Sanssouci-Pokal | Florett | männlich | U13 | Individuell | Potsdam (GER)

Date: 14.09.2019 13:36 | ekays Fechtsport


No. 1: Results checked
Pi 8 | | Referee: EIFRIG Maximilian Johannes

Nation Name No. 1 2 3 4 5 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER LANGNER Ben
FSC Cottbus
1 D2 D1 D1 D0 0 4 20 0.000 -16 5. 28.
GER MAYER Milan
FSC Cottbus
2 V5 D4 V5 D1 2 15 15 0.500 0 3. 15.
GER KOLB Conrad
SC Berlin
3 V5 V5 V5 D4 3 19 10 0.750 9 2. 9.
GER FENNER Georg
OSC Potsdam
4 V5 D3 D0 D0 1 8 16 0.250 -8 4. 19.
GER SCHMIDT Konrad
USC Magdeburg
5 V5 V5 V5 V5 4 20 5 1.000 15 1. 5.
details
MAYER Milan   V 5 D 2   LANGNER Ben R:
FENNER Georg   D 0 V 5   KOLB Conrad R:
LANGNER Ben   D 0 V 5   SCHMIDT Konrad R:
KOLB Conrad   V 5 D 4   MAYER Milan R:
FENNER Georg   D 0 V 5   SCHMIDT Konrad R:
KOLB Conrad   V 5 D 1   LANGNER Ben R:
SCHMIDT Konrad   V 5 D 1   MAYER Milan R:
LANGNER Ben   D 1 V 5   FENNER Georg R:
SCHMIDT Konrad   V 5 D 4   KOLB Conrad R:
MAYER Milan   V 5 D 3   FENNER Georg R:

No. 2: Results checked
Pi 7 | | Referee: PFEIFFER Jonathan

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER BERGERT Michael
Fechtclub Radebeul
1 V5 V5 V5 V5 V5 5 25 3 1.000 22 1. 4.
GER HOPPE Duncan
Fechtclub Radebeul
2 D2 D0 D0 D2 D1 0 5 25 0.000 -20 6. 29.
GER FISCHER Ferdinand
OSC Potsdam
3 D0 V5 V5 D0 D4 2 14 17 0.400 -3 4. 16.
GER RÄTHEL Werner
FC Greifswald
4 D1 V5 D2 D3 D2 1 13 20 0.200 -7 5. 20.
GER SCHENK Tilman
Berliner FC
5 D0 V5 V5 V5 D2 3 17 15 0.600 2 3. 13.
GER WALTER Sebastian
FSC Cottbus
6 D0 V5 V5 V5 V5 4 20 14 0.800 6 2. 7.
details
HOPPE Duncan   D 2 V 5   BERGERT Michael R:
FISCHER Ferdinand   V 5 D 2   RÄTHEL Werner R:
SCHENK Tilman   D 2 V 5   WALTER Sebastian R:
BERGERT Michael   V 5 D 0   FISCHER Ferdinand R:
WALTER Sebastian   V 5 D 1   HOPPE Duncan R:
RÄTHEL Werner   D 3 V 5   SCHENK Tilman R:
WALTER Sebastian   D 0 V 5   BERGERT Michael R:
SCHENK Tilman   V 5 D 0   FISCHER Ferdinand R:
HOPPE Duncan   D 0 V 5   RÄTHEL Werner R:
BERGERT Michael   V 5 D 0   SCHENK Tilman R:
RÄTHEL Werner   D 2 V 5   WALTER Sebastian R:
FISCHER Ferdinand   V 5 D 0   HOPPE Duncan R:
RÄTHEL Werner   D 1 V 5   BERGERT Michael R:
HOPPE Duncan   D 2 V 5   SCHENK Tilman R:
WALTER Sebastian   V 5 D 4   FISCHER Ferdinand R:

No. 3: Results checked
Pi 3 | | Referee: KEMPE Kristof

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER SEEMANN Niklas
SVA Oranienburg
1 D0 D0 D3 D3 V4 1 10 23 0.200 -13 5. 24.
GER PETERSEN Ole
SV Einheit Altenburg
2 V5 V5 V5 V5 V5 5 25 1 1.000 24 1. 1.
GER SEIFFERT Georgi
FG Rotation Berlin
3 V5 D1 D2 V5 V5 3 18 11 0.600 7 3. 11.
GER WINKLER Friedrich
SC Berlin
4 V5 D0 V5 V5 V5 4 20 15 0.800 5 2. 8.
GER BRUSCHEK Robin
1 SV Angern
5 V5 D0 D0 D3 D1 1 9 23 0.200 -14 6. 25.
GER VOIGT Leonhard
OSC Potsdam
6 D3 D0 D1 D2 V5 1 11 20 0.200 -9 4. 21.
details
PETERSEN Ole   V 5 D 0   SEEMANN Niklas R:
SEIFFERT Georgi   D 2 V 5   WINKLER Friedrich R:
BRUSCHEK Robin   D 1 V 5   VOIGT Leonhard R:
SEEMANN Niklas   D 0 V 5   SEIFFERT Georgi R:
VOIGT Leonhard   D 0 V 5   PETERSEN Ole R:
WINKLER Friedrich   V 5 D 3   BRUSCHEK Robin R:
VOIGT Leonhard   D 3 V 4   SEEMANN Niklas R:
BRUSCHEK Robin   D 0 V 5   SEIFFERT Georgi R:
PETERSEN Ole   V 5 D 0   WINKLER Friedrich R:
SEEMANN Niklas   D 3 V 5   BRUSCHEK Robin R:
WINKLER Friedrich   V 5 D 2   VOIGT Leonhard R:
SEIFFERT Georgi   D 1 V 5   PETERSEN Ole R:
WINKLER Friedrich   V 5 D 3   SEEMANN Niklas R:
PETERSEN Ole   V 5 D 0   BRUSCHEK Robin R:
VOIGT Leonhard   D 1 V 5   SEIFFERT Georgi R:

No. 4: Results checked
Pi 2 | | Referee: GASSAN Tim

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER HOPPE Adrian
Fechtclub Radebeul
1 V5 V5 D0 D2 D1 2 13 18 0.400 -5 4. 18.
GER POHLACK Konrad Alexander
Fechtclub Radebeul
2 D0 V5 D2 D0 D0 1 7 24 0.200 -17 5. 26.
GER KILINC Harun
FC Rüsselsheim
3 D3 D4 D2 D0 D0 0 9 25 0.000 -16 6. 27.
GER RITTER Valentin
PFC Potsdam
4 V5 V5 V5 D4 D1 3 20 14 0.600 6 3. 12.
GER LUND Claus
FSC Cottbus
5 V5 V5 V5 V5 D0 4 20 11 0.800 9 2. 6.
GER BECKMANN Otto
SV Angern
6 V5 V5 V5 V5 V5 5 25 2 1.000 23 1. 2.
details
POHLACK Konrad Alexander   D 0 V 5   HOPPE Adrian R:
KILINC Harun   D 2 V 5   RITTER Valentin R:
LUND Claus   D 0 V 5   BECKMANN Otto R:
HOPPE Adrian   V 5 D 3   KILINC Harun R:
BECKMANN Otto   V 5 D 0   POHLACK Konrad Alexander R:
RITTER Valentin   D 4 V 5   LUND Claus R:
BECKMANN Otto   V 5 D 1   HOPPE Adrian R:
LUND Claus   V 5 D 0   KILINC Harun R:
POHLACK Konrad Alexander   D 2 V 5   RITTER Valentin R:
HOPPE Adrian   D 2 V 5   LUND Claus R:
RITTER Valentin   D 1 V 5   BECKMANN Otto R:
KILINC Harun   D 4 V 5   POHLACK Konrad Alexander R:
RITTER Valentin   V 5 D 0   HOPPE Adrian R:
POHLACK Konrad Alexander   D 0 V 5   LUND Claus R:
BECKMANN Otto   V 5 D 0   KILINC Harun R:

No. 5: Results checked
Pi 1 | | Referee: STUTZKE Lena

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER WALTHER Witas
Fechtclub Radebeul
1 D3 V5 D3 D0 D0 1 11 24 0.200 -13 6. 23.
GER BRETSCHNEIDER Emil
Fechtclub Radebeul
2 V5 D2 V5 V5 D0 3 17 21 0.600 -4 3. 14.
GER BATE Jamie Ronald
OSC Berlin
3 D4 V5 V5 D1 D1 2 16 20 0.400 -4 4. 17.
GER KRIEGS Sonny
OSC Berlin
4 V5 D4 D3 D0 D0 1 12 23 0.200 -11 5. 22.
GER WALTER Raphael
FSC Cottbus
5 V5 D4 V5 V5 D1 3 20 11 0.600 9 2. 10.
GER HERWIG Quentin
VFL Marburg FA
6 V5 V5 V5 V5 V5 5 25 2 1.000 23 1. 2.
details
BRETSCHNEIDER Emil   V 5 D 3   WALTHER Witas R:
BATE Jamie Ronald   V 5 D 3   KRIEGS Sonny R:
WALTER Raphael   D 1 V 5   HERWIG Quentin R:
WALTHER Witas   V 5 D 4   BATE Jamie Ronald R:
HERWIG Quentin   V 5 D 0   BRETSCHNEIDER Emil R:
KRIEGS Sonny   D 0 V 5   WALTER Raphael R:
HERWIG Quentin   V 5 D 0   WALTHER Witas R:
WALTER Raphael   V 5 D 1   BATE Jamie Ronald R:
BRETSCHNEIDER Emil   V 5 D 4   KRIEGS Sonny R:
WALTHER Witas   D 0 V 5   WALTER Raphael R:
KRIEGS Sonny   D 0 V 5   HERWIG Quentin R:
BATE Jamie Ronald   V 5 D 2   BRETSCHNEIDER Emil R:
KRIEGS Sonny   V 5 D 3   WALTHER Witas R:
BRETSCHNEIDER Emil   V 5 D 4   WALTER Raphael R:
HERWIG Quentin   V 5 D 1   BATE Jamie Ronald R: