Nordsjø Cup | Epee | Men's | Senior | Individual | Bergen (NOR)

Date: 01.09.2019 14:11 | Norges Fekteforbund

A: Table of 32, B: Winners ( B ), C: Winners ( C )
F: Eliminated 13-16, E: Eliminated 17-24, D: Eliminated 25-32
G: Eliminated 9-12
H: Table of 8, I: Semi-Final, K: Final

 

A | Table of 32

B | Winners ( B )

C | Winners ( C )

1 DAHLBO Benjamin
OS Njård Fekting
NOR Pi
32 *** bye ***
17 STORMARK Joergen
VE Bergens FK
NOR V 15
16 BROBAKKEN Marcus Vokes
OS Njård Fekting
NOR D 10
9 WILMOT Benjamin
Kristiansund FK
NOR V 15
24 WERGELAND Odin
BF Bergen
NOR D 9
25 APOLD Anders
Bergens FK
NOR D 3
8 ALFHEIM Fabian
WE Bergens FK
NOR V 15
5 BERGH Casper
WE Bergens FK
NOR Pi 3
Sun 09:30
28 *** bye ***
21 STORMARK Christoffer
WE Bergens FK
NOR D 8
12 WESTRHEIM Welat
VE Bergens FK
NOR V 15
13 TENGESDAL Vilde
Bergens FK
NOR V 15
20 KARLSEN Amund
Kristiansund FK
NOR D 12
29 *** bye *** Pi 4
Sun 10:00
4 STRAUMOY Truls
WE Bergens FK
NOR
3 TELLNES Jesper
WE Bergens FK
NOR Pi 5
Sun 09:30
30 *** bye ***
19 GEITUNG Tomas
WE Bergens FK
NOR V 15
14 KARLSEN Henning
BF Bergen
NOR D 7
11 BARKER Christopher Philip
OS Bygdø FK
GBR V 15
22 SMøRAAS Louise
Bergens FK
NOR D 4
27 *** bye *** Pi 6
Sun 10:00
6 EEG Svend Markus
SO Stavanger FK
NOR
7 OLKVAM Ole Magnus
OS Njård Fekting
NOR V 15
26 DIERKES Tilman
Bergens FK
NOR D 13
23 WEN Jiayi
Bergens FK
NOR D 6
10 KROHN Otthar Andreas
OS Njård Fekting
NOR V 15
15 DYRSETH Brage
VE Bergens FK
NOR V 15
18 EIKANGER Olav
BF Bergen
NOR D 11
31 *** bye *** Pi 8
Sun 10:00
2 HILLESTAD Ludvig
OS Njård Fekting
NOR
 
DAHLBO Benjamin
OS Njård Fekting
NOR V 15
STORMARK Joergen
VE Bergens FK
NOR D 9
 
 
WILMOT Benjamin
Kristiansund FK
NOR D 4
ALFHEIM Fabian
WE Bergens FK
NOR V 15
 
 
BERGH Casper
WE Bergens FK
NOR D 14
WESTRHEIM Welat
VE Bergens FK
NOR V 15
 
 
TENGESDAL Vilde
Bergens FK
NOR D 9
STRAUMOY Truls
WE Bergens FK
NOR V 15
 
 
TELLNES Jesper
WE Bergens FK
NOR D 14
GEITUNG Tomas
WE Bergens FK
NOR V 15
 
 
BARKER Christopher Philip
OS Bygdø FK
GBR D 11
EEG Svend Markus
SO Stavanger FK
NOR V 14
 
 
OLKVAM Ole Magnus
OS Njård Fekting
NOR D 12
KROHN Otthar Andreas
OS Njård Fekting
NOR V 15
 
 
DYRSETH Brage
VE Bergens FK
NOR D 0
HILLESTAD Ludvig
OS Njård Fekting
NOR V 0
 
 
 
 
DAHLBO Benjamin
OS Njård Fekting
NOR D 14
ALFHEIM Fabian
WE Bergens FK
NOR V 15
 
 
 
 
 
 
WESTRHEIM Welat
VE Bergens FK
NOR V 15
STRAUMOY Truls
WE Bergens FK
NOR D 6
 
 
 
 
 
 
GEITUNG Tomas
WE Bergens FK
NOR V 15
EEG Svend Markus
SO Stavanger FK
NOR D 9
 
 
 
 
 
 
KROHN Otthar Andreas
OS Njård Fekting
NOR V 15
HILLESTAD Ludvig
OS Njård Fekting
NOR D 9
 
 
 
back to top
 

F | Eliminated 13-16

E | Eliminated 17-24

D | Eliminated 25-32

 
TELLNES Jesper
WE Bergens FK
NOR V 15
STORMARK Joergen
VE Bergens FK
NOR D 11
 
 
BARKER Christopher Philip
OS Bygdø FK
GBR V 15
STORMARK Christoffer
WE Bergens FK
NOR D 12
 
 
OLKVAM Ole Magnus
OS Njård Fekting
NOR V 15
EIKANGER Olav
BF Bergen
NOR D 10
 
 
BROBAKKEN Marcus Vokes
OS Njård Fekting
NOR V 15
BERGH Casper
WE Bergens FK
NOR D 10
 
1 TELLNES Jesper
WE Bergens FK
NOR V 15
16 WERGELAND Odin
BF Bergen
NOR D 13
9 KARLSEN Henning
BF Bergen
NOR D 12
8 STORMARK Joergen
VE Bergens FK
NOR V 15
5 BARKER Christopher Philip
OS Bygdø FK
GBR V 15
12 KARLSEN Amund
Kristiansund FK
NOR D 9
13 STORMARK Christoffer
WE Bergens FK
NOR V 15
4 WILMOT Benjamin
Kristiansund FK
NOR D 13
3 OLKVAM Ole Magnus
OS Njård Fekting
NOR V 15
14 SMøRAAS Louise
Bergens FK
NOR D 3
11 EIKANGER Olav
BF Bergen
NOR V 13
6 TENGESDAL Vilde
Bergens FK
NOR D 11
7 DYRSETH Brage
VE Bergens FK
NOR D
10 BROBAKKEN Marcus Vokes
OS Njård Fekting
NOR V
15 WEN Jiayi
Bergens FK
NOR D 4
2 BERGH Casper
WE Bergens FK
NOR V 15
1 *** bye *** D
16 BROBAKKEN Marcus Vokes
OS Njård Fekting
NOR V
9 WERGELAND Odin
BF Bergen
NOR V 15
8 APOLD Anders
Bergens FK
NOR D 4
5 *** bye *** D
12 STORMARK Christoffer
WE Bergens FK
NOR V
13 KARLSEN Amund
Kristiansund FK
NOR V
4 *** bye *** D
3 *** bye *** D
14 KARLSEN Henning
BF Bergen
NOR V
11 SMøRAAS Louise
Bergens FK
NOR V
6 *** bye *** D
7 DIERKES Tilman
Bergens FK
NOR D 11
10 WEN Jiayi
Bergens FK
NOR V 15
15 EIKANGER Olav
BF Bergen
NOR V
2 *** bye *** D
back to top
 

G | Eliminated 9-12

1 DAHLBO Benjamin
OS Njård Fekting
NOR D 12
8 BROBAKKEN Marcus Vokes
OS Njård Fekting
NOR V 15
5 TELLNES Jesper
WE Bergens FK
NOR D 11
4 EEG Svend Markus
SO Stavanger FK
NOR V 15
3 STRAUMOY Truls
WE Bergens FK
NOR V 15
6 OLKVAM Ole Magnus
OS Njård Fekting
NOR D 14
7 BARKER Christopher Philip
OS Bygdø FK
GBR D 12
2 HILLESTAD Ludvig
OS Njård Fekting
NOR V 15
back to top
 

H | Table of 8

I | Semi-Final

K | Final

1 ALFHEIM Fabian
WE Bergens FK
NOR V 15
8 BROBAKKEN Marcus Vokes
OS Njård Fekting
NOR D 6
5 HILLESTAD Ludvig
OS Njård Fekting
NOR V 15
4 GEITUNG Tomas
WE Bergens FK
NOR D 14
3 WESTRHEIM Welat
VE Bergens FK
NOR V 15
6 STRAUMOY Truls
WE Bergens FK
NOR D 5
7 EEG Svend Markus
SO Stavanger FK
NOR D 11
2 KROHN Otthar Andreas
OS Njård Fekting
NOR V 15
 
ALFHEIM Fabian
WE Bergens FK
NOR D 9
HILLESTAD Ludvig
OS Njård Fekting
NOR V 15
 
 
WESTRHEIM Welat
VE Bergens FK
NOR V 15
KROHN Otthar Andreas
OS Njård Fekting
NOR D 13
 
 
 
 
HILLESTAD Ludvig
OS Njård Fekting
NOR V 15
WESTRHEIM Welat
VE Bergens FK
NOR D 13
 
 
 
back to top