D 4 V 5   WOSCHNAGG Karl R:
EICHER Tristan   V 5 D 0   BESKOROVAINYI Anton R:
MIDDENDORF Justus   V 5 D 4   DETEMBLE Alexander R:
EICHER Tristan   V 5 D 2   BOORZ Jonas R:
DETEMBLE Alexander   V 5 D 3   WOSCHNAGG Karl R:
BESKOROVAINYI Anton   V 5 D 3   MIDDENDORF Justus R:

No. 8: Results checked
Pi 8 | Sat 11:00 | Referee: MAYER Lea

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER SCHULZ Tobias
TSV Bayer 04 Leverkusen
1 V5 D2 V5 V5 D2 3 19 18 0.600 1 3. 38.
GER KIRCHNER Tim
TSV Bayer 04 Leverkusen
2 D4 V5 V5 V5 D2 3 21 17 0.600 4 2. 28.
GER HÖCKE Wilhelm
FC Leipzig
3 V5 D2 D3 D1 D2 1 13 22 0.200 -9 6. 77.
GER POETEN Falk
TSC Eintr. Dortmund
4 D2 D2 V5 D3 D4 1 16 23 0.200 -7 5. 72.
GER EBERT Ferdinand
TV Markkleeberg
5 D2 D3 V5 V5 D2 2 17 19 0.400 -2 4. 58.
GER VELTRUP Ole
Fecht Club Krefeld
6 V5 V5 V5 V5 V5 5 25 12 1.000 13 1. 3.
details
KIRCHNER Tim   D 4 V 5   SCHULZ Tobias R:
HÖCKE Wilhelm   D 3 V 5   POETEN Falk R:
EBERT Ferdinand   D 2 V 5   VELTRUP Ole R:
SCHULZ Tobias   D 2 V 5   HÖCKE Wilhelm R:
VELTRUP Ole   V 5 D 2   KIRCHNER Tim R:
POETEN Falk   D 3 V 5   EBERT Ferdinand R:
VELTRUP Ole   V 5 D 2   SCHULZ Tobias R:
EBERT Ferdinand   V 5 D 1   HÖCKE Wilhelm R:
KIRCHNER Tim   V 5 D 2   POETEN Falk R:
SCHULZ Tobias   V 5 D 2   EBERT Ferdinand R:
POETEN Falk   D 4 V 5   VELTRUP Ole R:
HÖCKE Wilhelm   D 2 V 5   KIRCHNER Tim R:
POETEN Falk   D 2 V 5   SCHULZ Tobias R:
KIRCHNER Tim   V 5 D 3   EBERT Ferdinand R:
VELTRUP Ole   V 5 D 2   HÖCKE Wilhelm R:

No. 9: Results checked
Pi 9 | Sat 11:00 | Referee: BIRKENMAIER Gerhard

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER BÜLAU Matthew
Heidenheimer SB
1 V5 V5 V4 V5 D1 4 20 11 0.800 9 2. 16.
GER NOTHELFER Janik
Heidenheimer SB
2 D1 D4 V5 V5 D2 2 17 20 0.400 -3 4. 61.
GER HALBLEIB Nils
SC Itzehoe
3 D2 V5 D2 D3 D2 1 14 23 0.200 -9 5. 75.
GER MICHALSKI Christoph
FC Leipzig
4 D3 D3 V4 V5 D4 2 19 19 0.400 0 3. 49.
GER LANGNER Georg
Eintracht Frankfurt
5 D0 D2 V5 D3 D4 1 14 23 0.200 -9 5. 75.
GER STANGE Jakob
Fechtzentrum Solingen
6 V5 V5 V5 V5 V5 5 25 13 1.000 12 1. 4.
details
NOTHELFER Janik   D 1 V 5   BÜLAU Matthew R:
HALBLEIB Nils   D 2 V 4   MICHALSKI Christoph R:
LANGNER Georg   D 4 V 5   STANGE Jakob R:
BÜLAU Matthew   V 5 D 2   HALBLEIB Nils R:
STANGE Jakob   V 5 D 2   NOTHELFER Janik R:
MICHALSKI Christoph   V 5 D 3   LANGNER Georg R:
STANGE Jakob   V 5 D 1   BÜLAU Matthew R:
LANGNER Georg   V 5 D 3   HALBLEIB Nils R:
NOTHELFER Janik   V 5 D 3   MICHALSKI Christoph R:
BÜLAU Matthew   V 5 D 0   LANGNER Georg R:
MICHALSKI Christoph   D 4 V 5   STANGE Jakob R:
HALBLEIB Nils   V 5 D 4   NOTHELFER Janik R:
MICHALSKI Christoph   D 3 V 4   BÜLAU Matthew R:
NOTHELFER Janik   V 5 D 2   LANGNER Georg R:
STANGE Jakob   V 5 D 2   HALBLEIB Nils R:

