Lahn Cup | Florett | weiblich | U11 | Individuell | Marburg (GER)

Date: 01.02.2020 17:16 | ekays Fechtsport

A: 32er Tableau, B: 16er Tableau, H: 8er Tableau
I: Halbfinale, K: Finale

 

A | 32er Tableau

B | 16er Tableau

H | 8er Tableau

1 SCHÄFER Sienna Emilia
TH FZ Erfurt EnGarde
GER Pi
32 *** bye ***
17 ZANNER Aurelie
HE TG Dörnigheim
GER V 10
16 BEHLEN Victoria
HE VFL Marburg FA
GER D 2
9 GERICKE Elisabeth
BR FSC Cottbus
GER Pi
24 *** bye ***
25 *** bye *** Pi
8 MOSKVITIN Nika
WE TV Jahn Siegen
GER
5 ABENDROTH Teresa
NR FC Moers
GER Pi
28 *** bye ***
21 WICK Clara-Maria
HE VFL Marburg FA
GER D 2
12 PORSCHKE Eva
BR FSC Cottbus
GER V 10
13 SCHÖTTLER Ella
BE SC Berlin
GER V 10
20 WANZKE Sara
HE FC Offenbach
GER D 5
29 *** bye *** Pi
4 WALL Alexandra
HE VFL Marburg FA
GER
3 GROSCHE Martha
SN Fechtclub Radebeul
GER Pi
30 *** bye ***
19 JÜNGLING Josephine
HE TFC Hanau
GER D 5
14 SCHOMAKER Viktoria
NR FC Moers
GER V 10
11 KRAFT Vivian
BN TSG Weinheim
GER Pi
22 *** bye ***
27 *** bye *** Pi
6 MEIßNER Laurina
BE SC Berlin
GER
7 REINSCH Rahel
SN Fechtclub Radebeul
GER Pi
26 *** bye ***
23 *** bye *** Pi
10 ABILGAARD Lynn
HE Darmstädter FC
GER
15 LOBE MANGA Aurelia
HE TG Dörnigheim
GER V 10
18 STERNBERG Lya
HE FC Offenbach
GER D 3
31 *** bye *** Pi
2 FRITSCHE Rica
SN KSV Weißwasser
GER
 
SCHÄFER Sienna Emilia
TH FZ Erfurt EnGarde
GER V 10
ZANNER Aurelie
HE TG Dörnigheim
GER D 2
 
 
GERICKE Elisabeth
BR FSC Cottbus
GER V 10
MOSKVITIN Nika
WE TV Jahn Siegen
GER D 9
 
 
ABENDROTH Teresa
NR FC Moers
GER V 10
PORSCHKE Eva
BR FSC Cottbus
GER D 8
 
 
SCHÖTTLER Ella
BE SC Berlin
GER D 9
WALL Alexandra
HE VFL Marburg FA
GER V 10
 
 
GROSCHE Martha
SN Fechtclub Radebeul
GER V 10
SCHOMAKER Viktoria
NR FC Moers
GER D 5
 
 
KRAFT Vivian
BN TSG Weinheim
GER D 4
MEIßNER Laurina
BE SC Berlin
GER V 10
 
 
REINSCH Rahel
SN Fechtclub Radebeul
GER V 7
ABILGAARD Lynn
HE Darmstädter FC
GER D 3
 
 
LOBE MANGA Aurelia
HE TG Dörnigheim
GER D 2
FRITSCHE Rica
SN KSV Weißwasser
GER V 10
 
 
 
 
SCHÄFER Sienna Emilia
TH FZ Erfurt EnGarde
GER V 10
GERICKE Elisabeth
BR FSC Cottbus
GER D 5
 
 
 
 
 
 
ABENDROTH Teresa
NR FC Moers
GER D 1
WALL Alexandra
HE VFL Marburg FA
GER V 10
 
 
 
 
 
 
GROSCHE Martha
SN Fechtclub Radebeul
GER V 10
MEIßNER Laurina
BE SC Berlin
GER D 6
 
 
 
 
 
 
REINSCH Rahel
SN Fechtclub Radebeul
GER D 0
FRITSCHE Rica
SN KSV Weißwasser
GER V 10
 
 
 
back to top
 

I | Halbfinale

K | Finale

1 SCHÄFER Sienna Emilia
TH FZ Erfurt EnGarde
GER D 2
4 WALL Alexandra
HE VFL Marburg FA
GER V 10
3 GROSCHE Martha
SN Fechtclub Radebeul
GER V 7
2 FRITSCHE Rica
SN KSV Weißwasser
GER D 1
 
WALL Alexandra
HE VFL Marburg FA
GER V 10
GROSCHE Martha
SN Fechtclub Radebeul
GER D 6
 
back to top