No. 10: Results checked
Pi 10 | Sat 11:00 | Referee: RITZ Felix

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER SCHUMACHER Rafael
TSV Bayer 04 Leverkusen
1 D2 D1 D1 D2 D2 0 8 25 0.000 -17 6. 89.
GER KAZMAIER Julius
TSG Reutlingen
2 V5 D0 D4 D4 V5 2 18 20 0.400 -2 5. 55.
GER SPIERZAK Lorenz
Fechtzentrum Solingen
3 V5 V5 D4 V5 V5 4 24 10 0.800 14 1. 7.
GER SPREMBERG Paul
TV Markkleeberg
4 V5 V5 V5 D2 D3 3 20 18 0.600 2 3. 31.
GER RIEGER Joshua
Eintracht Frankfurt
5 V5 V5 D0 V4 D4 3 18 18 0.600 0 4. 42.
GER HEUER Marc
TSF Ditzingen
6 V5 D3 D4 V5 V5 3 22 19 0.600 3 2. 29.
details
KAZMAIER Julius   V 5 D 2   SCHUMACHER Rafael R:
SPIERZAK Lorenz   D 4 V 5   SPREMBERG Paul R:
RIEGER Joshua   D 4 V 5   HEUER Marc R:
SCHUMACHER Rafael   D 1 V 5   SPIERZAK Lorenz R:
HEUER Marc   D 3 V 5   KAZMAIER Julius R:
SPREMBERG Paul   D 2 V 4   RIEGER Joshua R:
HEUER Marc   V 5 D 2   SCHUMACHER Rafael R:
RIEGER Joshua   D 0 V 5   SPIERZAK Lorenz R:
KAZMAIER Julius   D 4 V 5   SPREMBERG Paul R:
SCHUMACHER Rafael   D 2 V 5   RIEGER Joshua R:
SPREMBERG Paul   D 3 V 5   HEUER Marc R:
SPIERZAK Lorenz   V 5 D 0   KAZMAIER Julius R:
SPREMBERG Paul   V 5 D 1   SCHUMACHER Rafael R:
KAZMAIER Julius   D 4 V 5   RIEGER Joshua R:
HEUER Marc   D 4 V 5   SPIERZAK Lorenz R:

No. 11: Results checked
Pi 11 | Sat 11:00 | Referee: ROPERTZ Benjamin

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER KOLDITZ Ian-Etienne
TSV Bayer 04 Leverkusen
1 V5 V5 V5 V5 V5 5 25 9 1.000 16 1. 1.
GER HAHNEL Thore
TSV Bayer 04 Leverkusen
2 D2 V5 D3 V5 V5 3 20 18 0.600 2 2. 31.
GER STOLTE Quinn
FC Berlin Südwest
3 D1 D3 D2 V5 D1 1 12 23 0.200 -11 6. 82.
GER STIHL Felix
SV Waldkirch
4 D4 V5 V5 D4 D4 2 22 20 0.400 2 4. 45.
GER HONEKAMP Jan Josef
Fechtcentrum Halle
5 D1 D2 D3 V5 D2 1 13 24 0.200 -11 5. 81.
GER SCHMIDT Jann-Rouven
TV Dillenburg
6 D1 D3 V5 V5 V5 3 19 17 0.600 2 3. 35.
details
HAHNEL Thore   D 2 V 5   KOLDITZ Ian-Etienne R:
STOLTE Quinn   D 2 V 5   STIHL Felix R:
HONEKAMP Jan Josef   D 2 V 5   SCHMIDT Jann-Rouven R:
KOLDITZ Ian-Etienne   V 5 D 1   STOLTE Quinn R:
SCHMIDT Jann-Rouven   D 3 V 5   HAHNEL Thore R:
STIHL Felix   D 4 V 5   HONEKAMP Jan Josef R:
SCHMIDT Jann-Rouven   D 1 V 5   KOLDITZ Ian-Etienne R:
HONEKAMP Jan Josef   D 3 V 5   STOLTE Quinn R:
HAHNEL Thore   D 3 V 5   STIHL Felix R:
KOLDITZ Ian-Etienne   V 5 D 1   HONEKAMP Jan Josef R:
STIHL Felix   D 4 V 5   SCHMIDT Jann-Rouven R:
STOLTE Quinn   D 3 V 5   HAHNEL Thore R:
STIHL Felix   D 4 V 5   KOLDITZ Ian-Etienne R:
HAHNEL Thore   V 5 D 2   HONEKAMP Jan Josef R:
SCHMIDT Jann-Rouven   V 5 D 1   STOLTE Quinn R:

No. 12: Results checked
Pi 12 | Sat 11:00 | Referee: HARGINA Silke

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER SCHENKENGEL Benedict
Heidenheimer SB
1 D4 D1 V5 V5 V5 3 20 15 0.600 5 2. 26.
GER EBERHARDT Max
Heidenheimer SB
2 V5 V5 V5 V5 V5 5 25 11 1.000 14 1. 2.
GER POETEN Niels Hagen
TSC Eintr. Dortmund
3 V5 D3 D4 V5 D2 2 19 20 0.400 -1 3. 52.
GER WIENANDS Jeremy
Fechtzentrum Solingen
4 D0 D1 V5 D3 V5 2 14 21 0.400 -7 5. 68.
GER NAD Viktor Matti
FC Grunewald
5 D3 D0 D4 V5 D1 1 13 23 0.200 -10 6. 80.
GER BRYCHCY Jakob
Fecht Club Krefeld
6 D2 D3 V5 D2 V5 2 17 18 0.400 -1 4. 54.
details
EBERHARDT Max   V 5 D 4   SCHENKENGEL Benedict R:
POETEN Niels Hagen   D 4 V 5   WIENANDS Jeremy R:
NAD Viktor Matti   D 1 V 5   BRYCHCY Jakob R:
SCHENKENGEL Benedict   D 1 V 5   POETEN Niels Hagen R:
BRYCHCY Jakob   D 3 V 5   EBERHARDT Max R:
WIENANDS Jeremy   D 3 V 5   NAD Viktor Matti R:
BRYCHCY Jakob   D 2 V 5   SCHENKENGEL Benedict R:
NAD Viktor Matti   D 4 V 5   POETEN Niels Hagen R:
EBERHARDT Max   V 5 D 1   WIENANDS Jeremy R:
SCHENKENGEL Benedict   V 5 D 3   NAD Viktor Matti R:
WIENANDS Jeremy   V 5 D 2   BRYCHCY Jakob R:
POETEN Niels Hagen   D 3 V 5   EBERHARDT Max R:
WIENANDS Jeremy   D 0 V 5   SCHENKENGEL Benedict R:
EBERHARDT Max   V 5 D 0   NAD Viktor Matti R:
BRYCHCY Jakob   V 5 D 2   POETEN Niels Hagen R:

No. 13: Results checked
Pi 13 | Sat 11:00 | Referee: REISS Daniel

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER VON JONQUIERES Johannes
TSV Oberammergau
1 V5 V5 D4 V5 D1 3 20 20 0.600 0 4. 40.
GER BERGER Steven
FC Berlin Südwest
2 D3 V5 V5 V5 D3 3 21 19 0.600 2 3. 30.
GER SHEHATA Hamza
SportVg Feuerbach
3 D4 D3 D1 V5 D3 1 16 24 0.200 -8 5. 74.
GER BÖHMER Philipp
Fecht Club Krefeld
4 V5 D3 V5 V5 V5 4 23 16 0.800 7 2. 21.
GER JUNG Gabriel
HC Bad Dürkheim
5 D3 D3 D4 D4 D0 0 14 25 0.000 -11 6. 85.
FRA ENDLÉ Filip
Eintracht Frankfurt
6 V5 V5 V5 D2 V5 4 22 12 0.800 10 1. 11.
details
BERGER Steven   D 3 V 5   VON JONQUIERES Johannes R:
SHEHATA Hamza   D 1 V 5   BÖHMER Philipp R:
JUNG Gabriel   D 0 V 5   ENDLÉ Filip R:
VON JONQUIERES Johannes   V 5 D 4   SHEHATA Hamza R:
ENDLÉ Filip   V 5 D 3   BERGER Steven R:
BÖHMER Philipp   V 5 D 4   JUNG Gabriel R:
ENDLÉ Filip   V 5 D 1   VON JONQUIERES Johannes R:
JUNG Gabriel   D 4 V 5   SHEHATA Hamza R:
BERGER Steven   V 5 D 3   BÖHMER Philipp R:
VON JONQUIERES Johannes   V 5 D 3   JUNG Gabriel R:
BÖHMER Philipp   V 5 D 2   ENDLÉ Filip R:
SHEHATA Hamza   D 3 V 5   BERGER Steven R:
BÖHMER Philipp   V 5 D 4   VON JONQUIERES Johannes R:
BERGER Steven   V 5 D 3   JUNG Gabriel R:
ENDLÉ Filip   V 5 D 3   SHEHATA Hamza R:

No. 14: Results checked
Pi 14 | Sat 11:00 | Referee: LANGEN Andreas

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER KOZIELSKI Kevin
FC Tauberbischofsheim
1 V5 D2 V5 V5 D3 3 20 18 0.600 2 3. 31.
GER HILPERT Philip
FC Tauberbischofsheim
2 D0 D2 D1 D4 D4 0 11 25 0.000 -14 6. 87.
GER RENZ Dominik
Heidenheimer SB
3 V5 V5 D4 V5 V5 4 24 12 0.800 12 1. 8.
GER MORLANG Nick
Lohausener SV
4 D4 V5 V5 V5 V5 4 24 15 0.800 9 2. 13.
GER HEUBERGER Marwin
ETSV Offenburg
5 D4 V5 D2 D1 V5 2 17 22 0.400 -5 5. 63.
GER SIEWERT Darius
Heidelberger FC/TSG R.
6 V5 V5 D1 D4 D3 2 18 22 0.400 -4 4. 62.
details
HILPERT Philip   D 0 V 5   KOZIELSKI Kevin R:
RENZ Dominik   D 4 V 5   MORLANG Nick R:
HEUBERGER Marwin   V 5 D 3   SIEWERT Darius R:
KOZIELSKI Kevin   D 2 V 5   RENZ Dominik R:
SIEWERT Darius   V 5 D 4   HILPERT Philip R:
MORLANG Nick   V 5 D 1   HEUBERGER Marwin R:
SIEWERT Darius   V 5 D 3   KOZIELSKI Kevin R:
HEUBERGER Marwin   D 2 V 5   RENZ Dominik R:
HILPERT Philip   D 1 V 5   MORLANG Nick R:
KOZIELSKI Kevin   V 5 D 4   HEUBERGER Marwin R:
MORLANG Nick   V 5 D 4   SIEWERT Darius R:
RENZ Dominik   V 5 D 2   HILPERT Philip R:
MORLANG Nick   D 4 V 5   KOZIELSKI Kevin R:
HILPERT Philip   D 4 V 5   HEUBERGER Marwin R:
SIEWERT Darius   D 1 V 5   RENZ Dominik R:

No. 15: Results checked
Pi 15 | Sat 11:00 | Referee: TALAN Jan

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER KELPE Bendix
FC Tauberbischofsheim
1 V5 V5 V5 V5 D4 4 24 17 0.800 7 2. 19.
GER WEGNER Moritz
FC Tauberbischofsheim
2 D4 V5 V5 V5 V5 4 24 16 0.800 8 1. 17.
GER KUMMER Horant
Heidenheimer SB
3 D3 D3 D3 D3 D4 0 16 25 0.000 -9 6. 84.
GER KUMMER Gernot
Heidenheimer SB
4 D2 D3 V5 D4 V5 2 19 22 0.400 -3 4. 59.
GER PLISCHKE Dennis
Fechtclub Radebeul
5 D3 D3 V5 V5 V4 3 20 20 0.600 0 3. 40.
GER HOCHWALD Samuel
TSF Ditzingen
6 V5 D2 V5 D4 D3 2 19 22 0.400 -3 4. 59.
details
WEGNER Moritz   D 4 V 5   KELPE Bendix R:
KUMMER Horant   D 3 V 5   KUMMER Gernot R:
PLISCHKE Dennis   V 4 D 3   HOCHWALD Samuel R:
KELPE Bendix   V 5 D 3   KUMMER Horant R:
HOCHWALD Samuel   D 2 V 5   WEGNER Moritz R:
KUMMER Gernot   D 4 V 5   PLISCHKE Dennis R:
HOCHWALD Samuel   V 5 D 4   KELPE Bendix R:
PLISCHKE Dennis   V 5 D 3   KUMMER Horant R:
WEGNER Moritz   V 5 D 3   KUMMER Gernot R:
KELPE Bendix   V 5 D 3   PLISCHKE Dennis R:
KUMMER Gernot   V 5 D 4   HOCHWALD Samuel R:
KUMMER Horant   D 3 V 5   WEGNER Moritz R:
KUMMER Gernot   D 2 V 5   KELPE Bendix R:
WEGNER Moritz   V 5 D 3   PLISCHKE Dennis R:
HOCHWALD Samuel   V 5 D 4   KUMMER Horant R: